Skocz do zawartości

Nowy pomysł: Battle Arena


maciek012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Dzisiaj wpadł mi do głowy pewien pomysł, myślę, że nawet ciekawy.

A mianowicie: Battle Arena

Miała to być rozbudowana gra typu arena, gdzie zależnie od pokoju będzie można się napieprzać z innymi graczami bądź mobami jeśli aktualnie nie ma graczy w wybranym pokoju. Miała by to być gra typu RPG/Fantasy, średniowiecze, różne klasy postaci, multum broni i elementów zbroi czy też skilli którymi byśmy mogli zaskoczyć naszych przeciwników.

Myślałem nad paroma trybami areny:

Team.vs.Team - czyli wchodząc do pokoju (z poziomu lobby) jesteśmy przydzielani do jednej drużyny, myślałem o maksymalnie 4.vs.4 lecz można by było to zmieniać przy zakładaniu pokoju. Jeśli nie będzie wystarczającej ilości graczy a wszyscy już wcisną przycisz pokroju "gotowy" a jedna drużyna by była osłabiona wtedy można by było losowo przenieść kilku graczy z drużyny A do drużyny B.

1.vs.1 - czyli najprostsza wersja pojedynków bo lądujemy na mapie tylko z jednym przeciwnikiem i gracz zakładający pokój mógłby ustawić warunki wygranej np. do 3 śmierci ogólnie bądź do 3 czy iluś śmierci pod rząd.

All.vs.All - czyli każdy na każdego, zostajemy przeniesieni do mapy wraz z innymi graczami i każdy walczy z każdym, jednym trybem mogło by być np. ilu graczy jest w danej grze tyle jest rund a gracz który przetrwał w ostatniej rundzie wygrywa.

 

Oczywiście to są tylko pomysły na sam start 3 tryby były by wystarczające. Gra mogła by być też połączona z serwerem WWW który by mógł sterować kontem tzn. ustawieniami i statystykami z poziomu przeglądarki a w samej grze by były tabele rankingowe biorące pod uwagę różne czynniki postaci takie jak: ilość punktów, ilość zabitych przeciwników itp.

Wchodząc do gry witało by nas lobby z tabelą pokojów do których moglibyśmy dołączyć dodatkowo znajdował by się sklep w którym moglibyśmy kupować nowe wyposażenie można by też było zrobić dom aukcyjny na wzór tego z diablo III w którym sami gracze mogliby wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż.

Pod koniec każdej rozgrywki niezależnie od trybu dostawać będziemy cenne punkty oraz walutę gry zależnie od ilości zabitych przeciwników/poziomu postaci czy też innych atrybutów.

 

Taki jest ogólny zarys projektu, pisząc to tutaj chciałbym was prosić o opinię co o tym myślicie co byście dodali/zmienili/wywalili i czy byście chcieli w taką grę pograć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

to przypomina mi ten pomysł na grę, która ma 0% szans na ukończenie, a jedynie 2% na grywalną alphę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...