Skocz do zawartości

Rupiecie


Gość members_display_name

Rupiecie  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten temat to dobry pomysł?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Tak, ale nie mam już "rupieci" na dysku
      7
    • Nie. Nie mam także "rupieci" na dysku
      1
    • Jestem dzieckiem nowej generacji i mam GM8 :P
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Mój zamysł jest taki, by w tym temacie zamieszczać gry, które były tymi Twoimi pierwszymi. Nie chodzi tu o grę, którą pokazałeś jako pierwszą na GMclanie (złem nie będzie jednak, jak takową tu pokażesz), ale raczej o eksperyment z zamierzchłych czasów, który nie ujrzał światła dziennego. Coś, co było Twoim pierwszym krokiem. Nieważne, że kompletnie niegrywalnym, śmiesznym i w ogóle do niczego.

 

Próba stworzenia gry w zamierzchłym i starym czasie jak emeryt na emeryturze po emeryturze (GM 4 created :) Miałem wtedy procka 233mhz, 32mbram oraz jakąś kartę Krystal, czy Daimąd z 2MB :P )

 

Bus Driver

 

PS. Obstawiaj w ankiecie, czy to dobry pomysł ;)

 

A więc-posentymentujmy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki temat ;p . Ja niestety swoich pierwszych gier nie posiadam. Pierwsze gry jakie kiedykolwiek zrobiłem skasowałem ze zdenerwowania się, a pierwsze gry GMowe straciłem z formatowaniem dysku. Z moich pierwszych gier zachował się jedynie Pakermen, który jest u mnie w uploaderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był...to był ;P

Przy kończeniu Bus Drivera byłem naprawdę "hepi". Ale ja się cieszyłem. Moja pierwsza gra-i działa! :)

 

Jestem za. smile.gif Padniecie ze śmiechu, jak pokażę tu swoje gnioty xD

I "ło to chłodzi" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza to poszła z gm'o wyrzutką (kiedyś...) ale najstarsza to któraś z dwóch w moim uploaderze:

Cosmo - myślałem o zrobieniu takiej mega wypasionej kontynuacji ale mi sie nie chce :)

Pacman skrzynkarz - demo (nigdy nie dokończyłem i nie myśle o tym nawet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra:

Jarzeł mały żołnierz

 

Kompletne dno.

Szkoda że niemiałem projektu to "zmniejszyłbym" rozmiar pliku :)

 

Została ona wypalona na złotej płycie i powieszona na ścianie za szklaną gablotą w moim sejfie :D

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI:

1. Kliknij na ten link: https://gmclan.org/up541_4_Jarze____ma_y__o_nierz.html w ten oto sposób pobierzesz ten plik.

2. Zaraz po pobraniu wypakuj ta aplikację przy użyciu WinRar'a.

3. Uruchom aplikację

4. Poczekaj

5. Kliknij na "Start Gry"

6. Przyciśnij jakiś klawisz (polecam ENTER)

7. Przy pomocy strzałek poruszaj postać tak, aby "wzięła" ona amunicję potem możesz strzelać przy użyciu Numpad 0 i (tylko i wylącznie gdy postać patrzy w górę) podkładać bombę przy użyciu przycisku Numpad "."

8. Idz na północ...

 

Ok to na tyle xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahah smiejecie sie z moich gierek a sami nie robiliscie lepszych :boxed: :] :sp_ike: :jezor: hahahahahahahahahahahhaha nie moge..... :P ale jestem za tym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahah smiejecie sie z moich gierek a sami nie robiliscie lepszych boxed.gif emot11.gif sp_ike.gif tongue.gif hahahahahahahahahahahhaha nie moge..... tongue2.gif ale jestem za tym tematem

 

Heh-to taka GMclanowa tradycja, że się śmiejemy z pierwszych gierek :] Ja to załatwiłem w inny sposób-zamieściłem w "Gotowych..." tylko...informacje o grze! (aleeeeeeeeeee ja byłem wtedy n00b :P )

Dzięki temu uniknąłem besztania pierwszej gierki! Taki mój sprytny plan, o!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to załatwiłem w inny sposób-zamieściłem w "Gotowych..." tylko...informacje o grze! Dzięki temu

 

 

A nie dostałeś za takie coś warna?

