Skocz do zawartości

Labirynt


Valdemor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem już dosyć długim użytkownikiem programu Game Makera.

Napisałem w nim kilka gier dla moich dzieci, a także i kilka programów potrzebnych mi w pracy zawodowej.

Nie dawno z kolegą z pracy założyłem stronę na której umieściłem jedną z moich ostatnich gier. Napisana została pod naciskiem mojej córki.

Link do strony:MiniGames

 

Screen

 

Gra posiada narazie tylko 12 poziomów, ale ze zwrostem zainteresowania liczba poziomów napewno powiększy się.

Grafika może nie jest za ciekawa, ale sama gra myślę, że jest wciągająca. :D

Planuję także zacząć projektowanie gry pt: "KOSMOS 2006" razem z moim synem.

Serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fajna, ale ma ogromną wadę. Robal porusza się zdecydowanie za wolno. Po za tym - może być. :thumbsup: No i za dziecinna jak dla mnie. Podoba mi się system zapisywania między levelami.

 

Grafika: 5/10

Dźwięk: 5/10

Grywalność: 7/10

Ogólnie: 6.3/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestes dorosly, masz dzieci, co wiecej piszesz gry dla nich, a w nich... sadzisz orty jak "mór"? Nie wypada dzieci uczyc zlej pisowni :P

Po za tym "Jestem już dosyć długim użytkownikiem programu Game Makera." to jest bardzo niepoprawne stylistycznie, jestes dlugi tzn masz 3m dlugosci? : )

Co do gry, zaraz sciagne i ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quetzacotl, nie wszyscy dorośli muszą być super z ortografii. Na przykład, niedawno naszej nauczycielce od matematyki "wymskneło" się, że ma dysleksje (oczywiście, nagłośniliśmy w szkole ten fakt :) ) i nie wiem, ile ona ma lat, ale popełnia na lekcji często błędy ortograficzne i tak buduje zdania, że nic z tej matematyki nie rozumiem ;)

Tutaj błędy są bardzo, ale to bardzo tragiczne. Nie ma polskich znaków, więc słowo mur, zapisane jako mór daje mor.

Tyle w kwesti ortografii. Sama gra jest... hmm... całkiem ciekawa, starannie wykonana. Ale, grafika okropnie przypomina styl WinXP, więc nie wiem, czy autor gry sam ją robił, czy jest to rip. Aczkolwiek, może być.

Gdybym miał -10 lat, to z pewnością bym w to zagrywał, ale teraz to... Gra zdecydowanie dla młodszych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i... gra chyba nawet jak dla dzieci (a moze i szczegolnie dla nich) za wolna, to zuk czy slimak? nawet gdybym mial checi przejsc pierwszy poziom to nie mialbym czasu.

Co do grafiki, calkiem porzadna jak na tego typu produckje, chociaz mysle, ze nie do konca Twoja. Muzyka niezbyt dobrana jak dla dzieci,a grywalnosc jak juz wspomnialem. Uzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciesze sie, ze sa pewne spostrzezenia. Jak w kazdym programie czy grze, sa jakies niedociagniecia. Fakt z ortografii nie bylem i nie jestem najlepszy.

Z lat szkolnych jak pamietam z polaka mialem zawsze 3. Napewno dodam polska czcionke.

Co do grafiki to obrabial moj syn ze swojej kolekcji. Ja nie mialem na to czasu. Muzyka w dalszych poziomach jest bardziej dobrana przez moje dziecko.

Co do grywalnosci, to i nie tylko dzieci w to graja. Czasami dobrze jest troche odmlodzic sie. Co do dlugosci to mam okolo 2m, a plik wazy tyle ile wazy.

Ogolnie panowie - przelamac sie i przejsc chociaz kilka poziomow, badzcie mezczyznami i nie dajcie sie ograc przez male dzieci.

Odwiedzajcie moja strone po nowe wersje gry.

Pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mutabile: zamiast krytykować sam byś coś spróbował stworzyć nie każdy odrazu będzie tworzył jakieś super gry zwłaszcza w pojedynke.

 

co do gry to troche nudna ale może dzieciom się spodobać. I ten żuczek porusza się za wolno. Muzyka może być chociaż jak już powiedział Quetzacotl może być nieodpowiednia dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Oczywiscie komentarz mutabile'a pozostawmy w milczeniu.

 

Jaklub: A co ja dopiero mam powiedziec, takze jestem dorosly i ta gra tym bardziej wydaje mi sie zbyt dziecinna (chociaz ja to jestem stary wyjadacz i we wszystko moge pykac)... Ale jedna uwaga, to nie jest chyba gra dla ciebie ani tymbardziej dla mnie, wiec takie uwagi zostaw dla siebie. :)

 

Valdemor: Cieszy mnie fakt, ze wreszcie zjawila sie tutaj jakas dorosla osoba z zewnatrz, a nie kolejny mlody nastolatek w stylu mutabile'a. Szkoda tylko, ze w Polsce nie jest taka frekwencja jak za granica... :) A mozna wiedziec w jaki sposob trafiles na nasza strone? Otoz po zmianie domeny witryna jest daleko w wyszukiwarkach i ciezko na nia trafic. Jednak wkrotce powinno sie to zmienic, poniewaz niedlugo pozbede sie paru sztuczek, ktore spowodowaly ten spadek z praktycznie pierwszego miejsca...

 

Jeszcze kwestia ortografii, tak to trzeba poprawic, ale mam jeszcze jedna uwage. Lepiej nie uzywac czcionek, ktore nie posiadaja polskich liter, poniewaz dla dzieci to jednak moze miec wplyw na zapamietywanie pisowni poszczegolnych wyrazow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za komentarze. Za te dobre i za te zle. Krytyka innych zawsze podwyzsza poprzeczke, a pochwala zacheca do dalszej pracy i zabawy.

