Skocz do zawartości

Czemu minecraft tnie?


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Na laptopach/kompach:

 

a) WinXP 32bit, Procesor 2,13GHz dwurdzeniowy, ram 3GB, grafika nvidia 9600 512MB Minecraft śmiga idealnie bez zarzutów

 

B) WinXP 32bit, Procesor 715MHz jednordzeniowy, ram 300MB, grafika 64MB nie wiem jakiej firmy Minecraft co jest zrozumiałe działa kulawo, ale da sie grać na małych ustawieniach

 

c) Windows 7 64bit, Procesor 2,54GHz dwurdzeniowy, ram 3GB, grafika nvidia GeForce 315M 1GB Maszyna zdecydowanie lepsza od dwóch poprzednich, każda gra działa na najwyższych detalach, a Minecraft? Działa może ciutke lepiej niż na komputerze B)

 

Z jakiej racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, u was wszystko to wina wirusów. W waszych głowach chyba :D

Hah, jak moja nauczycielka od SO - coś nie działa to wirusy i skanuj komputer combofixem.

Aż mi się przypomina mój dom rodzinny, gdzie jak coś nie działało na jakimś komputerze to szło na mnie i "wirusy", które niby wgrałem :D . Zresztą, 90% społeczeństwa tak tłumaczy zwiechy komputera. I często ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak muczek powiedział, maszyna c pozornie jest lepsza, gdyż

- Windows 7 to muł w porównaniu do Windows XP

- 64-bity mają dość nieciekawą wadę; Zapotrzebowanie na Ram wzrasta o średnio 30%

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że na 3 komputerze nie opłaca się mieć 64-bitów, gdyż (jak mówiłem) zapotrzebowanie na Ram wzrasta, a Windows 32-bitowy obsłuży 3GB Ramu.

 

To takie podstawy

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o kartę graficzną. GF 9600 wypełnia prawie 20 mld pikseli na sekundę. Nie znam specyfikacji 315M, ale ja mam 520M (lepszą), a ona wypełnia 6 mld pix/s.

A na 32 bitach nie pójdzie Battlefield 3 ani żadna gra z silnikiem Frostbite 2.0 : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamulony pewnie masz komp, albo mało miejsca na dysku systemowym. Ew jest mocno zakurzony i się przegrzewa, lub to wina wirusów

 

Komp a) ma pozostałości po wirusach - błędy w rejestrze, dysk zapchany tak że sie w głowie nie mieści, pełno procesów odpalonych ogółem nie był 4 lata formatowany i na nim ładnie śmiga minecraft, a komp c)? o czym ty mówisz, kilka dni temu kupiony, zupełnie nowy laptop, nie doszukasz się jednego paprocha pod obudową, jedyny syf jaki tam stacjonuje to zdjęcie seleny gomez na pulpicie ustawione przez siostre.

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że na 3 komputerze nie opłaca się mieć 64-bitów, gdyż (jak mówiłem) zapotrzebowanie na Ram wzrasta

 

Tylko dlatego właśnie chciałem 64 bitowego, bo 3gb ramu to aż za dużo, wole odciążyć procesor.

 

Wydaje mi się, że mam złą jave, albo jakiegoś directa nie ma nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easeful, wiesz o czym mówisz?

 

Zainstalowałeś system 64-bitowy na 3GB Ramu - Ty go męczysz, zainstaluj 32-bitowy, to będzie szybciej łaził. 64-bitowe opłaca się mieć jak masz komputer z 4GB+ (ewentualnie Linux32 z PAE, ale też jest wzrost RAM'u).

 

Fervi

 

PS. Jaką masz Javę?

Minecraft nie używa DirectX, dlatego tak muli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...