Skocz do zawartości

Gooman

Użytkownicy
 • Postów

  271
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O Gooman

 • Urodziny 29.09.1984

O mnie

Ostatnie wizyty

2697 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Gooman

Major User

Major User (5/13)

0

Reputacja

 1. Jeżeli tak, to na chwilę obecną nic więcej mi nie przychodzi do głowy tak na sucho. Możesz udostępnić projekt do wglądu? Ewentualnie część z którą masz problemy ? Tak na wyobraźnie to ciężko coś wymyślić :P
 2. Może instancja tego obiektu nigdy nie jest tworzona? Deaktywujesz instancje? Jeżeli tak to upewnij się czy ta jest aktywna. Może w trybie debug zobacz, czy instancja tego obiektu istnieje w ogóle?
 3. @Huderlord: Dzięki za info - podejrzewałem, że tak może być, ale nie znalazłem tego w dokumentacji. A że ze mnie leń^2 to nie chciało mi się tego sprawdzać w kodzie :). @Amaterasu: Akurat wartość -1 argumentu image_index oznacza poprostu aktualną klatkę animacji :P. @Ignifil: Poza brakiem średnika w zaprezentowanym kodzie nie widzę już nic więcej co mogłoby to powodować. Najprawdopodobniej błąd leży gdzieś indziej. - Nie masz może jakichś konstrukcji warunkowych wcześniej? - Sprawdź, czy oba obiekty mają podłączone Sprite'y, lub maski (wiem, że to raczej nie to, ale warto spróbować) Jak przyjdzie mi coś jeszcze do głowy to napiszę :P
 4. A przypadkiem view_xview i view_yview nie powinno być odwołaniem do tablicy o odpowiednim indeksie? NP: view_xview[0]
 5. Ogólnie nie polecam tej metody, lepiej sprawdzić już po wpisaniu hasła, czy całość nie zawiera nielegalnych znaków i poprosić użytkownika o zmianę. Ale jeżeli chcesz blokować spację "na żywo" to mniej więcej coś takiego: Step Event: NIE używać - patrz post Utermiko :P GML if string_char_at(keyboard_string,string_length(keyboard_string)) = chr(32) { keyboard_string = string_delete(keyboard_string,string_length(keyboard_string),1); } Powyższy kod sprawdza ostatni znak wpisany w keyboard_string i jeżeli jest to spacja to go kasuje, niestety jest pewien problem. Problem polega na tym, że jeżeli użytkownik wciśnie spacje jednocześnie z innymi klawiszami na klawiaturze to najprawdopodobniej i tak ta spacja przejdzie przez to zabezpieczenie, bo program nie zdąży jej sprawdzić. Nie mam teraz czasu dociekać dlaczego tak się dzieje, może ktoś inny będzie w stanie to wyjaśnić. Lepiej byłoby po wypełnieniu całego formularza zrobić walidacje wszędzie gdzie to wymagane i wtedy poinformować użytkownika gdzie są błędy.
 6. pamięta* :x

 7. a widzisz, jednak ktoś taki jak ja pamiętam :P

 8. Już było - użyj pętli for: GML var i; light = 0; for (i=0; i<=6;i+=1) { light+=light_; } //tutaj będzie wynik :P</span>
 9. Heh domyśliłem się :). Niestety, jeżeli chodzi o 3D w GM to nie interesuje się tym i mało o tym wiem. Wydaje mi się, że może to mieć związek z kolejnością wyświetlania, ale muszę bardziej się zagłębić w kod, żeby to sprawdzić. Dam znać jak uda mi się coś wykombinować.
 10. Photel wydaje mi się, że za mało wiemy co chcesz osiągnąć :P. Sumowanie masz już podane, więc co się dzieje że nie wychodzi ci tak jak powinno ? PS. near to nazwa obiektu, czy zmienna przechowująca obiekt? Może spróbuj near w nawiasie dać przykładowo - (near).x, (near).y ?
 11. Ok to wyślij a ja sprawdzę gdzie jest błąd :P Bo tak z samych skrawków to mi ciężko wydumać - jestem wzrokowcem XD
 12. Jak się nazywa skrypt do zapisu i gdzie go uruchamiasz?
 13. Napisałem to w pierwszym poście (PS), bo nie wiedziałem do czego ma zmienna służyć :P Jeżeli to rzeczywiście suma to przykład poprawiony.
 14. Hmmm, To albo ja czegoś nierozumiem, albo popełniłem błąd XD. Bo z tego co wiem ta pętla powinna obliczać sumę tych elementów tablicy var_ :P. Tak jak dodałem w pierwszym poście ważne jest żebyś przed pętlą for wyzerował zmienną var_edd. Ewentualnie, jeżeli chodzi ci o skrócenie to może wykorzystać do tego ds_grid? Ta struktura ma wbudowane funkcje do wyciągania sum.
 15. Ok, za co odpowiada zmienna var_ ? Jakie dane przechowuje?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...