Skocz do zawartości

Krzy100f

Użytkownicy
 • Postów

  157
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O Krzy100f

 • Urodziny 03.01.1994

O mnie

 • Skąd
  wiedziałeś że z Oleśnicy
 • Płeć
  Male
 • Adres www
 • Hobby
  Interesuję się chybaę , hmmmm, już niczym jak przypomne sobie to powiem...

Osiągnięcia Krzy100f

Minor User

Minor User (4/13)

0

Reputacja

 1. W przyszłości zamierzałbym stworzyć mini studio gier i aplikacji mobilnych. Zastanawiam się więc nad środowiskiem w którym bym pracował. Dotychczas robiłem to w Java. Dostrzegłem wieloplatformowość Game Maker Studio, szczególnie wersja Master. Prosiłbym z waszej strony o opinie, czy warto na tym pracować, czy można tam tworzyć dość silnie projekty ? Jak z integracją online, baz danych itd ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 2. C# jest głupi bo jest tylko na Windowsa XD. Linux forever. Blokada na 3 dni, mam alergię na tematy typu Windows vs Linux - Uzjel
 3. Jak ktoś piszę przez C++ to wskaźniki są oczywiste, ale nie w każdych język jest taka możliwość a zawsze warto wiedzieć że jak coś się zwraca po to by to do czegoś przypisać XD.
 4. A można także sposobem najłatwiejszym , przypisywania. #include <iostream> using namespace std; int fun(x) { x=5; return x; } int main() { int x=4; x=fun(x); cout<<x; return 0; }
 5. Nie, ale byłeś blisko. Dzięki tobie wpadłem jak to zrobić: GML y = (int)(y/30)*30; Dzięki bardzo ;)
 6. Krzy100f

  Grawitacja [Java]

  Wymyśliłem skrypt na działanie grawitacji jednakże bohater podczas spadania wbija się w blok lekko. Tym wyższa wysokość tym głębiej się wbija :D I chciałbym temu zapobiec. Poniżej mam kod : if(jump>0){ //jeśli skok aktywny y-=jump; //podwyża postać jump-=0.2; //zmniejsza prędkość zwieszania skoku } if(gravity){ //jeśli grawitacja aktywna y+=grav; //opuszczaj bohatera } if(koliz[(int)x/30][(int)((y+30)/30)]){ //jeśli bohater będzie tuż nad blokiem gravity=false; //deaktywacja grawitacji jump=0; //zerowanie prędkości skoku grav=0; //zerowanie prędkości grawitacji }else{ //w drugim przypadku uaktywnij grawitacje gravity=true; grav+=0.1f; } if((input.isKeyPressed(Input.KEY_UP))&&(grav==0)){ //do góry jump+=7.5; //zwiększa skok gravity=true; //uaktywnia grawitacje } if((input.isKeyDown(Input.KEY_LEFT))&&!koliz[(int)((x-2)/30)][(int)(y/30)]){ //w lewo x-=2; } if((input.isKeyDown(Input.KEY_RIGHT))&&!koliz[(int)(((x+2)+30)/30)][(int)(y/30)]){ // wprawo x+=2; } Kolizje zrobiłem na zasadzie tablicy boolean: y/x 1 2 3 4 1 1 1 1 1 2 1 0 0 1 3 1 B 0 1 4 1 1 1 1 1- true, 0-false, B- bohater Oczywiście tablica jest stworzona w taki sposób że bohater i bloki o rozmiarze 30. A mapa 600x600 więc tablica: 20x20 :D.
 7. Przykłady wykorzystania , czyli np. który do czego można wykorzystać. Nie chodzi o kod =.=. A zasadę ich działania doskonale rozumiem(póki co),
 8. Takie dostałem informacje XD(pewnie błędne). W każdym razie, przykłady!
 9. To wiem, ale bardziej mi by chodziło o przykłady. Podobno TCP działa do 5GHz, więc on może zastąpić większość elementów.
 10. Witam. Ostatniego czasu piszę gierki w Javie i postanowiłem spróbować stworzyć gierkę multi(online). Dowiedziałem się że korzysta się z dwóch rodzajów protokołów UDP i TCP. I teraz pytanie, którego użyć do których rzeczy ? Pytałem na innych forum dostałem dużo informacji jak działają ale jak to wykorzystać w grach ? Więc dlatego zwracam sie do was ;). Z góry dziękuję
 11. MI edytor sprite'ów w ogóle nie działa :), gdy przycisne na byle jakie narzędzie to cofa do okna z spriteami XD.
 12. Krzy100f

  Game Maker 3D

  Da się go pobrać bez problemu, ale po prostu nie ma sensu... Ten program to badziewie jakich nie było. Lepsze gry zrobisz w zwykłym GM XD. https://gmclan.org/up2477_4_game_maker_3d.html Tutaj masz parę próbek gier z The 3d game maker , które ja kiedyś(dawno temu) zrobiłem. ;) .
 13. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić aby gryz GM działały dobrze na linux'ie. I czy jest jakaś wersja specjalna(GM) przeznaczona dla linux.
 14. No to jest już "coś". Ale jakby co to ja nie chce stworzyć gry mmo :o.
 15. Bardzo dziękuje, to mi wszystko mówi XD. Może bardziej mi chodziło Game Maker i może jakiś silnik, przykład?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...