Skocz do zawartości

TClipper Demo


Luksor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

update v. 0.8

 

08img.png

 

ZMIANY:

-nowy interfejs graficzny! (większość obrazków zrobił warcrawt)-pokazywanie aktualnie edytowanej lini tekstu-kolorowanie składni HTMLW tej wersji tylko tyle zmian (chyba że o którejś zapomniałem), głównie chodziło mi o pokazanie nowego interfejsu graficznego i kolorowania składni HTML.

 

Aby pokolorować składnię HTML, należy kliknąć przycisk na dole programu (nad statusbarem).

 

 

Pamiętajcie, aby rozpakować archiwum!!

 

Pozdrawiam :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Jemu chodzi o WordPad-a chyba..

 

@Program

Ogólnie to.. trochę dziwnie z tym kolorowaniem składni.. mógłbyś zrobić takie okienko z wyborem kolorowania jakiego języka jak okienko z czcionkami.. i żeby się automatycznie odświeżało co znak na przykład.. bo tak to jest to w ogóle nie praktyczne. Po za tym kolory są jakieś dziwne.. proponuje zmianę żeby zamiast teraz niebieskich był czarne, zamiast czerwonych były niebieskie a zamiast zielonych były czerwone ; D

 

Mógłbyś doda jeszcze żeby oprócz linijki w której jest kursor był pokazywany również znak od początku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw to wieszanie programu z tymi dźwiękami, bo fajny bajer to jest - rzadko kiedy się z taką opcją spotykam xD

 

EDIT: Ech.. sam już za Ciebie poprawiłem tego buga ;D https://gmclan.org/up541_4_TClipper08_patched.html

Jak to poprawiłeś, możesz podać kod lub sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zrobiłem:

https://gmclan.org/up541_6_bez_tytu_udbg.html

 

przykładając to na Delphi zrobiłeś tak: PlaySound( 'dzwiek.wav', 0, SND_FILENAME );

a powinnieneś odtwarzać dźwięk asynchronicznie czyli: PlaySound( 'dzwiek.wav', 0, SND_ASYNC );

Super! Widzę że bardzo dobrze się znasz na edycji programów w Assemblerze czy czymś (nawet nie wiem co to jest :jezor: ). Zastanawiałem się jak mogłeś zmodyfikować plik wykonywalny. :D

 

Robiłem tak jak podałeś czyli dawałem FILENAME, a teraz zmieniłem na ASYNC i działa! :)

Wielkie dzięki :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że program naprawdę mi się podoba. Graficznie dobry i przejrzysty. Ale tak jak mówił Snake - napis "HTML" powinien być lepiej położony. Według mnie jedna z najlepszych opcji programu.

 

I jeszcze taka mała podpowiedź: zrób zapisywanie w *.html :)

 

EDIT:

Aha - i powrót z widoku HTML do normalnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Dodaj możliwość otwierania plików z command line'a ( Otwórz za pomocą... ), bo gdybym miał dokumenty tekstowe skojarzone z twoim programem i otwierałby się TClipper z pustym oknem... to kijowo trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:huh:

przecież normalnie można zapisać w .html, więc nie wiem jaki problem? :P

 

Niby tak, ale trzeba najpierw wybrać "Wszystkie pliki *.*" i dopisać to rozszerzenie .html. A we wszystkich innych opcjech wyboru wyjdzie nam np. coś takiego: "index.html.txt" gdy będziemy próbowali zapisać jako html a pote, trzeba zmieniać rozrzeszenie. Niewątpliwie dodanie opcji zapisywania w *.html ułatwiłoby zadanie a wydaje mi się, że zbytnio pracochłonne nie jest. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale trzeba najpierw wybrać "Wszystkie pliki *.*" i dopisać to rozszerzenie .html. A we wszystkich innych opcjech wyboru wyjdzie nam np. coś takiego: "index.html.txt" gdy będziemy próbowali zapisać jako html a pote, trzeba zmieniać rozrzeszenie. Niewątpliwie dodanie opcji zapisywania w *.html ułatwiłoby zadanie a wydaje mi się, że zbytnio pracochłonne nie jest. :P

No w sumie też prawda ale nie zapominajmy, że to jest edytor plików tekstowych, a nie pajączek lub coś w tym stylu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale trzeba najpierw wybrać "Wszystkie pliki *.*" i dopisać to rozszerzenie .html. A we wszystkich innych opcjech wyboru wyjdzie nam np. coś takiego: "index.html.txt" gdy będziemy próbowali zapisać jako html a pote, trzeba zmieniać rozrzeszenie. Niewątpliwie dodanie opcji zapisywania w *.html ułatwiłoby zadanie a wydaje mi się, że zbytnio pracochłonne nie jest. :P

 

Ta no to może poproś go jeszcze o to że by tam minigierki wstawil co? chlopak i tak juz sie duzo nameczyl. wiem ze pomagacie mu sie rozwinac ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erm... co za problem dodać filtr 'Pliki HTML (*.htm; *html)|*.htm;*.html', zapisywać jako plik tekstowy i potem zmieniać rozszerzenie za pomocą ChangeFileExt(...); na .htm/.html ? :)

 

Tylko wiesz, nie wszyscy sa najmądrzejszymi i nie wszyscy umieją takie cuś więc ty się schowaj, skąd możesz wiedzieć czy mu to moze zajac 5 minut skoro nie jestes nim i niewiesz co on umie, on i tak duzo zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol! Przecież zrobił już zapisywanie do .txt, .ini i .wri, więc czemu .html miałby być wyjątkiem :huh: Rzeczywiście trzeba najtęższych umysłów świata, żeby dopisać identyczny kawałek kodu i podmienić w nim stringa z ".txt" na ".html"...

Wiem co on już potrafi, przecież widzę ten jego program x_X No chyba, że ten program to przerobiony przykład czy cu.

 

Nie wiem co Ty chcesz z niego zrobić... "chlopak i tak juz sie duzo nameczyl", "on i tak duzo zrobil" WTF ? Gadasz tak, jak by cierpiał przez tworzenie tego programu. ;D

 

[/OFFTOPIC]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...