Skocz do zawartości

Ceebot


Vardi

Rekomendowane odpowiedzi

OK, pograłem sobie w Ceebota i przyznam, że gra przypadła mi do gustu. Pablo, nie rozumiem o co Ci chodziło z tym rysowaniem kredkami na papierze. W grze się programuje robota żeby wykonywał jakieś misje, cała filozofia. Przy okazji można poćwiczyć składnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... składnie użytą w grze -.- . A w Ceebocie misje polegają na rysowaniu czegoś na kartce itp. Np: programujesz robota by narysował kwadrat itp. Colobot lepszy IMO

 

Ja czegoś takiego nie widziałem. Misje które przechodziłem niedawno to polegały na załadowaniu baterii do innego robota itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że Colobot jest lepszy. Przeszedłem Ceebota i nie ma w nim zbyt ciekawych misji. A tak wogóle to wiesz, że Ceebot to jest praktycznie to samo co Colobot? Wiem o tym, bo próbowałem dorobić własne plansze do Ceebota (w Notatniku otworzyłem plik mapy) i praktycznie dało się robić to samo co w Colobocie.

 

A to "ćwiczenie składni" to rzeczywiście tylko użytą w grze.

Tak... grab(); drop(); sniff(); move(5); turn(90); itp...

No, rzeczywiscie coś jest co istnieje naprawdę: repeat (5) { ... } :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zboczyć trochę z tematu, to chciałbym powiedzieć(co pewnie większość już wie) ,że w CD ACTION dali coś podobnego do Colobota(chodzi mi o to że "programujemy") a mianowicie The Scriptarians. Chodzi tam o to że tworzysz team złożony z max 4 wojowników i rozkazujesz im co mają robić, ponoć można jakoś walczyć z innymi przez www ale nie wiem. Osobiście próbowałem w to zagrać ale sądzę, iż ta gra jest zbyt denna.(np.grafa jest okropna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceebot to próba wciśniecia nam ponownie czegoś, co już kiedyś kupiliśmy. Nie to, co Colobot. ^^ Pamiętam, jak go dostałem i niesamowicie sie cieszyłem, gdy mój robocik sam latał i zabijał kosmitów. :) Poza tym, gra była naprawdę ciekawa. Jedna z najbardziej pomysłowo zrealizowanych strategii, w jakie grałem. Polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taak... Colobot to kultowa gra. Nie grałem w CeeBota ale sądzę że nie przypadnie mi do gustu, a do Colobota ciągle wracam... Gdyby zrobili kontynuację, prawdziwą kontynuację tej kultowej gry to chętnie bym pograł :D

 

PS. Nie przestawiliście zegaru w serwisie(o godzinę)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak ktoś chce, to może spróbować też darmowej alternatywy Colobota - DroidBattles: http://www.bluefire.nu/droidbattles/index.html . Trudniejsze, bo programujemy tam robota w Assemblerze, ale równie ciekawe ;D . Nie ma wersji na Windows, ale powinno bez problemu działać pod Cygwin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę tutaj, że jedni piszą o jednym demie, drudzy o innym. Po krótce wyjaśnię o co chodzi. Tak naprawdę wersji CEEBOTa są cztery (rozróżniając licencje szkolne to osiem). Ten, w którym się rysuje kredkami to CEEBOT Teen dla dzieci w wieku 10-15 lat, a ten z robotami - CEEBOT 4 przeznaczony dla graczy powyżej 15 roku życia.

 

Dopiero co ściągnąłem. Pokaże ktoś jakieś przykładowe skrypty ;) ?

Przykładowe skrypty, jak i misje, edytory itp. są lub będą niedługo dostępne na stronie www.colobot.xt.pl . Jest to polski portal COLOBOTA, jeśli dobrze zauważyłem to jedyny.

 

O taak... Colobot to kultowa gra. Nie grałem w CeeBota ale sądzę że nie przypadnie mi do gustu, a do Colobota ciągle wracam... Gdyby zrobili kontynuację, prawdziwą kontynuację tej kultowej gry to chętnie bym pograł :D

Aktualnie w planach mamy zrobić NIEOFICJALNY sequel COLOBOTa. Byłyby to całkowicie nowe misje, nowa fabuła i nowe wyzwania, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Wszystkie informacje będą niebawem dostępne na stronie www.colobot.xt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nawet się jej nie przyjrzałeś. Dla jednego to są jakieś bzdury, a dla drugiego np. chodzenie na dyskoteki. I ten język nie istnieje tylko w grze, bo jest on w 80% zgodny z C++, a w 90% z Javą. Nie dość że gra bawi to jeszcze uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Właśnie:

Język programowania C-BOT jest językiem stworzonym specjalnie dla gry Colobot, jednak składniowo podobny jest do języków C++ oraz Java.

Podobny składniowo to nie znaczy zgodny. GML też jest podobny do Object Pascala, JavaScript czy nawet do PHP, a jednak z żadnym z nich nie jest zgodny.

Sama znajomość języka C-BOT nie umożliwi pisania programów w którymkolwiek z tych języków, jednak ułatwi ich naukę i zrozumienie.

Potwierdzenie moich słów. Wyssane z palca i tyle, wcale nie jest zgodny z żadnym z tych języków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra gra... Colobot jest moim zdaniem najlepszy do nauki programowania przez zabawę. Jednak dzieciaki które wolą pykać w Tibię czy wciskać LPM. CeeBot 4 - jest to częściowo okrojona, a częściowo dopracowana wersja Colobota. CeeBot 4 ma np. mecz piłki nożnej czy wyścigi, ale nic nie zastąpi programowania dział latających i walczących ze sobą w trybie swobodnej gry na księżycu w Colobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop:

@UP:

*

bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»

*

bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.»

PRZYNAJMNIEJ to nie to samo co BYNAJMNIEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh tam , nie bylem , nie jestem i sie nie zanosi ze bede orlem z j. polskiego
To niczego nie zmienia. Jeśli ktoś powie że nie umie używać klawiatury, to znaczy że może wpisywać niezrozumiały dla nikogo ciąg znaków? A wracając do colobota, to kiedyś mi się podobał, kiedy nie wiedziałem za dużo o programowaniu, a chciałem je zrozmumieć (na czym polega itp.). Jednak nie widze powodu by aż tak się nim zachwycać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...