Skocz do zawartości

Pure Indie Games [PIERWSI NA ŚWIECIE]


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

pigames.pl

 

Zapraszam na nowy wortal o grach niezależnych twórców.

 

Na stronie znajdziecie:

-recenzje

-zapowiedzi obiecujących gier

-wywiady

-ciekawe artykuły

 

Jeśli chcesz, aby recenzja/zapowiedź twojej gry trafiła na naszą stronę napisz do nas na forum lub na email/gg (podstrona kontakt)

 

Jeśli stworzyłeś ciekawą grę i chcesz ją zareklamować czymś więcej niż recenzją możemy wstawić baner reklamowy na stronę główną.

 

Cały czas jest również otwarty nabór na redaktorów.

 

Zapraszamy na forum strony, gdzie można porozmawiać o grach jak i wyrazić swoją opinię na temat strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
a gdzie wielkie wyskakujące reklamy z Gloriousa? rozwalają mnie twoje recenzje anty (Epic Game) zacytuje pewną osobę która podsumowałą to tak: "3 wielkie screeny i kropelka tekstu"

Czyli mówisz o jednej recenzji, tak? W tej grze jest tak mało contentu, że nie ma o czym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że o Content możecie się nie martwić. Update jest w drodze i ciągle tworzymy nowe recenzje :)

Jedyne co Nam jest potrzebne to feedback/opinie z Waszej strony, ze strony graczy. Opinie pomogą Nam ulepszyć serwis tak, aby był na wysokim poziomie i żeby przyjemnie się go odwiedzało/czytało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowanie za duża ta czarna belka - takie coś jak logo nie interesuje przeciętnego użytkownika aż tak, żeby miało mu zajmować 1/4 wysokości ekranu.

2. DRUGA pozycja w menu - "Nasze gry"? Co to, blog autorów?

3. Brak możliwości jakiegoś sensownego przeglądania istniejących recenzji/zapowiedzi - tekstowa lista wszystkich razem (na dodatek umieszczona pod zmyślną nazwą "Artykuły") to jakiś żarcik chyba.

4. Brak jakiegokolwiek podziału na grupy - a najlepiej to podwójny podział na grupy - gdzie Turrisa się zaklasyfikuje do erpega i do toda jednocześnie.

5. Oceny są dość niefajne - napisane tekstem (a nie gwiazdkami/świniami), w skali tylko 1-6 (to definitywnie z mało, najlepsze by było 1-10 co pół), i ocena główna jest wyróżniona jedynie podkreśleniem, przez co niezbyt się wyróżnia.

6. I sory, ale jakość samych recenzji też nie powala - humor humorem, ale są pisane zbyt "luzowo", na dodatek brakuje w nich... konkretów? A takim istnie epickim przykładem jest plus Turrisa: "ŁADNE LOGO TEAMU I UPDATER". No bez jaj mi tu.

7. Brak możliwości chociażby wystawiania ocen przez użytkowników. Tutaj najlepsza byłaby jak dla mnie po prostu możliwość wystawienia oceny grze przy pisaniu komentarza (ocena ta była by widoczna przy komentarzu, nic anonimowego tu nie ma), i do tego możliwość oceniania samych komentarzy - ale o tym już Jakim pisał.

8. Tabelka z informacjami o grze. Ogólnie wygląda to fajnie, tylko szkoda, że nikt nie pomyślał, że zostawienie dla plusów 3x mniej miejsca niż dla minusów (a statystycznie plusów będzie dużo więcej) jest głupim pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z tym 3 punktem jakoś konkretniej opisz, jak to ma wyglądać (i jaka nazwa)?

Co do ocen słownych to już "zamówiłem" ikonki świnek za twoją radą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Zdecydowanie za duża ta czarna belka - takie coś jak logo nie interesuje przeciętnego użytkownika aż tak, żeby miało mu zajmować 1/4 wysokości ekranu.

