Skocz do zawartości

Mariogeddon


Hanjuso

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika: 4/10

Niezbyt ładnie scalowane sprity. Poza tym - wszystko normalnie.

Grywalność: 8/10

Zadyma BARDZO wciąga.

Ogólnie: 7/10

Fajna, prosta strzelanka. :thumbsup:

 

Ocena podwyższona po długim graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gierka moglaby byc bardzo fajna gdyby:

-były jakieś dźwięki

-kilka róznych plansz, w których byliby nowi przeciwnicy(w tym bossi)

-jakiś sklep czy coś, wktórym byłoby do kupienia troche broni

-jakieś ładne pasujące do gry tło

ale pozatym jest ok. ocena 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zchodzimy z tematu.

Z GM da się wyciągnąć niewiele mniej niż z profesjonalnego j. programowania. GM jest najlepszym, a zarazem jednym z najłatwiejszych programów do tworzenia gier dostępnym w Internecie. Po prostu niewiele osób potrafi wykorzystać potęge GM. Ci najlepsi siedzą w tym kilka lat.

Tak to jest z tworzeniem gier, trzeba lat ćwiczenia umiejętności i poznawania programu by osiągnąć grę na miare tych na półkach naszych sklepów.

Jednak w wielu przypadkach lata praktyki nie wystarczą. Ja jestem przykładem. Bardzo ważne są też chęci i pewność siebie ;)

Krótko podsumowując: GM jest jak umysł człowieka - potężny, ale niewielu umie wykorzystać chociażby namistkę jego potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... Mariem bym tego nie nazwał :blink:

Ale całkiem oryginalny pomysł, jednak (zresztą jak 90% gier GM) u mnie niemiłosiernie zwalnia. Nie podoba mi się tak przeskalowany Mario, mogłeś zlikwidować te "schodki", użyć AA, czego kolwiek, albo nawet zrobić własną grafikę. Bo grafika w grze mierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to powtarzam i będę powtarzał - STARAJCIE SIĘ ROBIĆ WŁASNĄ GRAFIKĘ! U mnie już gra straciła wiele, bo mam dość na wpatrywanie się ciągle w TĄ SAMĄ GRAFIKĘ Mariana <_< . Na scenie klikowej (TGF, MMF i te klimaty :P ) własna, a słaba grafika jest akceptowana w 100%, za to RIP'y nie są akceptowane... Nie wiem jak to jest na scenie Game Maker'a , bo jestem tu nowy.

 

I jeszcze jedno co mnie denerwuje - wydawanie DUŻEJ ILOŚCI kiepskich gier... Myślisz (to skierowane do wszystkich), że jeśli stworzysz 100 MARNYCH gier, to będziesz Mistrz GM'a? NIE! Takich gier, jak ten Marian to mógłbym codziennie po 10 robić, jak nie więcej, ale po co?

 

Jak wynika z powyższego - ta gra mi się nie podoba bo to jest bez sensu takie nawalanie... Bam! Bam! Bam! i po 3 minutach robi się 100 obiektów na ekranie, gra się zawiesza i po jakimś czasie jest Game Over...

 

Weźcie przykład np. z Borka, który stworzył zaledwie kilka gier w GM'ie i NA NICH SIĘ UCZYŁ! Cały czas dopracowywał JEDEN PROJEKT... A:AOC bodajże było tworzone 4 lata (jak nie więcej!).

 

Pozdrawiam wszystkich napalonych twórców gier!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafike maria i luigiego nie zrobilem swojej bo sam bym tego nie narysowal a chcialem zeby to bylo mario.

@ fino25 tez moge takich gier robic po 10, ale mi sie nei chce. jak ci sie nei podoba takie nawalanie bam bam bam to nie graj, graj tylko w dobre gry zrobione w gmie. jak chcesz to bierz przyklad z borka rob 3 lata gre zeby byla dobra a ja se bede robic co 2 dzien beznadziejna gierke i mi to sie bedzie podobac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja se bede robic co 2 dzien beznadziejna gierke i mi to sie bedzie podobac

 

Tobie - owszem! Innym - NIE! Zawsze autorowi gra się podoba i dlatego chce wydać ich jak najwięcej... Niestety patrząc okiem zwykłego gracza (tzn. tego, który nie ma nic wspólnego z GM'em) te gry są kiepskie i nawet nie chce im się grać, ba, nawet instalować (rozpakowywać). Jeśli pokazałbyś 100 osobom screena z tej Twojej gry - może 5 ściągnełoby tą grę. Uwierz mi! Weź te moje 2 posty jako radę, nie złość się. Może akurat do świąt zrobiłbyś jakąś dobrą grę świąteczną :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sadam zeczywiscie podobne do deva-station ale pomysl ze spadochronami jakos sam mi przyszedl do glowy, a AI takie samo? tutaj oni tylko ida w twoja storne a z tego co pamietam w deva-station bylo trohe lepsze. w kazdym razie robiąc ta gre nie myslalem wogle o deva-station.

@ fino25 wiem ze inni nie chca grac w takie gry. a co do lepszej gry od kilku tygodni robie strategie, ale cos powoli mi to idzie bo ja poprostu nei dam rady siedziec dlugo nad jednym projektem, poprostu nudzi mi sie wtedy i zaczynam robic cos innego i wtedy wychodzi na to ze mam duzo projektow ledwo pozaczynanych a jak robie cos krotkiego to chociraz mozna w to zagrac, no przynajmniej ja w to moge zagrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg....

Z tego, co przeczytałem na tym forum to jesteś raczej początkujący (jeżeli nie, to sorry). Tylko dlaczego początkujący zamiast wziąć się za długiego, dobrego platformera robią krótką, słabą nawalankę, a jak chcą zrobić coś większego to zamiast długiego platformera robią strategie/RTS`a/ekonomiczną...

Nie wiem, jak w GM, ale w k... innych programach strategie są jednymi z najbardziej skomplikowanych gier technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2QL4SQL nieprawda, gry ekonomiczne, strategie, gry taktyczne, tak naprawde stwarzaja mniej problemow.

Platformery itd. to gry opierajaca sie na kolizjach obiektow i tu sie rodzą miliony problemow, w grach ekonomicznych zachodza jedynie operacje na wielu zmiennych, jedyny problem to umiec to tak rozplanowac zeby sie w nich polapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj tez jest dosc skomplikowane, ale robienie rts'a nie sprawia mi wielkich kłopotów tylko ze ja mam za mało chęci żeby robić długo 1 projekt. moze i od kilku miesiecy robie w gm ale za to wiekszosc czasu spedzonego przed komputerem to gm, a na kompie siedze dosc duzo, w dni powszednie minimum 4 godziny a w weekend nawet i po 10........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...