Skocz do zawartości

Atak i plecaw w stylu tibia.


Rekomendowane odpowiedzi

LUdzie robię grę rpg od dwuch miesięcy męczę się nad następującymi żeczami.

Plecak

Atak

punkty exp

Plecak: chciałem zrobić tak by otwerał się po kliknięci u prawym na itemkę plecaka. a przedmioty można było wżucać przesuwajać myszką.

 

Atak: identyczny jak w tibi.

 

Punkty exp: żeby za zabicie potwora były przyznawane punkty.

 

Jest jeszcze wiel żeczy które stważają mi trudności ale z nimi mam nadzieję że się uporam.

 

a tak nawiasem ma ktoś silnik do mmorpg?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System exp to zwykłe operacje na zmiennych typu:

xp=0 - ustalanie wartości

xp+=5 - dodawanie wartości (za 5 dajesz dowolną liczbę)

xp-=5 - odejmowanie wartości (tak jak powyżej).

Dajesz to przy kolizjach, atakach, gdzie chcesz.

 

 

Dodam do tego ze to powinny byc zmienne globalne, czyli widoczne w calej grze a nie pojedynczym obiekcie :)

 

 

Edit:

Silnik do gry MMo:

Dont klik me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha... :lol:

1.Robisz grę od dwuch mięsięcy i nic nie zrobiłeś.

2.Zróbcie mi kod na plecak, atak, doświadczenie... Może ci grę zrobimy, a ty sie podpiszesz :) .

3.Myślisz, że samemu w kilka miesięcy zrobisz grę MmoRpg ? Tu się mylisz...

4.Jak wogóle zrobisz połączenie internetowe (multiplayer) to będzie sukces.

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwa miesiące to byś się nauczył całego GML :] A ty nie wiesz jak zrobić punktację. Przeciez to banalne, w Create dajesz pkt = 0 w kolizji nie wiem czego np. miecza z wrogiem dajesz pkt = +5 (GM nie mam ale chyba tak :P)

 

Edit:

 

Plecak: chciałem zrobić tak by otwerał się po kliknięci u prawym na itemkę plecaka.

A wiesz jak wczytać grafike? Jak tak to odpowiesz sobie sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Myślisz, że samemu w kilka miesięcy zrobisz grę MmoRpg ? Tu się mylisz...

 

z tym punktem muszę się nie zgodzić wiem że ta wypowiedz jest skierowana do niego i jego umiejętności ale brzmi jakby nikt tego nie mógł dokonać co jest akurat wierutną bzdurą bo jeśli zna się dobrze GM to jest to wykonywalne ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może napiszemy jakiś poradnik w stylu "jak rozpocząć projekt i pomyślnie go ukończyć."

Nie jestem pewien czy to przypadkiem nie był sarkazm ale jeśli nie to wydaje mi się że to całkiem dobry pomysł niestety nie mam pojęcia jak takie coś mogło by wyglądać ale dobra to już na inny temat przestańmy robić oftopic ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok!!!

Jestem za poradnikiem ale uzyskiwania pomocy na forum, w punktach i podpunktach:

1.jeśli twoje pytanie brzmi jak zrobić gre masz różne możliwości:

a)Zhackować konto admina lub modka i usunac temat

b)ubłagać admina lub modka żeby usunął temat

c)spalić się ze wstydu - dwa powyższe wykonać nim ktoś zobaczy temat, jeśli go zobaczy wytrop go i wymaż mu to z pamięci.

 

Dobra troche zażartowałem (zaspamowałem), a teraz na poważnie, hahahaha, ok na poważnie, hahahaha, dobra już na poważnie, ha.. nie zrobisz mmorpg nie znając takich rzeczy, no a dalej, hahahaha XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że ja robiłem prostego rpg nie moorpg chciałem tylko zobaczyć jak to wygląda. A pozatym jesteście tu tacy przyjemni, że nie dziwię się dlaczego tu tak mało osób wchodzi. A pozatym nie napisałem, że chcę abyście zrobili mi całą grę jak zasugerował tu jakiś gość. A co do gml to nauczę się dopiero wtedy jak znajdę jakiś kurs!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do gml to nauczę się dopiero wtedy jak znajdę jakiś kurs!!

Kursy GMLa są, ale po angielsku ;p . Najlepiej, to wyszukiwać co chcesz w helpie. Też, podawałem link do takiego opisu składni GMLa po polsku, wystarczy jak poszukasz na forum ;p .

A pozatym jesteście tu tacy przyjemni, że nie dziwię się dlaczego tu tak mało osób wchodzi

Narzekasz ;p . Na wszystkich forach są takie przyjemniaczki atakujące wszystkich początkujących. Na szczęście tutaj to parę osób, ale zobacz sobie większe fora, to tam prawie wszyscy są tacy ;] . Tak właśnie zmienia ludzi akcja Dzieci Neo :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz ;p . Na wszystkich forach są takie przyjemniaczki atakujące wszystkich początkujących. Na szczęście tutaj to parę osób, ale zobacz sobie większe fora, to tam prawie wszyscy są tacy ;] . Tak właśnie zmienia ludzi akcja Dzieci Neo :P .
Ech, a Ty ciągle swoje ;p Tak się składa, żę kolega chce od nas cały silnik gry, więc skoro jesteś taki pomocny, to czemu mu go nie napiszesz? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a Ty ciągle swoje ;p Tak się składa, żę kolega chce od nas cały silnik gry, więc skoro jesteś taki pomocny, to czemu mu go nie napiszesz? :)

 

Skoro nie masz ochoty pomóc to po co w ogóle komentujesz ? Forum jest od zadawania pytań i każdy ma pełne prawo prosić tu o pomoc. Ja sam nie pomogę bo nie mam na to czasu ani ochoty ale jestem na tyle kulturalny, żeby nie obrzucać chłopaka błotem za to, że miał odwagę zadać pytanie w miejscu do tego wyznaczonym...

 

Co do poradnika, o którym była mowa wcześniej " jak pomyślnie zacząć i zakonczyć projekt " Jest oddzielna dziedzina informatyki, która dogłębnie porusza ten problem. Mowa tu o inżynierii oprogramowania. Żaden schemat nie pomoże jednak jeśli zabraknie zapału, którego Wy z pewnością nie rozbudzacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...