Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, brakuje subtelności. Ja, jako amator jazzu, raczej się tu za bardzo nie będę wypowiadał, ale dla mnie ta muzyka jest taka jakby... zbyt podana na tacy. Strasznie bezpośrednia, a ja wolę upajać się dość zakamuflowaną melodią. To trochę jak porównanie powieści akcji i poezji.
Mnie się to nie podoba z jednego powodu. Nie tworzy takiej aury jak SGU i jest mniej subtelne jeżeli chodzi dobór dźwięków. Wait, miał być jeden powód... Mimo wszystko ciekawe brzmienia, ale to raczej odbiega od tego, czego bym sobie życzył słuchać .

 

Z tego gatunku raczej większość utworów takich jest, tutaj utwór z końca lat 80

Generalnie ma być mocne brzmienie + ( że tak to ujmę ) wykręcony wokal, zwykle filtrowany voocoderem.

 

 

A tutaj cover zrobiony przez grupę która już nie istnieje. Wokalista się zaćpał na śmierć :D Zrobił to świadomie bo ostatni utwór na ich ostatnim albumie o tym opowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
A tutaj cover zrobiony przez grupę która już nie istnieje. Wokalista się zaćpał na śmierć :D Zrobił to świadomie bo ostatni utwór na ich ostatnim albumie o tym opowiada.

 

Dlatego nie słucham takiej muzyki. Nie dlatego, że mi się nie podoba, tylko wpadam w melancholię, gdy uświadamiam sobie, że słucham dzieła świra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, poszperałem w necie i się okazało że jakieś lewe dane miałem :D odratowali go i rzucił narkotyki. Znalazłem jego FB, tydzień temu napisał na nim że zbiera starą ekipę. Ale świrem chyba na zawsze pozostanie, wrzucił na FB filmik jak w swoim studiu pracuje przy świeczkach nad nowym utworkiem haha :D

Ciekawe czy od teraz jego muzyka będzie łagodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ma być mocne brzmienie + ( że tak to ujmę ) wykręcony wokal, zwykle filtrowany voocoderem.

 

Sam jesteś vocoderem. Zazwyczaj lekki distort, reverb i lekki delay

 

Na przykładzie suicide commando, nie pamiętam dokładnie w jakiej kolejności, ale w każdym razie mamy tam cicho mocny reverb, distort, EQ, lekki delay, znowu reverb, EQ i reverb.

Vocoderem ciężko osiągnąć tak dobre brzmienie wokalu (przykładem vocoderowania niech będzie Vicious Alliance), ale też może być ciekawie. Zazwyczaj jednak większośc zespołów decyduje się na sam distort+reverb, nieco lepsi "rzygaczo-szeptacze" używają samego lekkiego delay'u, chociażby reactor7x, gdzie w tym wypadku reverb przez kaosspada 3.

 

Dlatego nie słucham takiej muzyki.

Nie "takiej muzyki" a określonych przedstawicieli tego gatunku. Krótko ujmując - debili znajdziesz w każdej "grupie społecznej", a tacy niestety najbardziej rzucają się w oczy.

 

Wspomniany Vicious Alliance mimo, że kiepskawy, to doceniam go, że jako amerykański zespół mocno inspiruje swoją tworczość wyczynami Polaków.

a jeszcze lepiej

- utwór kolejnego amerykańskiego zespołu z Jaruzelskim w tle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, brakuje subtelności. Ja, jako amator jazzu, raczej się tu za bardzo nie będę wypowiadał, ale dla mnie ta muzyka jest taka jakby... zbyt podana na tacy. Strasznie bezpośrednia, a ja wolę upajać się dość zakamuflowaną melodią. To trochę jak porównanie powieści akcji i poezji.

 

pisanie zbyt bezpośrednich głupot skutkuje subtelnym warnem a ten z kolei świetnie zakamuflowanym banikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utwór kolejnego amerykańskiego zespołu z Jaruzelskim w tle

Pomyliłeś linki :P

Ten chyba chciałeś wkleić

 

No, no teraz jeszcze bardziej lubię FGFC820, kto by pomyślał że to zrobi jakiś amerykański duet.

 

Edit:

Ale zaraz, w Comatose także go słychać, zwracam honor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell, jeśli to było do mnie, to nie tego szukam :(

 

Były tam żołnierzyki bardziej z 2WŚ, teledysk był robiony na zasadzie zrób zdjęcie, przestaw trochę i znowu zrób zdjęcie. Piosenka była anglojęzyczna. I tam była jakaś bitwa tych żołnierzyków.

 

e:http://www.youtube.com/watch?v=brKxCMLHKDg&list=UUaiQD1j4sHOtRJJXP4vZjlQ&index=80&feature=plpp_video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...