Skocz do zawartości

Zablokowane Dlaczego Ludzie Krytykują Kogoś Za Używanie Gm'a?


g-Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem ludzi którzy wolą gapić się w 2 godziny na napis lol zrobiony w c++ niż pograć sobie w jony thiefa zrobionego w gm :}

To Polacy, znasz ich :P

A tak serio, to dla mnie sama ideologia Warsztatowców jest jakaś dziwna - przecież tam większość też korzysta z gotowców jakimi są biblioteki, choćby DirectX czy OGL, czy tez FMOD. Niektórzy nawet z gotowego silnika Esenthel korzystają i jakoś nikt im nie truje, że jadą na gotowcu, zamiast robić od podstaw O.o Dla nich wszystko inne niż C++ równa się ZUO. Lipa z takim podejściem.. Dla tego jak się tam spytają w czym robicie gry, kłamcie :D a co? kto to sprawdzi? :D A jak przyjdzie taki Tidimel i powie że to GM to wyśmiejcie typa - niech udowodni albo idzie opowiadać bajki gdzie indziej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gra jest zaj***sta graficznie i ogólnie ma w c**j argumentów na plus ale zawsze na tym spedalonym skur****ństwie gamedev znajdzie się taka k***a co pozazdrości i pociśnie że robione w gm a sama robi k***a je***y kalkulator w c++ 2 miesiące,widać k***a że zazdrościcie i to was od środka wpie***la,robicie swoje skaczące przer****ne długim ch***m kulki,k***a jąderka tylko na to was stać,może macie jakieś k***a umiejętności ale jakie to ma znaczenie jak k***a zaczynacie ocene od-w czym to było robione? bo mam kompleks małego c***a

 

porządków murdalowa ciąg dalszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież tam większość też korzysta z gotowców jakimi są biblioteki, choćby DirectX czy OGL

Trochę dowaliłeś tą wypowiedzią. Porównywanie OpenGL czy DirectX do GM jest z deka śmieszne. Przecież czy tego się chce czy nie, gra zawsze opiera się na DX lub OGL, chyba, że preferujemy renderowanie softwarowe. Jakoś chyba trzeba się odwoływać do karty graficznej, co nie? Chyba, że preferujesz assemblera. Jakbyś powiedział w tym miejscu o frameworkach typu XNA, czy nawet silnikach pokroju Irrlicht to ok, mogę się zgodzić, ale OGL czy DX to na prawdę przysoliłeś tutaj niezwykle głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez karte graficzna mozna programowac samemu (wiedze trzeba o tym miec ofc.) dla tego traktuje biblioteki jako "gotowce" (na ktorych jak powiedziales, potem bazujemy). Mi chodzilo o to ich chore podejscie ze od zera jest najlepsze. Ale koniec o tym, nie chcem by sie zaraz klotnia zrodzila :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Koffany Tidimel ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak dodam od siebie, na tym screenie:

http://www.gamedev.pl/screens.php?x=view&id=3042

Copoconaco pokazał swoją grę Zarazę, a gdyby tak teraz napisał że pisane w GMLu to by go od razu zminusowali :/

Dla ludzi z Warsztatu raczej liczy się, jak to już było wspominane, w czym pisane i ilość linijek ;p

 

Btw. http://www.gamedev.pl/screens.php?x=view&id=3035, ciVis wyskoczył z głupim tekstem, bo "Bagno go nawrócił" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po co w ogóle ciągnąć te bezsensowną dyskusje. Ludzie z gamedev jadą GMowców bo mają trochę inny od nas system wartości i co nas to? Niech sobie jadą. To ich kurde problem. Dla nich się liczy warsztat, dla nas efekt. Zamiast wszczynać niepotrzebne dyskusje róbmy swoje, oni niech robią swoje i każdy niech będzie zadowolony z tego co robi. Bo ten temat prowadzi tylko do tego, że ludzie tacy jak Bagno czy Murdalow wszczynają tylko niepotrzebne dyskusje ośmieszające ich i nie tylko...

To tyle ode mnie na ten temat. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest? prostota to ponoć jedna z zalet gma :cool2:

 

niby tak, ale dla początkujących niekoniecznie proste są niektóre bardziej skomplikowane skrypty. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ sam próbowałem na początku swojej "kariery" z gmem pisać pseudoskrypty. :D

 

A co do tematu, to te prostaki najwyraźniej zazdroszczą nam kreatywności i ambicji, dlatego próbują nas wgnieść w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu, to te prostaki najwyraźniej zazdroszczą nam kreatywności i ambicji, dlatego próbują nas wgnieść w ziemię.

Następny który "wie" o co chodzi. lol. Tu nie o to chodzi, dla nich jest ważne nie jak coś wygląda, jaki jest efekt, ALE JAK ZOSTAŁO NAPISANE, bo chyba w sumie taki cel tego serwisu jest. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska patrzcie co pisząo gm w mównicy:

Invi

Zresztą miało być!

Invi

Z resztą skoro poziom tych gier jest żenujący to co za problem napisać lepszą i zgarnąć miliony?

Invi

Starzejesz się po prostu...

tomq1988

Nie wiem jak Wy ale dobija mnie poziom komercyjnych gier. Do 2002~ roku jeszcze gierki przyciągały, a teraz to rozpacz...

tomq1988

Tak,brakuje także shaderów, gdzie nie gdzie motion blur jakiś glow i gra zyska na grywalności. :D

lpg_

tak, ładnie się prezentują, aczkolwiek za mało blooma.

tomq1988

Ale przyznać trzeba, że Zaraza, Mario, Jony, Wormsy chociaż w GM bardzo fajnie się prezentują.

nexor

Punkty mówią za siebie :)

tomq1988

...GMClanowcy na Warsztatowców no i koło ruszyło. Głupio i niepotrzebnie. :P

tomq1988

Poprostu niektórzy niepotrzebnie zaczeli naskakiwać na GMClanowców robiąc wrarzenie ,że mają pojęcie o wszystkim, potem...

%Vipa

Ale jaka wojna? Przerzucili si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam bardzo, ale uogólnianie całej społeczności warsztatu do kilku osób nabijających się z gm-a jest bez sensu. Co to w ogóle za teksty "shit servis". Osoby naprawdę powiązane z warsztatową życiem nie czepiają się GM i robią również dobre gry (obaczcie Esenthela itp.:). Przez teksty jak 3/4 ostatnich postów gmc ma zrypaną opinię wśród niektórych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megaman, procz trzech wpisow nic takie tu ciekawego nie jest napisane, zwykla dyskusja. ;P

 

Przez teksty jak 3/4 ostatnich postów gmc ma zrypaną opinię wśród niektórych ludzi.

 

No tak, ale warsztat takze przez niektorych traci u niektorych w oczach. Ale ja bym bardziej to odbieral jako indywidualnosc, a nie, ze Warsztat lub GMClan ma caly odpowiadac i dostawac baty za co niektore wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...