Skocz do zawartości

Gra roku


Krzy100f

Rekomendowane odpowiedzi

To nie lepiej na podstawie ocen użytkowników? Lepiej na podstawie oceny ogółu zamiast na podstawie oceny jakiegoś tam admina. Na przykład, ktoś zrobi dobre rpg, a dostanie je admin który nie cierpi gier rpg i co wtedy, da do najgorszych gier? W ogóle, najlepiej gdyby nie było żadnych podziałów, tylko użytkownicy mogli oceniać. Wtedy na podstawie ocen userów będzie widać jaka to jest gra. Zresztą, ja np. nie zgadzam się z tym jak Micanser podzielił gry, bo chętniej bym widział MBO w najlepszych grach od powiedzmy Farmera Frana. To jest kwestia gustu, nie dzielmy tak, zostawmy to userom. Poza tym, 3 najlepsze gry miesiąca wybierane przez sędziów i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Moim zdaniem najlepiej jesli będą działy: "najlepsze gry" (na almore, magi, darmera frana itp.) i dział "dobre gry" (gdzie znalazło byv się Mario Brawl online, AOS, Shooball). Gry nie były by wybierane co roku, tylko jak jakaś gra wyjdzie i będzie dobra to zostanie przydzielona do któregoś działu.

 

A grę wybiera komisja. Wystarczy, że jedna osoba z komisji zechce ją wybrać, i łącznie 50% zgodzi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić aby grę klasyfikowano za pomocą wystawionych jej gwiazdek(inaczej ocen). Dajmy na to 3-4 gwiazdki = dobre gry, 5 gwiazdek = wspaniałe gry. smile.gif

Jak dla mnie to jednak lepszym rozwiązaniem byłoby wrzucanie tych wyróżniających się gier do specjalnego działu razem z krótkim opisem i pozostawienie ich ocenie całemu GMclanowi. Potem wyłaniałoby się to TOP 5.

Gry wyróżniałaby redakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić aby grę klasyfikowano za pomocą wystawionych jej gwiazdek(inaczej ocen). Dajmy na to 3-4 gwiazdki = dobre gry, 5 gwiazdek = wspaniałe gry.
Ale zauwaz iż są osoby które wystawiają dobre oceny tylko tym których lubią, lub tylko sobie. Niektórzy potrafia pacmanowi dac 5, ponieważ zrobiła go osoba które kiedyś komuś pomogła, a np. takiej Almorze da 3 bo nie podoba mu się to iż borek nie chce dać mu 10000000 gold'a w grze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja myślę, że dział podobny do "Staff Choice" z http://gmc.yoyogames.com/ byłby tutaj najlepszym rozwiązaniem. Tylko dodawać kolejny dział na GMC? Nie wiem czy ich nie za dużo... chyba, że przykleimy ten temat w Gotowe Gry i Programy.

 

Btw. jeżeli chodzi o moje propozycje, to na bank jest to:

-Lost Legacy (jak nie znacie, to mam na dysku i dam do Uploadera, nie pamiętam kto to zrobił)

-Tank Wars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nie warto robić tyle grup... To poprostu jeden dział gry i przy grze by była ocena... oceniały by osoby związane z tworzeniem gmclanu modowie itp. oczywiście jeżeli gra by była warta uwagi... a jak nie to trudno...

dziadekkleofas ale pisałem że oceniona by była tylko jeżeli gra coś wnosi i jest warta uwagi dlatego byś nie miał "kacz de dałnów" bo jury by nawet tego nie oceniło...

 

Edit:

O sorki miałem pierwsza strone i patrzyłem na ostatni post ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę - NIE SZUFLADKUJCIE GIER. To będzie bezsens. Jedynie można zrobić coś takiego jak powiedzmy 5 najlepszych gier wg sędziów i już. A to jak userzy będą głosować to ich sprawa. Będą niesprawiedliwi to ich gra podciągnie się wyżej, jednak jak komentarze będą negatywne i inni userzy będą dawać niskie oceny to i tak opadnie w rankingu. Przecież to chyba logiczne. Teraz na forum też są oceniane gry systemem gwiazdek i jakoś większość gier ma 2 gwiazdki, nikt jakoś specjalnie sobie nie podciąga... Zresztą nawet jak będą statystyki to chyba zostanie napisany taki algorytm, że będzie wyżej gra która ma ocenę 4/5 ale za to powiedzmy 100 głosów, niż gra która ma ocenę 5/5 i 3 głosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ja myślę, że zrobimy tak, że będzie ranking pobierania, głosów uzytkowników (jakoś wagowo to zrobimy w takim razie, choć na razie nie mam pomysłu), oraz oceny redakcji. Będzie zatem mozna pokierować się jednymz 3 głosów - ilości pobrań, czyli ciekawości jaką wzbudza produkt, ocen, choć może czasem z zawiści zaniżonych, oraz ocen redakcji, która byle kaszanami się nie zadowala. Poza tym i tak redakcja będzie dodawać gry, więc gówna tam raczej nie trafią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja będę nonkonformista i się sprzeciwię adminowi 8) . Po co tylko wybrane gry ;p ? Nie lepiej wszystkie? I tak te wszystkie Catch the Clowny itp. lądują w uploaderze więc serwer jest tak czy siak zaśmiecany. Ewentualnie można zrobić coś takiego jak gry do kasacji, czyli najgorzej oceniane i najrzadziej ściągane gry będą lądowały w dziale do kasacji i jeżeli nie wzrośnie zainteresowanie i ocena gry, to gra wyrzucona zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy koledzy, ależ po cóż tak komplikować?

Proponuję dać redakcji możliwość dodawania godnych uwagi gier i tyle. Nie widzę sensu w eksponowaniu wszystkich Pierwszych Gier itp., skoro mamy je na forum, a w dodatku w nadmiarze. Jeśli user uważa, że jego gra zasługuje na znalezienie się wśród tych wyróżnionych, wysyła wiadomość do redaktora, a on ją rozpatrzy. :)

 

-Lost Legacy (jak nie znacie, to mam na dysku i dam do Uploadera, nie pamiętam kto to zrobił)
Popieram! Do dziś się zastanawiam, dlaczego ta gra została tak bardzo niedoceniona. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...