Zobaczymy co da się z tym zrobić :)

 

2. DRUGA pozycja w menu - "Nasze gry"? Co to, blog autorów?

 

 

Już znika, pozostałość po pewnej koncepcji :)

 

3. Brak możliwości jakiegoś sensownego przeglądania istniejących recenzji/zapowiedzi - tekstowa lista wszystkich razem (na dodatek umieszczona pod zmyślną nazwą "Artykuły") to jakiś żarcik chyba.

 

 

To prawda, obecnie pracujemy nad sensowniejszym wyglądem tamtego spisu :)

 

 

4. Brak jakiegokolwiek podziału na grupy - a najlepiej to podwójny podział na grupy - gdzie Turrisa się zaklasyfikuje do erpega i do toda jednocześnie.

 

 

Uzgodnimy i pomyślimy coś nad tym.

 

6. I sory, ale jakość samych recenzji też nie powala - humor humorem, ale są pisane zbyt "luzowo", na dodatek brakuje w nich... konkretów? A takim istnie epickim przykładem jest plus Turrisa: "ŁADNE LOGO TEAMU I UPDATER". No bez jaj mi tu.

 

Ciągle się uczymy, mamy nadzieję, że z czasem recenzje będą na lepszym poziomie :)

 

 

7. Brak możliwości chociażby wystawiania ocen przez użytkowników. Tutaj najlepsza byłaby jak dla mnie po prostu możliwość wystawienia oceny grze przy pisaniu komentarza (ocena ta była by widoczna przy komentarzu, nic anonimowego tu nie ma), i do tego możliwość oceniania samych komentarzy - ale o tym już Jakim pisał.

 

Była taka opcja, ale niestety trochę wadliwa - pracujemy nad poprawą tego :)

 

8. Tabelka z informacjami o grze. Ogólnie wygląda to fajnie, tylko szkoda, że nikt nie pomyślał, że zostawienie dla plusów 3x mniej miejsca niż dla minusów (a statystycznie plusów będzie dużo więcej) jest głupim pomysłem.

 

 

Będzie poprawka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna stronka moze byc jak bedzie wiecej contentu i posegregujesz lepiej tresc. tak jak pisal ktos przedemna jakis podzial na typ gry itp. bylby bardziej niz wskazany.

Swoja droga dziwna zapowiedz middleworlda, sprawdzam a tam filmik z tomb raidera i wolfensteina :) moze jestem oldschoolowcem ale czy w artykule o grze nie powinno byc czegos z owej gry?

acha i dziwne ze to tworcy zglaszaja swoje gry do recenzji nie na odwrot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
fajna stronka moze byc jak bedzie wiecej contentu i posegregujesz lepiej tresc. tak jak pisal ktos przedemna jakis podzial na typ gry itp. bylby bardziej niz wskazany.

Swoja droga dziwna zapowiedz middleworlda, sprawdzam a tam filmik z tomb raidera i wolfensteina :) moze jestem oldschoolowcem ale czy w artykule o grze nie powinno byc czegos z owej gry?

acha i dziwne ze to tworcy zglaszaja swoje gry do recenzji nie na odwrot :D

gry mają zgłaszać twórców? xd

Co do "zapowiedzi" middlewordla to nie jest zapowiedź jakotaka, a podstrona gry yxego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
nie no chodzi ze recenzent sam powinien szukac gier wartych zrecenzowania. Ale kto wie moze sie nie znam ;]

Tak jest, ale jak ktoś chce "przed kolejką" albo mieć banner na głównej to powinien się zgłosić.

 

EDIT: Pamiętajcie, że codziennie będą dochodzić nowe teksty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się newsy zmieniły, teraz są lepsze. Tam gdzie jest artykuły> recenzje to dalej powinien być podział na główne typy gier. Przy zapowiedziach to samo.

Takie coś raczej na pewno się pojawi, tylko głupio dzielić na działy kilka tekstów - prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% zgadzam się z Dawiddsem. Teraz to jest blog nie strona. Obecnie newsy są rozwalone w formie hurtowej. Moim zdaniem powinno być tak jak wcześniej, w jednej kolumnie.