 

Dla Ranmusa:

Mnie rowniez cieszy ten fakt, ze moge w jakis sposob udzielac sie wsrod mlodszych ludzi. Zawsze jest to jakas nauka. Na Wasza strone trafilem jakies 2 lata temu, kiedy zaczalem interesowac sie GM. Czesto sledzilem wydarzenia i czerpalem wiedze. Jak znalazlem Wasz adres, to przykro mi, ale juz nie pamietam, chyba jakos przez google. W tedy strona byla jeszcze na innym serwerze. Co do czcionki to masz jak najlepsza racje. Piszac Labirynt nie mialem innej lepszej, a ta byla najodpowiedniejsza. Nie jest to najlepszy przyklad dla malych dzieci. No coz pozostaje mi tylko poprawic to i poprawic sie. :thumbsup:

 

Dla Wszystkich:

Mam pytanie. Czy ktos z Was lub oczywiscie z mlodszego rodzenstwa przeszedl choc kilka poziomow, jesli tak to piszcie. Co do akcji gry to przyspieszenie zuczka, czy jak zwiecie robala mija sie z celem, poniewaz przejscie takiego prostego labiryntu trwaloby okolo pol minuty. W dalszych poziomach sa przyspieszenia, tylko trzeba je wziac. (No chyba, ze gra byla uruchamiana na wolniejszym kompie, a jak wiadomo GM jest procesozerny.) Wasze zainteresowanie daje naped do stworzenia innej gry o ktorej pisalem wczesniej. Sa juz pewne dodatkowe pomysly mojego syna. Mysle, ze wspolnie damy rade. Oczywiscie bedzie ona troche szybsza. ;)

Pozdrawiam i zachecam dalej na sledzenie mojej strony. :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja anacondy jest bardzo dobra. Taki suwak moze robic za poziom trudnosci. Wiadomo wolniejsze tempo dla młodszych dzieci a szybsze dla starszych.

 

Gra ogólnie jak na gre dla dzieci dobrze sie sprawdza. Poziom labiryntów i ich złożoność nie jest za wysoka - wg mnie w sam raz dla dzieci. Narazie przeszedłem 4 plansze i nie za bardzo wiem co jeszcze powiedzieć. Jak znajde czas to potestuje wnikliwiej i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja suwaka predkosci (starsze, mlodsze dzieci) spodobala mi sie. Oczywiscie wiazaloby sie to z szybszym uplywem czasu, czyli i takze z szybszym mysleniem. :thumbsup: Postaram sie, zeby juz nie dlugo ukazala sie nowsza wersja gry.

Czekam na jeszcze inne ciekawe propozycje, lub jakies niedociagniecia.

Pozdrawiam. :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja sprawdza się dobrze :) Przy "3" było mi o wiele ciężej przejść labirynt niż przy wcześniejszej wersji bez regulacji prędkości. Niestety troche minęło zanim skapnąłem się jak zmienić prędkość gry bo nie przypuszczałem że będzie ją można zmieniać w trakcie rozgrywki a raczej ustawić ją przed grą. I zamiast szukać odpowiednich przycisków szukałem jakieś opcji w menu.

 

Mam propozycje - aby uatrakcyjnić zabawe może dać jakiś system nagród typu - za odpowiednią ilość uzbieranych punktów, po ukończeniu poziomu wyświetli się jakiś obrazek z postacią z kreskówki, albo jakaś minigra w postaci układanki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co? Pamiętacie "mor"? Tak dokładnie to obejrzałem i doszedłem do wniosku, że w tej czcionce po prostu "u" wygląda jak "o". Więc, błąd ortograficzny to to nie jest.

Ściągam właśnie nową wersję - zrobię edycję postu jak przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek ... ja kiedyś przechodziłem street fightera 2 właśnie po to by ujrzeć kilka głupich obrazków ... i nie chodziło w tym o to że te obrazki były jakieś tam ######ste ale o to żeby zaspokoić swoją ciekawość i ja właśnie o czymś takim myślałem pisząc to. Z innych przykładów moge podać że moja chrześnica może tysiąc razy oglądać swoje ulubione postacie w jakiś książeczkach itp chociaż nie potrafi czytać poprostu obrazki się jej podobają ... no ale może pomyliła mi się grupa odbiorców i może chodzi o starsze i bardziej wymagające dzieci które ta gra ma zabawiać ... zresztą kłótnie na ten temat nie mają sensu. Ja dałem propozycje i nie każdemu musi się podobać ... widocznie masz inne zdanie ode mnie i nie zamierzam usilnie bronić swego ... a poza tym robimy troche offtopa ;P

 

PS. Ja wogóle nie wiem gdzie był ten błąd mor :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zainteresowaniem sledze Wasze opinie i propozycje.

Goomana propozycja jest dobra, chociaz nie wszyscy z nia sie zgadzaja. Po rozmowie z moimi dziecmi doszlismy do wniosku, aby byl "wilk syty i owca cala" :P dodac do gry gwiazdki (zlote, srebrne itp.), ktore nalezaloby zbierac w kazdym labiryncie. Suma gwiazdek roznego rodzaju wysietlana bylaby po kazdym zakonczonym labiryncie. Sprawdzenie, czy pochwalenie sie przez dziecko byloby mozliwe przy kazdym zapisie.

Czekam na wasze zdanie i zachecam dalej do zabawy.

Pozdrawiam.

 

PS. Korodzik czekam z niecierpliwoscia na twoje wydanie gry. Napewno przetestuja ja moje dzieci. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...