Skocz do zawartości

ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

nwjk8Sh.png

 

Gatunek: Manager / Simulator

Platforma: PC Steam

Credits: Ancient Forge Studio

 

W The Tenants (Lokatorzy) gracz przejmuje rolę agenta nieruchomości. Na początku gry zajmuje się głównie wykonywaniem zleceń dla innych landlordów, lecz z czasem rozkręca swoje własne imperium mieszkań pod wynajem. Do zadań gracza zaliczy się wyszukiwanie odpowiednich budynków pod inwestycję, remontowanie starych i zniszczonych mieszkań, urządzanie wystroju, przygotowywanie ogłoszeń i w końcu przeprowadzenie tzw. Dnia Otwartego, gdzie może dobrać swoich lokatorów.

Na tym jednak rozgrywka się nie kończy, istotną częścią gry jest doglądanie naszych lokatorów, którym przydarzają się najróżniejsze sytuacje, od chęci zmiany tapet w sypialni po pożary i nielegalny wyrób narkotyków w mieszkaniu.

 

Gra jest jeszcze na etapie produkcji, ale w czerwcu ruszamy z Closed Betą, szczegóły na temat tego jak do niej trafić pojawią się w ogłoszeniu u nas na karcie Steam: https://store.steampowered.com/app/1009560/The_Tenants/ (zapraszam do wishlistowania btw).

Premiera w tym roku.

 

NS58026.jpg

 

jRFwABO.jpg

 

W piątek byliśmy z grą na streamie TV Gry i trochę porozmawialiśmy na jej temamt z prowadzącymi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Filar Społeczności

Przez ostatnie pare miesięcy szykowaliśmy nowy trailer do gry, ciekaw jestem co o nim myślicie:

 

 

Also aktualnie trwają też zapisy do drugiej fali Closed Bety, jak jesteście zainteresowani to więcej info tutaj: https://store.steampowered.com/newshub/app/1009560/view/2849044583232121816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
5 godzin temu, nowy_user napisał:

Gierka wygląda fajnie, ciekawy pomysł. Powiew oryginalności. Zastanawia mnie tylko, co powoduje tak horrendalne wymagania sprzętowe przy takiej kwadratowej grafice? Czy to kwestia optymalizacji, czy to po prostu typowe dla Unity?

Jeśli chodzi ci o wymagania podane na Steamie to nie są one dokładnymi wymaganiami, ani jeszcze tego dokładnie nie sprawdzaliśmy, ani też nie ma do tego jakichś sensownych rozwiązań, żeby to określić. Anyways pomimo, że same modele są low poly, to ogólnie cała dzielnica jest spora, jest w niej dużo mieszkań, jest system dnia i nocy, który dynamicznie zmienia oświetlenie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Wojzax w trybie normalnego gameplayu w całości wyświetlamy tylko te tylne (zależnie od położenia kamery) zewnętrzne ściany mieszkania, w trybie remontowania wszystkie ściany są w pełni rysowane. Chociaż pewnie będziemy chcieli jakiś toggle do tego dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Filar Społeczności

https://store.steampowered.com/app/1009560/The_Tenants/

 

Do jutra można ogrywać demko za free na Steamie w ramach eventu Autumn Game Festival 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wypuściliśmy właśnie darmowy prolog na Steamie. Zapraszam do sprawdzenia :red_bandana:

 

R5uQ2MC.png

 

https://store.steampowered.com/app/1546540/The_Tenants__Free_Trial/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna! Strasznie przyjemna! Mało gier potrafi mnie teraz zadowolić, a tej się udało. Szczerze mówiąc na zwiastunach i screenach nie przekonywała mnie ta gra ale jest mega odprężająca. Streamowałem ją znajomym i przynajmniej jedną osobę przekonałem do kupna, a oglądało aż dwóch. 

+ grafika - nie ma się do czego przyczepić, jest prosta, ładna i łatwa w odbiorze. Co do mnie przemawia najbardziej to kolorki. Są jakoś tak dobrze dobrane i miłe dla oka.
+ muzyka - tak samo, mocno poprawna. Powiedziałbym że lekko jazzowa, ale nie znam się na muzyce. 
+ wydajność - ekhm... xD no może oprócz tego, że na wczytywaniu mapy świata jest na chwilę zwiecha i kółeczko windowsa, tak jakby gra załapała crasha
++ polski język! - no szczerze spodziewałem się tylko angielskiego. 
++ gameplay - istnieje pewna gra o budowaniu domu i pewnie była jedną z inspiracji, ale The Tenants to faktycznie coś innego i poczułem to dopiero ogrywając triala. Mi i w szczególności znajomym bardzo podobał się system oceny, czyli te emotikony. Możliwość dopasowania obiektów też jest fajna, bo na pierwszy rzut oka nie widać siatki do której przylegają, bo jest bardzo gęsta. No i mocno podoba mi się oznaczenie mebli które mają być wykorzystane i nie trzeba najeżdżać na każdy z nich, żeby zobaczyć czy to ten dobry. 

Wyremontowałem jak narazie trzy mieszkania, nie wiem ile mi zostało. Jedyne niedociągnięcie jakie zauważyłem, to pierwsza linijka w opisie prysznica, które wygląda jak jedno słowo.
TheTenants.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@SimianVirus7 dzięki! Cieszę się, że build delivernął :D I yup, trochę tam formatowanie tekstu jest skiepszczone.

 

@gnysek Singlet Regular

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

OK, nie ma polskich znaków i domyślnie wyświetlają "bold", pewnie dlatego przegapiłem tego fonta robiąc research :) Ale ogonki można dorobić, muszę się jej przyjrzeć, dzięki za cynk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem triala właśnie, wysłałem feedback i proszę o więcej. Widzę, że data premiery przewidziana na pierwszy kwartał tego roku, czekam z niecierpliwością. Dziewczyna widząc w co giercze powiedziała dwie rzeczy, pierwsza, że też chcę to gierkę i druga, że nie dopuści mnie do urządzania jakiegokolwiek pokoju :D The Tenants > The Sims 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...