Przede wszystkim powinny być dodatkowe newsy ogólnie na temat gier to przyciągało by ludzi codziennie na waszą stronę(już o tym pisałem gdzieś tam). Same machanie recenzji jak leci nie jest dobrym pomysłem lepiej mniej a ciekawiej+ogólne newsy. Zerknijcie choćby na gry.wp.pl jak tam mają info o grze. Całość jest w jednym miejscu+ np są linki do podobnych gier. Najgorsze co jest teraz to ta forma bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
w 100% zgadzam się z Dawiddsem. Teraz to jest blog nie strona. Obecnie newsy są rozwalone w formie hurtowej. Moim zdaniem powinno być tak jak wcześniej, w jednej kolumnie.

Przede wszystkim powinny być dodatkowe newsy ogólnie na temat gier to przyciągało by ludzi codziennie na waszą stronę(już o tym pisałem gdzieś tam). Same machanie recenzji jak leci nie jest dobrym pomysłem lepiej mniej a ciekawiej+ogólne newsy. Zerknijcie choćby na gry.wp.pl jak tam mają info o grze. Całość jest w jednym miejscu+ np są linki do podobnych gier. Najgorsze co jest teraz to ta forma bloga.

Newsy o grach AAA?

Ogólnie chcemy wprowadzić coś takiego jak "Cotygodniowe wieści", gdzie byłby zbiór najważniejszych wydarzeń z danego tygodnia

 

Całość jest w jednym miejscu

Tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie rozumiem

http://gry.wp.pl/gry/sid-meier-s-civilizat...dakcyjne,1.html

 

Przykład. Jest recenzja/opinie/all wiadomości z przeszłości/cheaty/info o poprzednich grach z serii/podobne gry/zapowiedzi gry. Nie recka w formie newsa. News powinien prowadzić do takiej podstrony z all infem będącym w odpowiednim dziale.

 

 

Newsy o grach AAA?

Ogólnie chcemy wprowadzić coś takiego jak "Cotygodniowe wieści", gdzie byłby zbiór najważniejszych wydarzeń z danego tygodnia

Mogą też być. Ale np: info, że gdzieś na świecie jest konkurs na jakąś grę/jakaś konferencja/nowości w technologii itp. Jeśli wejdę zerknąć na newsy to może zobaczę jakąś recenzje fajnej gry i posiedzę dłużej. Nigdy nie wchodzę na stronę żeby zerknąć : " a może dodali jakąś nową recenzje" sprawdzam sobie na szybko newsy a jeśli przy okazji zobaczę coś fajnego to wchodzę. Jak to mówią czas to "pieniądz", daj ludzią powód na to żeby wpadać codziennie i spróbuj zatrzymać ich tak długo jak się da. To działa bardzo prosto wpadasz na np: onet/wp żeby zerknąć na sport ale jak np: zobaczysz, że jest recenzja powiedzmy nowego wolfenstaina(gdzieś tam duży news pod sportem) to zerkniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to interface jest trochę nie intuicyjny... Odnośniki do kategori (artykuły, recenzja i inne pierdołki) powinny być moim zdaniem widoczne od razy po wejściu, a nie lecą newsy 4 gier a resztę sobie szukaj gdzieś na dole :P. Sumując chodzi mi o to że nie wpadają w oko te odnośniki do artykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcemy robić konkurencji dla gry.wp.pl czy CD-Action, zatem moim zdaniem na gry AAA możecie nie liczyć, chyba, że są to jednak w dalszym ciągu produkcje Indie (a zdarzyło się kilka takich gier).

Dziękujemy za opinie, są one dla Nas bardzo ważne bo tworzymy serwis w zasadzie dla Was.

 

Jednak do końca nie rozumiem, czemu budowa w stylu bloga - jest zła? Wiele serwisów pokroju gadżetomanii ma taką budowę. Co w niej jest złego?

Prosty przykład: http://www.indiegamemag.com/

Chyba najbardziej popularny portal o grach Indie, jest również na Wordpressie i w tej samej formie prowadzony.

 

Nie chcemy tworzyć ogromnej biblioteki gier w stylu gry-online, jedynie serwis o grach Indie. Jeżeli pojawi się zapowiedz i recenzja danej gry to po boku w panelu Powiązane Wpisy widać, że jest również recenzja tej gry czy tam review bety.

