Skocz do zawartości

Gmclan City


Firemark

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 721
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawa jest taka:

Mam kod do automatycznego dodawania budynków. Wsadasz obiekt , adres do niego i sie gotuje na stronie(w php). Problem giganty jest, ze trzeba CALE miasto zacząć od nowa. Czemu ? Bo jest samowolka. Każdy ma swoje rozmiary, palete, niektórzy odbiegają od świateł, inni jezscze nie przestrzegają izometryczności.Każdy budynek by musiał być przeźroczystym gifem. Dzisiaj to nie taki problem, ma to każdy program, choćby interface ( dobrze napisałem?)

Potrzeba by nowy plan miasta, ale najpierw by zacząć od tilesetsu miasta. Miał to narysować Phariseus, ale nie narysował. wrr... Maximala też coś prosiłem, ale nie poszło :P. Czyli zaczynamy od 0, ok ?

Ustalmy może zasady i rozmiary. Palete mam- wrzucę za chwilę.

ps. sory że was zawiodłem :] załamałem sie czymś innym i mi to tak umkneło ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jak od nowa to od nowa. Po pierwsze ustalmy paletę. Ot, powiedzmy domyślna paleta pikselowatego programu Graphics Gale (nie marudzić że kolory nie teges! Pikselart to w końcu 256 kolorów).

 

paletamineta_1d6c1.gif

 

No i ślicznie. Korzystajmy z tych kolorów, aye? Czyli polecałbym rekoloryzację swoich ślicznych budyneczków ręcznie.

 

Po drugie - światło. Niech więc pada w utarty już wcześniej sposób: najjaśniejsza góra, trochę ciemniejsza ściana lewa, najciemniejsza ściana prawa.

 

Po trzecie - kontury. Jeżeli chodzi o pikselartowe miasta, najlepiej prezentują się budynki, w których kontury zewnętrzne są czarne, a wewnętrzne - kolorami o stopień jaśniejszymi od najjaśniejszej z dwóch sąsiadujących ścian. Dzięki temu budynek nie zlewa się z innymi, a ponadto ściany są ładnie wygładzone.

 

Całość mojej idei reprezentuje ten oto obrazek:

 

standard_13715.gif

 

In b4 uzurpator, narzucacz swojej woli itp - spokojnie, to tylko moja propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...