Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To znaczy jak testowali bez bycia pracownikami CDP? Nawet beta-testerzy siedzieli u nas w biurze w specjalnej salce.

Namieszałem xD. Chodziło mi o to że znam parę osób które zatrudniono jedynie na betatesty wiedźmina. No i jeszcze jedna osoba została STAŁYM współpracownikiem CDP.

 

A z tym demkiem to sory nie zauważyłem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałem xD. Chodziło mi o to że znam parę osób które zatrudniono jedynie na betatesty wiedźmina. No i jeszcze jedna osoba została STAŁYM współpracownikiem CDP.

 

W zasadzie dwie osoby ;). Obaj świetni goście zresztą. Jeden przeszedł do marketingu, drugi do testów.

 

Konfucjusz mówi: "Menu, które blokuje pracę nad grą, nie jest dobre".

 

Dobrze mówi ten Konfucjusz! Choć w sumie trudno powiedzieć, że coś blokuje - po prostu testy by się przydały, żeby miec ten aspekt updata z głowy.

 

ciekawe jaka była by praca w Sony Computer Entertainment Polska Szkoda, że otwierają ten oddział w kwietniu, bo nie mam po co nawet CV przesyłać

 

Pewnie sympatycznie, ale szczerze mówiąc osobiście mam już dosyć pracy w dużych firmach. Zawsze to jednak harówka, a mało człowiek efektów swojej pracy widzi.

 

Ale wracając do tematu... myślisz, że menu jest aż tak skomplikowane, że trzeba je testować ? Może jako pokazówkę - to i warto pokazać.

 

Widzisz, testy nigdy nie zawadzą. Zwłaszcza, że zmienił się system wybierania rozdzielczości i doszedł windowed mode. Np. wczoraj w pracy odkryłem maksymalną zjebkę, która nie występowała u mnie w domu. Takie rzeczy trzeba wyłapać. No i zostaje najważniejsza kwestia - estetyka - po screenach trudno ocenić czy menu ładnie wygląda. Zwłaszcza, że są tam błyski flesza, particle i inne rzeczy fajnie wyglądające w ruchu. Może jutro/pojutrze dam radę sfinalizować całość i wrzucić do netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób zaszyfrowane "karty postaci" na ini? xD

Albo chociaż kilka zapisów, np. folder z zapisami, bo tamta metoda wpienia jak nie wiem - pliki sie mieszają itd.

:]

 

P.S. Dwa pytania XD

 

1. Ile się grafy uczyłeś?

2. Jaki program? (Jeśli dobrze pamiętam GIMP, ale się upewniam :P)

 

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę nad tymi kilkoma slotami na sejwy. Przy nowym menu to powinno być w miarę łatwe do zaimplementowania. Zobaczę czy będzie mi się jeszcze chciało.

 

Co do Twoich pytań:

1) W ogóle się nie uczyłem ;). Rozkminiałem grafikę w miarę jak robiłem MAGI. Dlatego kolejne wersje co raz lepiej wyglądają - ciągle się uczę nowych myków.

 

2) Robię na GIMPie... no i tym edytorku z GMa - do pixeli jest bardzo fajny.

 

Dobra - wczoraj w cholerę czasu mi zeszło na kilka pierdół w menu i implementację nowych grafik postaci. Dzisiaj mam ambitny plan zamknąć kwestię menu głównego i może w nocy wreszcie wrzucę to demko ;). Niedługo powinno też być nowe intro - stare strasznie ssało :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Eee... tak se właśnie zdałem sprawę, że ostatnio napisałem, że wrzucę jakieś demko, a potem kompletnie olałem ten topic ;). Za co bardzo Was przepraszam.

 

Finalnie uznałem, że nie będę się wygłupiał i po prostu lepiej szybciej skończyć całego updata. Demko wrzucę już po prostu finalne, kiedy wszystko będzie cacy.

 

Nowa wersja jest niemal gotowa i obecnie jest w fazie testów. Teraz data wydania zależy głównie od testerów i tego do ilu rzeczy się przyczepią. No i od Roba, który jak zwykle spóźnia się z muzyką ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Spróbuj pogadać z Robem już na poważnie. Powiedz mu ,że jak się jeszcze raz spóźni z terminem to traci robotę. Może to pomoże. Ale jak te spóźnienia nie są z jego winny to cóż. Zacznij lepiej szukać lepszego. ;)

 

Jak już zapłacił - a możliwe, że Rob wymaga płatności z góry, albo zaliczki - to raczej odmawianie mu nie ma sensu, bo tracisz kasę. No i do tego zostajesz z niczym, a tak chociaż masz nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej skomplikowana. Z Robem jestem na kumplowskich stosunkach (cholera, nawet do niego dzwoniłem na Święta życzenia składać ;)) i fajnie się dogadujemy... tyle, że on się zawsze spóźnia. Obecnie dostałem od niego jeden mocno opóźniony kawałek i poprosiłem, żeby go jeszcze poprawił + skończył drugi. I znowu nic - czekam i czekam, a czas ucieka. A już zapłaciłem - nie dlatego, że on tak wymaga, ale dlatego, że skoro już wreszcie zrobił ten cholerny kawałek, to chiałem dać mu kasę za jednym zamachem (mniejsze opłaty).

 

Gadać już próbowałem - problem w tym, że on zawsze twierdzi, że zdąży, a potem się i tak spóźnia - po prostu tak ma. Gadanie tu nie pomoże, mogę najwyżej zrezygnować w ogóle. A prawda jest taka, że znalezienie tak utalentowanego kompozytora w takiej cenie nie jest wcale łatwe. No i z tym już się dogaduje i mam wspólny język. Nie wiem - pewnie przy następnej grze po prostu postawię sprawy inaczej - termin jest do tego i tego, a potem płacę mniej ;).

 

Whatever, tak czy inaczej - update już w zasadzie gotowy, a testerzy jak do tej pory znaleźli trzy problemy (jeden już poprawiłem), więc premiera chyba niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolał save :P Zawsze w demach gier mnie wkurzało to że nie było zapisu :)

 

Popieram yode ze to jest dobijajace , ale w sumie demko jest do pokazania gry , tak wiec by lepiej bylo wtedy wiecej rzeczy bez savewowania , chociaz sam nie wiem :P nigdy nie wydawalem zadnego demka komercyjnej gry to ja tam nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...