Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrobie zwykle zaciemnienie/rozjasnienie, bo jako ze w 1 klatce każdego rooma nie wszystko jest ustawione tak jak trzeba to powstają jakieś dziwne niepowołane efekty wizualne i trzeba to zasłonić :)

animacja otwieranych drzwi to wiesz ,takie przedluzenie gry o godzine dla leniwych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen_deferred_2014_01_20_high.png

 

Ostatnio rzadko tu bywam. :D

Siedzę sobie teraz nad własnym deferred rendererem przy użyciu seksownego frameworka Cinder - naprawdę polecam. Jest tam jeszcze podpięty Bullet, żeby było bardziej fancy. Idzie wyciągnąć ok. 1k świateł przy 60fps, bez znaczących prób optymalizacji.

 

Link do svn-a na Githubie jak by ktoś chciał zobaczyć zawartość.

Btw. na moim profilu jest też parę projektów w javie (nieskończona gierka i appka "todo" na androida).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użycie Cinder - patrząc na kod - wygląda strasznie proste. Fajnie, że znalazłeś coś prostego do prototypowania i się tym dzielisz!

A deferred jak deferred - to zawsze wygląda tak samo, stąd brak zachwytu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z tych libów "creative coding". W podobnej filozofii masz jeszcze openFrameworks i Polycode. Można robić naprawdę fajne rzeczy w krótkim czasie bez nie-wiadomo-jakiej znajomości Cpp czy GL-a. I też nie ma żadnych ograniczeń. Bez problemu można schodzić niżej jeśli zachodzi taka potrzeba. Stąd nie bez powodu zwą się "framework", a nie "engine" czy coś w tym stylu.

No i wszystko open source. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z opcjonalnych minigierek, zwierzątka były w innej, ale przeniosłem do tej. Dałem ziomkowi nie umiał przejść (i sie mega biedak sfrustrował), ja przechodze z palcem w (_!_). I już nie wiem:

https://gmclan.org/up993_4_dzwoncy.html

sterowanie: myszka i A S D

btw. Bardzo przydałby się do wpsółpracy ktoś kto ma głowe do wymyślania zagadek logicznych. Nie idzie mi to. Skopiowałem już chyba wszystkie sensowne minigry logiczne z moich starych gier i wkleiłem do tripa, kilka wymyśliłem, ale cionglemao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo kombinowałem nic nie wymyśliłem. Trudne to. Wydaje się że trzeba powtórzyć kombinację, ale to nie wystarcza. Zacząłem kombinować z liczbami, ale nic mi nie wychodzi, a powtarzające się dźwięki zaczynają grać na nerwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzyć kombinację, tak, ale w rytmie (tzn rytm powtórzyć :D jak ktoś jest głuchy to można patrzeć na zwierzaki, mi dużo ciężej było bez nich :D). jak są te cztery kwadraciki, jak sie zapalają na czerwono - tzn że w rytm trafiłeś. Pablo miałeś problem z samym wygraniem rytmu czy tylko z wykombinowaniem ocb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę... gra nie działa u mnie na 100% FPS i wszystko się rozjeżdża?

serio? dźwięki się nie zgrywają z małpą i myszą? :( tu jest absolutne minimum wszystkiego, żadnych obliczeń prawie

to sie w sumie da jeszcze zrobić tak że potne to na sample i uzależnie od czasu, wtedy FPS nie będzie miał znaczenia, najwyżej melodia sie spowolni

A ja na prawdę zacząłem bawić się z liczbami. Złoty 3, srebrny 2, brąz 1, suma 9. :P

na to podejrzewam ja bym nie wpadł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

ciężko coś tu ocenić szczerze mówiąc, jeśli reszta gry i gameplayu będzie pasować do takich rozmiarów to nie widzę problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego nie skończę, a jeżeli już, to jakaś mini-gierka może wyjdzie:

 

WW.gif

 

Przy okazji:

Może ktoś polecić jakiś fajny program do grafiki wektorowej, w którym nie stracę nerwów podczas robienia tileseta?

Bo robiąc poniższego, myślałem że mnie cholera strzeli. Ja używam Flasha CS6 i zajęło mi o wiele za dużo czasu.

 

2njzi4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego nie skończę, a jeżeli już, to jakaś mini-gierka może wyjdzie:

 

WW.gif

 

Przy okazji:

Może ktoś polecić jakiś fajny program do grafiki wektorowej, w którym nie stracę nerwów podczas robienia tileseta?

Bo robiąc poniższego, myślałem że mnie cholera strzeli. Ja używam Flasha CS6 i zajęło mi o wiele za dużo czasu.

 

2njzi4m.jpg

Aprobuję ta kowbojską robotę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

+ to

 

gh2pmoR.gif

 

:D

 

(also jak skopiujesz obiekt to potrafi się tak sk**wić, że wykonuje swoje Draw przed Create)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...