 

Edit1: Will jak masz jakiś pomysłowy układ to możesz rozrysować nam w paintcie czy czymś, chcemy być elastyczni i chcemy, żeby wasze decyzje miały wpływ na serwis.

Edit2: A moze powinnismy isc w strone podobna do CD-A? Newsy przewlekane reckami, tam tez nie ma powiazan czy ocen tylko wady/zalety? (mowie o WWW, nie magazynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcemy robić konkurencji dla gry.wp.pl czy CD-Action, zatem moim zdaniem na gry AAA możecie nie liczyć, chyba, że są to jednak w dalszym ciągu produkcje Indie (a zdarzyło się kilka takich gier).

Dziękujemy za opinie, są one dla Nas bardzo ważne bo tworzymy serwis w zasadzie dla Was.

 

Jednak do końca nie rozumiem, czemu budowa w stylu bloga - jest zła? Wiele serwisów pokroju gadżetomanii ma taką budowę. Co w niej jest złego?

Prosty przykład: http://www.indiegamemag.com/

Chyba najbardziej popularny portal o grach Indie, jest również na Wordpressie i w tej samej formie prowadzony.

 

Nie chcemy tworzyć ogromnej biblioteki gier w stylu gry-online, jedynie serwis o grach Indie. Jeżeli pojawi się zapowiedz i recenzja danej gry to po boku w panelu Powiązane Wpisy widać, że jest również recenzja tej gry czy tam review bety.

 

Edit1: Will jak masz jakiś pomysłowy układ to możesz rozrysować nam w paintcie czy czymś, chcemy być elastyczni i chcemy, żeby wasze decyzje miały wpływ na serwis.

Edit2: A moze powinnismy isc w strone podobna do CD-A? Newsy przewlekane reckami, tam tez nie ma powiazan czy ocen tylko wady/zalety? (mowie o WWW, nie magazynie)

 

Nie twierdze, że trzeba kopiować istniejące rozwiązanie pokazuje jak inni to ładnie rozwiązali. Nie mogę narysować w paincie bo wtedy było by to tylko dla mnie a ma być dla wszystkich.

 

Chyba najbardziej popularny portal o grach Indie, jest również na Wordpressie i w tej samej formie prowadzony.

Jak wpadłem na ich stronę wcale nie miałem wrażenia, że to blog a u was wręcz przeciwnie.

 

Nie chcemy tworzyć ogromnej biblioteki gier w stylu gry-online, jedynie serwis o grach Indie. Jeżeli pojawi się zapowiedz i recenzja danej gry to po boku w panelu Powiązane Wpisy widać, że jest również recenzja tej gry czy tam review bety.

 

A jak w czasie produkcji gry będą się pojawiać jakieś ciekawe informacje czy screeny/concepty to też będą po prostu przejścia do poprzednich newsów bo co jak co ja bym wolał w najnowszym newsie po prostu przejść do all dostępnych screenów czy od razu do listy wszystkich wiadomości, które pojawiały się wcześniej. Patrz na wszystko z perspektywy wielkiego lenia, który jeśli szybko zobaczy coś interesującego przejdzie dalej a jak nie to poszuka sobie infa gdzieś indziej gdzie dostanie co chce w wygodnej formie.

 

Edit2: A moze powinnismy isc w strone podobna do CD-A? Newsy przewlekane reckami, tam tez nie ma powiazan czy ocen tylko wady/zalety? (mowie o WWW, nie magazynie)

Nie muszą być to newsy na temat gier AAA chociaż to też bardzo przyciąga ale cokolwiek co zwróci uwagę, dosłownie zmusi mnie żeby często wchodzić na stronę. Prawda jest taka, że newsy łatwiej dodać bo po prostu wystarczy poszukać w sieci, trochę zredagować znalezione informacje i tyle. Równie dobrze możecie napisać newsa o stepujących żółwiach w niemieckim zoo jeśli tym akurat interesują się czytelnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...