Skocz do zawartości

nowy_user

Użytkownicy
 • Zawartość

  225
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana nowy_user w Rankingu w dniu 29 Czerwiec

nowy_user posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

21 Mała Cegła Społeczności

O nowy_user

 • Tytuł
  Major User

Previous Fields

 • Użytkownik GameMaker Studio 2
  Nie
 • Użytkownik GameMaker Studio
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 8
  Nie
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Nie
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Ostatnie wizyty

4579 wyświetleń profilu
 1. Almora Darkosen

  @Borek , nawet o tym nie myśl, czekamy jeszcze na ukończenie Alien Territory, dopiero wtedy będziesz mógł udać się na wieczny spoczynek
 2. Almora Darkosen

  Pisałem już na Discordzie, ale napiszę jeszcze tutaj: Wielkie gratulacje Borek. To że wytrwałeś i dotrzymałeś słowa - skończyłeś projekt i to o tak wysokiej jakości, jest czymś niesamowitym. Obyś zarobił mnóstwo hajsu i mógł przez następne lata odcinać kupony z kolejnych eksportów, tak jak robi to TeeGee Tacy developerzy jak Ty, sprawiają, że jestem dumny, że jestem częścią społeczności GMClanu. Twoja praca nad Almorą to wzór dyscypliny, uporu i konsekwencji. Już niejeden użytkownik gmclanu wątpił, że Almora Darkosen kiedykolwiek powstanie, ale Ty postawiłeś na swoim. Brawo!
 3. The Tenants

  Gierka wygląda fajnie, ciekawy pomysł. Powiew oryginalności. Zastanawia mnie tylko, co powoduje tak horrendalne wymagania sprzętowe przy takiej kwadratowej grafice? Czy to kwestia optymalizacji, czy to po prostu typowe dla Unity?
 4. Cinders

  Czy możemy liczyć wkrótce na jakiś raport sprzedaży gry na konsolach? Ciekaw jestem, czy całe przedsięwzięcie się zwróci, biorąc pod uwagę bardzo wysokie ceny GMowych eksportów na konsole oraz DevKity.
 5. Gmclan - wersja mobilna

  Swoją drogą Gmclan w ogóle wymaga odświeżenia, jest mnóstwo zakładek, które są rzadko kiedy klikane. Np. GMCzat - wątpie, aby ktoś tam zaglądał od czasu wprowadzenia Discorda, no może tylko Ci najstarsi użytkownicy jak Ranma, Sly, Choosen, Woock siedzą sobie tam z dala od innych i przypominają sobie stare, dobre czasy. Natomiast reszta userów - w ogóle tego nie klika, ta zakładka jest do wywalenia. Ogólnie jest za dużo tekstu, zbyt dużo opcji, jak ktoś nowy przychodzi, to może mieć poczucie przeładowania, zwłaszcza jak korzysta z telefonu. Tu by trzeba było popracować nad UI. Może zróbmy jakiś konkurs na nowe UI dla Gmclanu, gdzie będzie można wysyłać swoje projekty, a wygrany zgarnie np. roczną licencje na konsole dla GMS2 ? Teraz są promocje, więc wiele by to nie kosztowało, a może ktoś by stworzył świeży design, który nadałby nowe oblicze naszemu ulubionemu portalowi.
 6. wspólna gra

  No chyba, że zmienimy nieco plan i robimy wspólnymi siłami grę planszową? Mam pomysł na szachy 2.
 7. wspólna gra

  Słuchajcie, wpadł mi pomysł do głowy, może zlećmy to jakiemuś software house'owi? Przecież zanim wszyscy nauczymy się metodologii Scrum czy Agile, zanim zaczniemy pisać w jednym standardzie kodu, wyznaczymy scope prac itd. to miną wieki. Serio, szybciej ( i pewnie koniec końców taniej) pójdzie jak zatrudnimy profesjonalny software house. Przynajmniej nie będzie trzeba po godzinach siedzieć i klepać kod. Tym bardziej, że ostatnio pogoda coraz lepsza i mało komu chce się siedzieć przed kompem w wolnym czasie.
 8. No owszem, może to trochę rzutować na FPSy, ale zakładając że gracze będą uruchamiali grę na normalnym sprzęcie z lat 2015 - 2020, a nie na pegasusie z bazaru z lat 80' to wszystko powinno być ok.
 9. Gmclan - wersja mobilna

  Nieprawda, ja często zaglądam na telefonie, nawet wtedy gdy nie mam otwartego GameMakera. Choćby po to, żeby zobaczyć newsy, nowe shouty itd.
 10. Gmclan - wersja mobilna

  Forum jest ok, ale strona główna - to trzeba mieć sokoli wzrok, żeby coś przeczytać. Tematy w rubryce "Nowości z forum" są bardzo słabo widoczne, trzeba przybliżyć, żeby coś przeczytać. Można odnieść wrażenie, że responsywność Gmclanu polega po prostu na pomniejszeniu wersji na PC.
 11. Gmclan - wersja mobilna

  Cześć chłopaki, czy mamy w planach stworzenie wersji mobilnej GMClanu? Ciężko korzysta się ze stronki na telefonie, wszystko jest takie małe..
 12. wspólna gra

  No nie wiem, lepiej zrobić to porządnie, żeby nie było sytuacji, że za pół roku stwierdzimy, że olewamy temat, i wpakujemy w to sporo czasu i pieniędzy i nic z tego nie wyjdzie. Na pewno potrzebujemy Jakiegoś PMa, który będzie tym zarządzał, ale też tworzył wizję produktu itd. Przydałaby się też osoba z zacięciem biznesowym, która będzie ogarnięta w temacie najnowszych trendów, żebyśmy się nie wpakowali w jakiś gatunek gry, który jest mało popularny. Przydałby się też jakiś analityk danych. No i osoba do relacji z inwestorami lub do crowdfundingu jakiś business developer czy też marketingowiec . Jeśli się już za to bierzemy, to zróbmy to porządnie, inaczej to strata czasu.
 13. wspólna gra

  Dokładnie, dodam też, że aby to wszystko miało ręce i nogi powinniśmy mieć PMa, który zarządza całym projektem, ustawia backlog, tworzy roadmapę itd, do tego, cały projekt powinien być przeprowadzana w metodyce SCRUM, więc każdy członek projektu powinien się najpierw zapoznać co to jest. Powinniśmy się spotykać na video callach raz na dwa tygodnie, omawiać bieżący sprint itd. Trzeba będzie założyć konto na JIRA, żeby to jakoś ogarnąć. Być może trzeba będzie zatrudnić Scrum Mastera - pytanie, kto za to zapłaci. Kolejna sprawa, testerzy. To też są kolejne koszty. Jak widać, nie bez przyczyny sofware housy każą swoim klientom płacić jak za zboże, bo stworzenie produktu cyfrowego, czy to gra czy apka to coś więcej niż tylko klepanie kodu.
 14. wspólna gra

  Jak dla mnie to brzmi jak nieźle zakręcona gra, która mogłaby zarobić niezłą kasę na steamie, zwłaszcza, że będą tam cycki. Lepiej od razu ustalić jak dzielimy się kasą, żeby potem nie było problemów. Nie chciałbym, żeby powtórzyła się historia, którą dobrze znamy z "Przygód Pana Pacia". Wyciągnijmy lekcję i nie popełniajmy tych samych błędów.
 15. wspólna gra

  uu to GMS2 obsługuje GITa? czemu nikt nic o tym nie mówił?
×