Skocz do zawartości

Zablokowane Ile powinna trwać jedna tura Ligi 24 ?


gnysek

Liga 24  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile powinna trwać jedna tura Ligi 24 ?

    • 24 h (1 dni)
      22
    • 48 h (2 dni)
      12
    • 72 h (3 dni)
      21
    • 96 h (4 dni)
      5
    • 100 h
      5
    • 7 dni
      12


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może nie jestem moralnie uprawniony do wypowiadania się w tym temacie, ale mym skromnym zdaniem najoptymalniejszy czas to 72 godziny, zwłaszcza w dobie posiadania wielu innych obowiązków. Nie jest to czas długi, grę robi się wtedy "na szybko" i jest to istotne dla tego typu rywalizacji ograniczenie czasowe - nadające jej cały sens, ale jednocześnie wydłużenie czasu do trzech dób sprawi, że choć gry będą małe i stopniem skomplikowania wykonania adekwatne do czasu, jaki został na nie przeznaczony - będą dopracowane. Będzie krótki, bo krótki, ale jednak czas na: zaplanowanie gry, wykonanie jej elementów i złożenie tych elementów do kupy, a jak ktoś się spręży - to nawet na testy. Będzie się robiło gry "małe", ale nie będą one robione "po łebkach". :) Będzie to promocja wśród młodych twórców pożytecznych schematów produkcji i umiejętności organizowania i gospodarowania czasem - zaowocuje nam to zdolną, młodą "kadrą narodową". ;)

 

Ale to tylko takie moje przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak widać 24h i 72h mają po tyle samo głosów.

Jeden dzień to jest zbyt mało czasu na dostarczenie swoich prac.

Ale i tak zagłosuje na 72h ponieważ to jest tzn "dobry czas" na dostarczenie swoich prac i można zdążyć i z kodem i z grafiką.

Tak więc głosuje na:

 

72 h (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta Liga ma polegać na tym, żeby nie dawać wielce rozbudowanych i przemyślanych gier, tylko proste, nieskomplikowane, wciągające ;p .

 

Tylko, że nie zawsze człowiek od razu zauważy turę, albo zwyczajnie nie ma czasu, więc albo chociaż 48 godzin, albo jakieś zabawy ze skryptami (w sensie oglądasz temat tury i zaczyna ci liczyć 24h, ale to byłoby siedlisko oszustw :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mądrze... "dłuższy czas rozleniwia", to ma tyle w sobie mądrości ile ma jakości przeciętna gra na ligę 24 :/. Trzy dni to nie jest wiele więcej. I tak nie jest to 72h bo w nocy się śpi a nie robi gry :/. Z tego wychodzi ok. 12h na robienie gry jeśli zostanie 24... Ludzie nie mają czasu, żeby poświęcić calutki dzień od rana do wieczora na robienie gry, bo tyle trzeba, żeby zrobić coś co nie jest gównianą popierdółką na 10s gry :/, bo tak wlasnie prezentują się gry na liga 24...

 

Standardowo o wszystkim decyduje redakcja plus część tutejszej społeczności (mniejszość) która nie ma własnego zdania i zawsze uważa "że najlepiej nic nie zmieniać" -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest racja, ta liga miała polegać na tym, żeby były szybkie, dobowe konkursy w stylu COMPO. Ja bym zmienił tylko dwie rzeczy: możliwość używania cudzych grafik oraz żeby start tury był zapowiedziany na dzień przed jej startem z dokładną godziną rozpoczęcia (bez podania tematu oczywiście).

Jak już wcześniej pisałem, długość tur nic nie zmieni i za przykład mogę tu dać konkursy organizowane przez Ranmusa - dużo czasu, a mało prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, że podpisuję sie pod dwoma ostatnimi postami Marmota. Regulamin zmodyfikowany, pozostaje jeszcze wybłagać jakaś niewielką rameczkę na informacje o nadchodzącej turze na stronie głównej.

 

Standardowo o wszystkim decyduje redakcja plus część tutejszej społeczności (mniejszość) która nie ma własnego zdania i zawsze uważa "że najlepiej nic nie zmieniać" -.-
A dlaczego niby nie miałbym mieć prawa decydowania o zasadach Ligi, skoro jestem jej tak zwanym "ojcem"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład konkursu Ranmusa ma się całkowicie nijak do przedłużenia limitu czasu o marne 2 dni. Bo Ranmus dał bóg wie jaki temat i bóg wie ile czasu, a to zupełnie co innego niż krótki konkursik na 3 dni, które pozwolą każdemu na wymyślenie czegoś ciekawszego niż klikanie myszką w ptaszki, wykonanie tego tak jak chce by było wykonane i poprawienie błędow/zauploadowanie i ogólne dopracowanie.

 

A dlaczego niby nie miałbym mieć prawa decydowania o zasadach Ligi, skoro jestem jej tak zwanym "ojcem"?

