Skocz do zawartości

uploader


zalu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

zmiana rozszerzenia to nie jest zmiana formatu. co wy myslicie, że jak mp2 zmienicie na mid to już będzie polifonicznie dźwięk tam zapisany ? jpg, gif i png to są obrazy skompresowane, w przeciwieństwie do bmp czy raw. Zmiana rozszerzenia spowoduje tylko, że plik będzie widoczny w eksploatorze jako inny - i z pewnością sie otworzy w programach graficznych - dlatego, że ma poza rozszerzeniem nagłówek, dzięki któremu program jest w stanie stwierdzić jaki to rodzaj pliku. Dlatego zmianę formatu dokonuje się poprzez program - w tym przypadku graficzny - jak chociazby paint (ale tutaj macie mało opcji wyboru), GIMP, Paint Shop Pro czy Photoshop.

 

A to jaki format najlepszy zalezy od liczby kolorów i trzeba sprawdzić wszystkie możliwości. Czasem na bannery lepsze są gify, czasem png, czasem png-24, a czasem tylko jpg zapewnia najmniejsyz rozmiar przy dobrej jakości. trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ M@ti002:

Radziu ma całkowitą rację, bo obsługa PNG wgrywa się do Paint wraz z Office. Zresztą, jaki jest sens zapisywać w Paint, skoro dla niego GIFy to max 16 kolorów :-) . Lepiej się zaopatrzyć w IrfanView i nim zmieniać formaty plików.

wcale nie! ja od początku w win xp mam obsługę PNG!! :P a gify można zapisywać nawet w 16 bitach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak nie zmienia faktu, że Paint i tak nie umie dobrze zapisywać do GIF ;p .

No ale umie jako-tako zapisywać. (Dlaczego wyczuwam tu Linuxową Koalicję? ;p)

 

Hmmm ja nie mam office'a i moge zapisywać w PNG

Zainstaluj IrfanView.

 

@Down: Pomyłka. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieter6:

Tak, chyba jak zapiszesz plik w formacie BMP i dasz rozszerzenie GIF. A co do PNG, to może jakiś program ci dograł, niekoniecznie Office.

 

@Jaklub:

Co i tak nie zmienia faktu, że Paint i tak nie umie dobrze zapisywać do GIF ;p .

ty chyba dawno nie miałeś Windows XP SP2... Mówię ci że nie instalowałem Office żadnego a jednak mam zapis do PNG... I wcale ten zapis nie jest zły... A co do zapisu plików gif w gmie.. można i tak ale nie ustalisz szybkości animacji i pliki są kosmicznie duże ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba dawno nie miałeś Windows XP SP2... Mówię ci że nie instalowałem Office żadnego a jednak mam zapis do PNG... I wcale ten zapis nie jest zły... A co do zapisu plików gif w gmie.. można i tak ale nie ustalisz szybkości animacji i pliki są kosmicznie duże ;/

Sam zapisuję PeNGi w Paincie i jestem z efektów zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystkie sprity robie jako PNG bo to daje takie same efekty co BMP a mniej wazy :) przyklad: "kartka" w paincie o rozmiarach 100 na 100 px zajmuje 32 i 4 kb <-- zgadnijcie ktore BMP a ktore PNG :P aha ja od samiutenkiego poczatku moglem zapisywac w PNG :blink: czyzby inna wersja painta :P ?

EDIT: mam win xp professional a mialem jakis czas temu home edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widzę, że wy to cholernie umiecie czytać ze zrozumieniem, z Pieterem na czele. Przecież wyraźnie napisałem że Paint nie umie dobrze do GIF zapisywać, a nie do PNG O_O .

Zresztą, może to się zmieniło, ale odkąd pamiętam to od Windowsów 95 do XP SP1 zapis do PNG był tylko po wgraniu Office...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...