Skocz do zawartości

Zablokowane Dlaczego Ludzie Krytykują Kogoś Za Używanie Gm'a?


g-Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lord Vayaa - a dajcie juz dzieciakowi spokoj... nie bylo powszechnego zachwytu nad jago "pro" projektem w c++ to sie obraził na ludzi robiacych w GM... i tyle takich ludzi nalezy ignorowac, bo potem dyskusja z nimi ciagnie sie w nieskonczonsc, i zaczynaja padac teksty coraz ciezsze i mniej parlamentarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odświeżam ten temat, ale chciałbym wypowiedzieć się jako bywalec Warsztatu w całej tej dyskusji. Zaznaczam przy tym, że nie czynie tego w jakikolwiek oficjalny sposób, a opinie które wyrażę są moje i tylko moje - Warsztat nie jest odgórnie kontrolowany w ścisły sposób i składa się na niego dużo ludzi, często o skrajnie różnych poglądach.

 

Przede wszystkim więc, bolą mnie wypowiedzi skierowane w cały Warsztat jako ogół. Sami u nas mieliśmy dyskusje o Game Makerze (oraz o programach Click `n Play ogólnie) i zdania są zasadniczo podzielone.

 

Na początku, pragnę zaznaczyć, że Game Maker i gry programowane w sposób tradycyjny, to dwa różne targety. W Game Makerze nie ma sposobu, o ile mi wiadomo, na zrobienie dobrej graficznie gry 3D. Tak samo, jak nie ma sposobu, albo jest to skomplikowane, na zrobienie wielu innych rzeczy. Co "boli" niektórych programistów, to to, że w GM można proste gry zaprototypować szybciej i mniejszym nakładem pracy.

 

Dlatego, nie chcę być wyzywanym od zakompleksionego programisty tylko dlatego, że nie wystarcza mi Game Maker i jego możliwości. Również mówienie o mnie (jako o bywalcu Warsztatu), iż jestem płytko myślący mnie nie kontentuje. I tak - tutaj musicie przyznać - GM nie wspiera bardzo dużej ilości bardzo przydatnych rzeczy w pisaniu gier.

 

Z resztą, nie chodzi tu przecież o mnie. Chodzi o pewną sprawiedliwość i logikę. Game Maker i programowanie to dwie zupełnie odrębne działalności. Porównac to można na przykład do seryjnej produkcji samochodów vs hot-rody. 

 

Kończąc: mam nadzieję, że nie będzie więcej tego typu bezsensownych konfliktów, wyzwisk i niesnasek. Ostatnie pare dni czytałem forum gmclan i przyznać muszę, że z obu stron są ludzie rozumu, jak i wichrzyciele - nie dajmy się im. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale nie. Zdziera ich zazdrość, że w GMie (co prawda nie zrobisz cool 3D gierki) można szybciej zrobić dobrą grę, po co właśnie chodzić slalomem przez pisanie (bezsensowne) od nowa, jak można napisać grę w GM. Jak chcesz zrobić full wypas grę - ok, zrób ją od początku, ale my tu nie robimy super ekstra gierek tylko zwykłe minigierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale nie. Zdziera ich zazdrość, że w GMie (co prawda nie zrobisz cool 3D gierki) można szybciej zrobić dobrą grę, po co właśnie chodzić slalomem przez pisanie (bezsensowne) od nowa, jak można napisać grę w GM. Jak chcesz zrobić full wypas grę - ok, zrób ją od początku, ale my tu nie robimy super ekstra gierek tylko zwykłe minigierki.

 

Po primo nie tylko proste minigierki. Zdarzają się większe produkcje.

Po sekundo on właśnie o tym napisał. Mamy inny target

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale nie. Zdziera ich zazdrość, że w GMie (co prawda nie zrobisz cool 3D gierki) można szybciej zrobić dobrą grę, po co właśnie chodzić slalomem przez pisanie (bezsensowne) od nowa, jak można napisać grę w GM. Jak chcesz zrobić full wypas grę - ok, zrób ją od początku, ale my tu nie robimy super ekstra gierek tylko zwykłe minigierki.

 

 

Dlaczego Ludzie Krytykują Kogoś Za Używanie Gm'a?

Wlasnie przez takich samolubnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po primo nie tylko proste minigierki. Zdarzają się większe produkcje.

Po sekundo on właśnie o tym napisał. Mamy inny target

 

Almora, Magi, Aliens, TLOA? :)

@Charibo: Nie obwiniam za to warsztatu, obwiniam takich idiotów, którzy nas krytykują :)

Jak już ktoś napisał, świat dąży do łatwiejszych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Toż to są minigierki, nie mówie że proste, ale minigierki ;O

Eeeee, lol? To nie są minigierki. Chyba Ci się pomyliło z casualami. Zresztą Almora nie jest casualem, o Aliensach ciężko coś powiedzieć, a TLOA to co to jest? Może ktoś mi rozwinąć skrót?

 

A co do całego wątku. Chcą, to niech se ludzie krytykują GMa na Warsztacie, ich wola. Ja tylko proszę o jedno, nie róbcie tam swoimi wypowiedziami przypału naszemu serwisowi, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, lol? To nie są minigierki. Chyba Ci się pomyliło z casualami. Zresztą Almora nie jest casualem, o Aliensach ciężko coś powiedzieć, a TLOA to co to jest? Może ktoś mi rozwinąć skrót?

 

A co do całego wątku. Chcą, to niech se ludzie krytykują GMa na Warsztacie, ich wola. Ja tylko proszę o jedno, nie róbcie tam swoimi wypowiedziami przypału naszemu serwisowi, ok?

 

TLOA = The Legends of Arkanoid = Casual/Indie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...