Hmmm... pomyślmy... forum jak i konkursy są dla użytkowników forum, a nie dla założyciela, no chyba, że zakłada się coś dla samego siebie, lub dla ściśle wytyczonego grona, a nie dla ogółu.

 

Dla tych co jeszcze nie skumali do czego zmierzam zadam pytanie: "Jaki był prawdziwy sens zrobienia tej ankiety?".

Odpowiedź: Żaden.

Tzw. sztuczna demokracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które pozwolą każdemu na wymyślenie czegoś ciekawszego niż klikanie myszką w ptaszki,
Są osoby które wymyślają ciekawe rzeczy w 24h, nawet jak będą 3 dni, to i tak tyle amo gier co teraz bedzie polegało na klikanie w ptaszki. Albo ktoś ma pomysły albo nie, nie zależy to od czasu. rzadko zdaża się aby ktoś po czasie wymyślił coś owiele bardziej ciekawego od tego co zrobił.

Tzw. sztuczna demokracja.
Demokracja ma wiele wad, lepiej jeśli jest grupa rządząca, słuchająca co mają do powiedzenia inni i sama decydująca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda, Pablo ma słuszność. Jedyny popiera swe racje twardymi argumentami.

 

Dla tych co jeszcze nie skumali do czego zmierzam zadam pytanie: "Jaki był prawdziwy sens zrobienia tej ankiety?".

Odpowiedź: Żaden.

Tzw. sztuczna demokracja.

Prawda, prawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład konkursu Ranmusa ma się całkowicie nijak do przedłużenia limitu czasu o marne 2 dni.
Ależ to bardzo dobry przykład, bo pokazuje, że ilość i jakość gier wcale nie wzrasta wraz ze wzrostem ilości czasu na tworzenie.
Bo Ranmus dał bóg wie jaki temat
Temat brzmiał "Gra sportowa". Coś z nim nie tak?
i bóg wie ile czasu
Czasu był tydzień. Następnym razem sprawdź, zanim coś napiszesz, ok? Wcześniej twierdziłeś, że "trzy dni to niewiele więcej". Tutaj mamy różnicę 4 dni. To też niewiele więcej.
wymyślenie czegoś ciekawszego niż klikanie myszką w ptaszki, wykonanie tego tak jak chce by było wykonane i poprawienie błędow/zauploadowanie i ogólne dopracowanie.
Tak, jak napisał Micanser - ten, kto by nic nie wymyślił i tak nic nie wymyśli, choćby miał na to miesiąc. Poza tym zauważ, że rzadko kiedy ktoś nie oddawał pracy, bo zabrakło mu czasu. Najczęściej nie oddawał dlatego, że zwyczajnie nie chciało mu się ruszyć dupska.

Poza tym, od kilku postów próbujemy Ci to wyjaśnij, a Ty nadal swoje. Gry na Ligę nie mają być wylizane i super dopracowane, tylko ciekawe i z pomysłem. Chodzi tu o pewien spontan, sklecenie fajnej gierki w te kilka godzin. Powtarzam: jeśli chcecie konkursu z 2-tygodniowym czasem to nie ma sprawy, da się zrobić. Ale od Ligi się odwalcie, bo od początku jej założenia były kompletnie inne.

Hmmm... pomyślmy... forum jak i konkursy są dla użytkowników forum, a nie dla założyciela, no chyba, że zakłada się coś dla samego siebie, lub dla ściśle wytyczonego grona, a nie dla ogółu.
I...? Gdybyśmy każdą decyzję uzależniali od wyniku ankiety, GMClanu dawno by nie było.

Dla tych co jeszcze nie skumali do czego zmierzam zadam pytanie: "Jaki był prawdziwy sens zrobienia tej ankiety?".
Chcieliśmy się dowiedzieć, co userzy sądzą o pomyśle przedłużenia czasu tury. Ankiety na ogół do tego służą. Myślałem, że do oczywiste. Następnym razem napiszemy to dużymi literami u góry, na wypadek, gdyby ktoś nie wiedział, po co zakłada się ankiety.

 

A tak w ogóle, pablo, skąd ta agresja? Przecież Ty i tak nie bierzesz udziału w Lidze, więc powinno Ci to wisieć.

 

Edit:

Taka jest prawda, Pablo ma słuszność. Jedyny popiera swe racje twardymi argumentami.
Przepraszam bardzo za wyrażenie, ale gówno prawda. Argumenty pabla nie są twarde, tylko debilne i najwyraźniej przedstawiane pod wpływem emocji, bez udziału zdrowego rozsądku. Nie wiem, co mu się stało, bo nigdy jakoś spcjalnie Ligą się nie interesował. Może ma zły dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Maximala taką propozycję - zorganizuj jedną turę 3-dniową i sprawdź czy Ci najwięksi tematowi krzykacze wołający o przedłużenie czasu cokolwiek zrobią, czy będą się wypierać, że nie mają czasu, itp. Tym najlepiej wtedy uargumentują swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...