Skocz do zawartości

Serwer Status


Maxpayn

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Serwer Status

 

Opis: Prosty program, dzięki któremu możemy sprawdzić status serwera i nie musimy wchodzić w grę i się spróbować połączyć, ten program jest łatwy w obsłudze :) wystarczy że wpiszemy ip i port (porty do niektórych gier podał w katalogu z programem i nacisnąć "Sprawdź" po czym wyświetli nam się status czy serwer jest "online" lub "offline". Ten program pisałem w niecałą godzinę. Uwaga! jeśli chcesz sprawdzić status serwera który jest na hamachi, to musisz być w tej sieci. Acha i trzeba wypakować bo może nie wczytać "39dll.dll". A tu wymienię gry w których na 100% procent "Serwer Status" działa dobrze:

Almora Online

Shot in the Dark

Mario Brawl Online

Kirby Online

Racer Online

i na 80% reszta gier online które używają biblioteki "39dll.dll" i są zrobione w gm'ie.

 

Download: Link

Rozmiar pliku: 994KB

 

 

Autorzy: Maxpayn

 

Screeny:

Serwer_Status_Screen.png

 

Zapraszam do pobierania i komentowania. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirby Online

Racer Online

Toż to są przykłady z jakiegoś silnika online.

 

A program jest ok, ale zbyt prosty. Chodzi o to, że ma mało funkcji, choć te, które posiada, są dobre. 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Jakie funkcje xD?

Programik powinien być bardziej poręczny, jeśli ma tyle funkcji, co twój. :P A funkcje to np. sprawdzanie wszystkich serwerów, których ip zaczyna się na cośtam. I przy okazji przydałoby się zrobić poprawkę:

- wpisałem we wszystkich polach "ku..." i jest błąd. Program powinien blokować wpisywanie innych znaków niż cyfry i kropka przy ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wpisałem we wszystkich polach "ku..." i jest błąd. Program powinien blokować wpisywanie innych znaków niż cyfry i kropka przy ip.

 

Niektóre serwery nie lubią podawać swoich ip i dają host, który działa identycznie jak ip, z tym że go się tłumaczy przez serwery DNS na właściwe ip, więc najlepiej pozostawić wpisywanie znaków dla większej wygody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to bylo testowane? bo jak zrobilem sobie w php status serwera na stronce to przy kazdym sprawdzeniu owego, wyskakiwal mi blad w serwerze. oczywiscie juz to poprawilem ;) ale czy ten status powoduje ten sam blad?

 

edit:

 

przetestowalem na MBO i brak bledow... :) ale itak polecam status na stronce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd na serwie jest dlatego że nie raz serwer odbiera od klienta jakąś zmienną a jeśli klient jej nie posiada to w tedy mogą jakieś błędy wyskakiwać... :P

 

@aaaaaa: i tak byś takiego nie zrobił. :] Zaniżyłeś mi ocene bo miałem ładną czwóreczke... :P

 

He he miałem problem z almorą bo ona ma anty-cheata i za kazdym razem jak chcialem sie polaczyc to mnie wywalal anty-cheat ale zrobiłem że zaraz po połączeniu szybko zmienna **** przyjmuje wartość taką i taką... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WoW to jest dobre jak wlonczylem se server(niepoweim jaki)to wpisalem ip:127.0.0.1 i wpisalem moj port ktory ustawilem w serverze i pisalo online czyli jesli ktos postawi server to bedzie mogl se sprawdzic czy jest online(czy komus pisze online) :P

moja ocena to 5/5

Wielkie gz i wielkie thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga. W Almorze nie powinno się sprawdzać dostępności przez port głównej gry. Tak naprawdę jest jeszcze jeden specjalny porcik do wyciągania danych. :]
Nu TCP i UDP, ni?

 

I dla "statusu online". To 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...