 

Ja jestem ZA tym tematem. Ale mojej pierwszej gry już nie mam...

:(

 

Ale pamiętam że mam drugą identyczną jak pierwsza (tylko grafika inna), ale jej nie dam bo to gra dołączona do Game Makera. Tylko zmieniłem grafiki.

 

To było tak:

 

Uruchomienie kompa, (...), uruchomienie Game Makera, otworzenie 1965 (czy jakoś tak...), zamienienie

grafiki, zapisanie pod nazwą "&%&"* i jaranie się że sam zrobiłem tą grę...

 

Ale ja byłem noob... Teraz wprawdzie też jestem... Ale mniejszy. :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra, której nie skończyłem, bo był to skok na zbyt głęboką wodę :P Było wiele wersji "na pokaz" ale pokazuje najnowszą ;) Cóż, mam zamiar kiedyś do tego wrócić... :)

 

MetalGearCośtam:P

 

Jak widać po tytule, jest to klon Metal Gear'a z MSX-a

 

Rozmiar: Niecały MB :)

Fajne jak na pierwszą grę :D

Osobiście jestem fanem MGS'a (dlatego wybrałem sobie nick Snake) :D

♥☻☺♥ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś za takie coś warna?

Tak wszystkich to rozbroiło, że chyba zapomnieli mi dać go ;) Wtedy byłem kompletnie zielony-nie chodzi mi o GMa, a w ogóle o internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam swój pierwszy projekt to był "Noc" w grze polegało na chodzenie misiem i zbieranie diamentów,

latały duszki i nie można było ich dotykać a na końcu był taki wielki duch i guzik, jak go się dotknęło to duch znikał i pojawiał się czerwony diament i "Happy end" :P

Tej gry nigdy nie opublikowałem.

Zrobiłem tą grę dzięki kochanemu GMClan, lukałem na posty i jakoś ją stworzyłem od podstaw :P

A grafika była już z GM'a xD

 

A co do pierwszego projektu na GMClan'ie to był "lib" 3DInitalize

https://gmclan.org/up1717_4_3DInitalize.html

Jak widzicie to już niej więcej wiedziałem jak obsługiwać 3D w GM'ie (Czyli byłem pół-zaawansowany xP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zamieszcze moją pierwszą gierkę( zresztą ocenianą przez Was), jak pamiętam to wtedy pisaliście że była dość śmieszna i takie tam. Gra na której się wzorowałem była autorstwa świetej pamięci Bigsharka. Zasady są proste, są 2 emotki i 2 bramki i naszym celem jest wpakowanie piłeczki, która odbija się nierealistycznie co zwiększa poziom trudności w grze, do bramki przeciwnika. Jest opcja dla 2 graczy na jednym kompie. Hmm wstyd się przyznać ale sam pogrywam czasami jak mi się nudzi w moją gierkę :] Pozdro!

 

Tutaj ją ściągniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moją pierwszą grą zrobioną w game makerze był "jetpack" - latałeś gostkiem na jetpacku i rozwalałęś bezbronnych ludzików, do wyboru ok. 10 broni ale każda tak do dupy zrobiona że zupełnie nie praktyczna, albo niszczaca pół mapy, bo teren był deformowalny (prymitywnie zrobiona deformowalnosc, cała mapa zbudowana była z gęstoporozmieszczanych kulek) ;p Oczywiście powstało 6 sequeli, i tylko część 4 wzorowana na redneck rampage była jakotako ;) Nie mam tej gry i w sumie mnie to cieszy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rupieci i raczej nie będę mieć. Moją pierwszą grą była zręcznościówka a'la Bomberman. Było to w grudniu 2005 roku - pamiętam, że gdy ją tworzyłem, z każdą błahą sprawą rzucałem się na forum (bez przesady oczywiście). O, nawet ją opublikowałem ;).

 

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=1545

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...