Skocz do zawartości

SOPA & PIPA


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spoiler ktory odmieni twoje zycie:

Każdy może podać się za anonymous.

UWAGA, JESTEM ANONYMOUS I ZARAZ UKRADNE CI 10 ZŁ

No właśnie, niby proste słowa, ale mało kto ogarnia, że słowo Anonymous jest cholernie niekonkretne, zważywszy na to, że każdy kto ma Internet może się do tej grupy zaliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ale nie każdy jest hakerem.

Dokładnie to miałem na myśli ja i Sernat...

Jak już gadamy o hackerstwie i złodziejstwach - hackerstwo kończy się tam gdzie zaczyna skurwysyństwo. Przykład? Zeszłoroczna akcja z PSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że oni się nie powieszą.

 

A codo tematu, to posłuchałem dzisiaj radia i tego, co mówią o SOPA, PIPA i ACTA, przy czym stwierdziłem, że pani, która przedstawia serwis informacyjny w Programie Trzecim chyba nie korzysta z internetu, skoro myśli, że będzie to tylko walka z piractwem. A potem była wypowiedź jakiegoś polityka, który przekonywał, że nie było ataku na stronę sejmu, tylko, że "na stronę weszło dużo ludzi, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o sprawie" i się serwer przeciążył. Na to wybuchnąłem śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronę weszło dużo ludzi, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o sprawie

Ha-ha. Założę się że wcześniej więcej ludzi było naraz na stronie, ale oni mają kłamstwo na każdą okazję. Żyję w tym kraju 15 lat i z każdym rokiem mam coraz większą nadzieję na rewolucję. IMO jedyna możliwość pertraktowania z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wczytaj pan figurski i wojewódzki w porannym wf hackowali gminę gnojno, posłuchajcie nagrania,anonimowi powinni się od nich uczyć.

 

Anonimowi na porannym wf hackowali strony rządu polskiego. Pan Figurski i Wojewódzki powinni się od nich uczyć.

 

Btw - będzie ktoś w jutro w Poznaniu na marszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Byłem na demonstracji w Poznaniu. Media przedstawiają wersję wygodną dla siebie. W planowanych godzinach (17-19) było spokojnie. Przynajmniej w moim otoczeniu. Fajna była akcja "Kto nie skacze ten za ACTA!" i widok kilku tysięcy ludzi skaczących :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, nie do końca wprowadzili, bo jeszcze chyba rząd musi to przegłosować i prezydent zaakceptować.

 

Poza tym są referenda nt. wyrzucenia PO i nowych wyborów czy zaprzestaniu kontynuowania ACTA

 

Fervi

Fervi ma racje w wiadmościach było mówione, że muszą to jeszcze przegłosować.

Jeśli dobrze zrozumiałem ustawa ma wejść w życie za 3 miechy czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym chciał, by piractwo było tępione (ale nie tak jak dotychczas) jak i nie było cenzury. Nie może być tak, że ludzie są podsłuchiwani i nagrywani. Piractwo też powinno zniknąć (mimo, że raczej to niemozliwe), bo to właśnie przez was taka ACTA powstaje, bo ludzie tracą sporą gotówkę (miliardy dolarów miesięcznie)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zmieniono obecne modele dystrybucyjne i wprowadzono lepsze, to piractwo by było na pewno mniejsze. Choćby taka muzyka - jakby w Polsce można było normalnie korzystać z serwisów pokroju Spotify (słuchasz legalnie czego tylko chcesz, tyle że przerywane reklamami, a jak ich nie chcesz to płacisz abonament), to mniej osób pobierałoby MP3 z sieci na rzecz tego. Ale nigdy coś takiego u nas nie wejdzie dzięki skostniałemu ZAIKSowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zmieniono obecne modele dystrybucyjne i wprowadzono lepsze, to piractwo by było na pewno mniejsze. Choćby taka muzyka - jakby w Polsce można było normalnie korzystać z serwisów pokroju Spotify (słuchasz legalnie czego tylko chcesz, tyle że przerywane reklamami, a jak ich nie chcesz to płacisz abonament), to mniej osób pobierałoby MP3 z sieci na rzecz tego. Ale nigdy coś takiego u nas nie wejdzie dzięki skostniałemu ZAIKSowi.

Kapitalizm to piękna rzecz ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmniejszyłoby i to się liczy. Przecież nie zlikwidujesz w jeden dzień nagle całego piractwa środkami innymi niż represją.

 

Po prostu ludzie chcą mieć super-full-wypas, dlatego najbardziej piraconym Windowsem jest "Ultimate",

To chyba normalne, że jak ktoś ma do wyboru ukraść Malucha bądź Mercedesa, to ukradnie Mercedesa? I tak coraz więcej komputerów ma oryginalny system, głównie przez to, że takowy jest dołączany do komputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Kiedy przyjdą przeszukać dom,

Ten, w który mieszkasz chłopie,

Kiedy sprawdzą twój CD-ROM

I na płytach nagrane kopie,

Gdy pod drzwiami staną, i nocą

Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -

Wiesz, o jaką im chodzi zbrodnię?

Ściągałeś pliki przez dwa tygodnie.

 

Już przed twym domem setki są glin,

Dokąd uciekać? Chyba do Chin.

A wszystko przez to, że owe dane

Wprost z Ameryki były pobrane,

Co czyni z ciebie kogoś gorszego,

Niźli mordercę wielokrotnego...

 

Stary klasyk aktualny jak nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek się nadął jak balon, zeby tylko nam nie pękł.

To juz europejczyk, nie Polak.

Sorry, ale jak ja się urodziłem to internetu jeszcze w Polsce nie było. Ba, nawet Polska się nazywała inaczej. Nie mówiąc już o nieinternetowej historii.
To gnysku ile ty masz lat? bo pewnie nie pamietasz "fido"?

Dzisiejszy internet wystartowal chyba jako czesc zbrojen USA i po uwolnieniu(udostepnieniu) szybko rozszedl sie po swiecie.

Nie sadze zeby do PL dotarl duzo później niz do innych krajow. Inna sprawa ze mamy opoznienie z rozwojem architektury... ale to inna sprawa.

Gnysek myslisz ze dzialasz po stronie yoyo ktore nieba ci przychylilo a jednak... nie zatrudnilo cie w centrali.

Jestes zatrudniony w jakiejs odnodze(córce) firmy matki.

Uda sie to sie uda, nie uda to gnyska wywali sie na zbity pysk.

Pisze to po to zebys za pewen czas nie myslal ze ktos toba rozgrywal- bez twojego udzialu.

Powiedz sam!

jestes zdolny? wiec czemu nie zatrudnia cie w matce firmy???

Bo jestes z gownianej polski(gdzie to jest?)

Gnyska zatrudniono zaledwie w nowo powstalym dziale firmy-

widocznie ryzyko ze sie powiedzie ->duże,

a buzdzet firmy... gównianie mały.

Jakby bylo tak rozowo to zatrudniono by anglika, a poniewaz tak nie jest to lepiej zatrudnic kogos z rubiezy-> zwlaszcza kogos kto potrafi nawet paplac w jezyku wiesniackich szkotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...