Skocz do zawartości

Game Maker


Wiedzmak2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W takim razie Game Maker też nie jest programem!

 

Pozwolę sobie zacytować (wikipedia.pl)

rogram komputerowy (ang. computer program) - zbiór (ciąg) instrukcji opisujących zadanie lub zadania, które ma wykonać komputer. Można również powiedzieć, że program komputerowy jest pewną metodą obliczeniową wyrażoną za pomocą określonego języka programowania.

 

Programy komputerowe można zaklasyfikować według ich zastosowań. Wyróżnia się zatem aplikacje użytkowe, systemy operacyjne, gry wideo, kompilatory i inne. Programy wbudowane wewnątrz urządzeń określa się jako firmware.

 

Formalne wyrażenie metody obliczeniowej w postaci języka zrozumiałego dla człowieka nazywane jest kodem źródłowym, podczas gdy program wyrażony w postaci zrozumiałej dla maszyny (to jest za pomocą ciągu liczb, a bardziej precyzyjnie zer i jedynek) nazywany jest kodem maszynowym bądź postacią binarną (wykonywalną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno, wujek google je lubi. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ga...program&lr=

Szczególnie ciekawi mnie link drugi*

Żal.ru. Drugi link przedstawia Klik 'n' Play - program, który ma 14 lat i można nim sobie tyłek podetrzeć. To przodek The Games Factory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedział, co wiedział. Jak już odświeżasz, to przynajmniej zajrzyj do Wikipedii.

Dev-C++ - zintegrowane środowisko programistyczne na licencji GPL, dla programistów języka C i C++. Jest zintegrowany z MinGW, czyli z windowsowym portem kompilatora GCC.
Dev C++ - środowisko, MinGW - kompilator. Naprawdę, jak nie wiecie, to się nie wypowiadajcie, bo potem się syf robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg, przecież Dev-C++ jest programem, gry komputerowe też są programami bo też zostają wykonywane przez system operacyjny, to tak samo jakby powiedzieć "Apache nie jest programem tylko serwerem HTTP".

A Dev-C++ to kicz.

Jeżeli chcesz programować dla windowsa: bierz Visual C++.

Można się też uprzeć, żeby odpalić program pod GNU/Linuksem; Mono i dotGNU na to pozwalają :), tylko nie wiem, co z DirectX.

Jeśli chcesz tworzyć wieloplatformowe programy to bierz Code::Blocks; on też obsługuje devpacki.

 

Jak wam tak trudno rozpoznawać, co jest czym, to polecam patrzenie na rozszerzenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg, przecież Dev-C++ jest programem, gry komputerowe też są programami bo też zostają wykonywane przez system operacyjny, to tak samo jakby powiedzieć "Apache nie jest programem tylko serwerem HTTP".

A Dev-C++ to kicz.

Jeżeli chcesz programować dla windowsa: bierz Visual C++.

Można się też uprzeć, żeby odpalić program pod GNU/Linuksem; Mono i dotGNU na to pozwalają :), tylko nie wiem, co z DirectX.

Jeśli chcesz tworzyć wieloplatformowe programy to bierz Code::Blocks; on też obsługuje devpacki.

 

Jak wam tak trudno rozpoznawać, co jest czym, to polecam patrzenie na rozszerzenia ;).

 

Wine ma skrypty DirectX do 10 ;] (czyli 8 9 10 itp.) Więc raczej pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal.ru

Uwielbiam kiedy ktoś to mówi :D (nawet, jeśli kieruje to do mnie).

 

Popieram Propaganję: ostatnio robiłem sobie jakby listę sprite'ów w GMowym edytorze, ale po jakimś czasie robiły się tzw. białe kratki. Wystarczyło jednak uruchomić GMa od nowa i na parę chwil był spokój.

Czasami też przy dużym zoomie była "biała powłoka" na obrazku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał, to bym używał teraz dosa, bądź freedos'a, zamiast tych badziewnych Linuxów i Windowsów. No ale byłyby problemy z grami, internetem itp. więc używam tego a nie innego.

 

Tak samo z game makerem. Co z tego że 6 lepsza, skoro 7 niczym się nie różni i ma do tego parę udogodnień bez których obecnie byłoby trudno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fervi:

Po co, w FreeDOS jest od razu internet i przeglądarka, a do tego można na niego wgrać Windowsa 3.11 :P .

 

@Lolikzabijaka:

Dziwne podejście. To tak samo ja mogę powiedzieć, że prąd to najgorsze g.... bo brakło go jak robiłem coś na komputerze i straciłem wynik swojej pracy, więc teraz egzystuję bez niego. Prędzej czy później przejdziesz na GM7, chociażby jak wyjdzie wersja 7.1, tylko dla tych zabezpieczeń przed dekompilacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziadek

jak tak bardzo się nie podoba to możesz używać linuxa w trybie tekstowym i zainstaluj jakieś lynx, teorytycznie internet jest na dosie, tylko podobno 2 godziny się go konfiguruje, a potem za pomocą lynxa używasz ;]

 

Jak napiszesz mi sterownik jeszcze do speedtoucha dla dos'a to ci pomnik postawię. Nawet jak bym bardzo tego chciał to dosowi nic życia nie przywróci. No ale może zainstaluję go sobie na pendrive. :> Po za tym linux w trybie tekstowym to nie to samo co hardkorowy dos.

 

LolikZabijaka, sam GM nie powinien zepsuć projektu. Albo wina twoja, albo czegoś tam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LolikZabijaka, sam GM nie powinien zepsuć projektu. Albo wina twoja, albo czegoś tam innego.

gm LUBił psuć projekty w starych wersjach. jak operowałem na 5 ciągle sie wkurzało. file seems to be corrupted brzmi niestty zbyt znajomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...