Skocz do zawartości

Co są dzicie o roku 2012


Nx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam dziwne pytanie wiem że bezsennsowne ale prosze nie dawać mi WARN :)

 

Co są dzicie o roku 2012 czy tak jak "naukowcy powiedzieli że koniec świata" ?

 

I w to wierzycie ?

 

Wiem że mogą być błedy sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mój kalendarz na ścianie kończy się 31 grudnia 2007 ... to znaczy, że koniec świata jest za dwa miesiące ?

Jeżeli wierzysz w Boga, z zakładam, że należysz do tej większości, to dobrze wiesz, że "nie znasz dnia ani godziny". Tak samo jak nie wiesz kiedy umrzesz, tak samo nie wiesz, kiedy będzie koniec świata. Co to by była za frajda wiedzieć kiedy umrzesz i jak umrzesz - zapewne wiele osób wybrało by wtedy inną śmierć dużo wcześniej - co znaczy, że jednak umarli by kiedy indziej niż wiedzieli. Jak widać, to nie ma żadnego totalnego sensu :D A że kalendarz majów się kończy akurat wtedy... może co kilkanaście lat dopisywali go dalej i po prostu na tym momencie skończyli i już nie dopisali go dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

 

To do momentu gdy wylecieli z tekstami: "trzeba budować małe miasta i zostawić dużo lasów, zakazać prawnie (?) produkcji czekolady cukru itd.", to jeszcze jakoś się czytało, ale w tym momencie cały tekst stracił sens. A co ilość lasów i czekolada mają do pola magnetycznego ziemii ? Jakoś jak postawię sobie doniczkę z kwiatem obok monitora to mi się nie odwraca obraz :P Poza tym drzewa do zycia potrzebują dwutenku węgla i jest on poza tlenem również ubocznym produktem wymiany gazowej, wiec taka ilosć drzew na maksa posadzonych na ziemii, że 99% zajmują lasy i tak mogła by powodować efekt cieplarniany... bez sensu jak nie wiem te przepowiednie :P Poza tym, skoro ileś tam set lat temu majowie obliczali takie kosmiczne rzeczy, to czemu my czegoś takiego nie umielibyśmy obliczyć? Tylko patrzeć, jak za 2-3 lata zaczną w górach krypty budować, żeby gatunek przetrwał, będą brać za to kosmiczne pieniądze, a potem okaże się, że końca świata nie było, albo ich tam zamurują niech sobie radzą :P Prędzej zbudujemy na ziemii na tyle duzy akcelerator, który spowoduje powstanie czarnej dziury, albo spadnie meteoryt, niż w 2012 roku nastąpi koniec świata.

A na koniec zagadka - skoro bieguny na ziemi co ileś tam set tysięcy lat się odwracają, to dla czego pierwszy raz się spóźniają i to tak sporo ?

 

Ja za to słyszałem, że zniszczyła się jakaś ogromna gwiazda, a siła rażenia jej wybuchu ma do nas dojść w 2012 roku xP

 

4 lata świetlne ? Było by już w takim razie w nocy gołym okiem widać wybuchające gwiazdy i galaktyki na jej drodze, oraz błysk nimi wywołany. Przypomina, że gwiaza polarna jest oddalona od nas o 270 lat, w takim razie skoro wybuch porusza się wolniej niż światło, na niebie powinien układać sie fajny wzorek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
No właśnie wg tej przepowiedni to się nie spoźniają, a dokładnie w 2012 mają się odwrócić. :P

 

Oglądałem na discovery kiedyś jakiś program o tym i tam wyraźnie mówili, że się o kilkaset lat już spóźnia ta zmiana biegunów i nie wiedzą dla czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Przypuśćmy że nawet ma to być prawda, to i tak raczej się nie uratujemy, więc po co próbowac? na dodatek czytajac dalej ktoś napisał ze majowie i egipcjanie wywodzą sie z Atlantydy (a w atlantydzie wszyscy byli super madzry, więc mieli racje o zagładzie świata) bo budują piramidy, tylko że piramidy mają taki kształt, ponieważ ludzie chcieli budować je jak najwyższe, a nie potrafili budować wysokich pionowych budynków. Po za tym nie tylko te kultury budowały piramidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Info o tym całym przebiegunowaniu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi

 

Pokrywa się z tym co słyszałem na discovery: zwiększy się zachorowalność na raka zwłaszcza skóry, ale liczba ofiar tej zmiany i tak będzie mniejsza niż liczba osób ginących w wypadkach komunikacyjnych. Nie piszą nic o innych kierunkach obrotu ziemii (Wenus nie posiada pola, a tez się kręci, poza tym wszystkie planety kręcą się w tym samym kierunku - a też mają pola magnetyczne, i to ile większe, więc jakim cudem wszystkie miały by ten sam kierunek... nie wspomnę o Plutonie który kręci się całkiem inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałęm także gdzieś, że pole magnetyczne ma wpływ na nasze DNA... To się całkowicie pokrywa z zwiększoną zachorowalnością na raka, bo to nic innego jak zmutowane komórki. :P Sądzę, że w 2012 będzie jakaś rewolucja, ale nie zakończy to świata, bo on jest za duży na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na przerwie nie daje mi spokoju i mówi że w 2012 wielka świetlista błyskawica przeszyje Ziemie i mówi, żebym kupił książkę "Jak przetrwać 2012 rok". Ugh... Majowie to półgłówki... Ludzie myślą, że do Majów przyleciało UFO i powiedziało, że w 2012 roku zniszczą Ziemię, i żeby zrobili kalendarz tylko do tego roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...