Skocz do zawartości

Win8


Chell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Noczesiema

Zapewne wielu z was słyszało już o developerskim previevie Windowsa 8. Słyszałem również i ja. Pobrałem go, potestowałem, ale... co zrobić, żeby nie bootował się zaraz po biosie? Nie mogę wybrać żadnego innego systemu, a instalowałem przecież daemon toolsem prosto z XPka :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak inny dysk, to na pewno BIOS ma opcję wybierania dysku z którego starujesz (F8, F12, albo jak jest bardzo stary to nie ma). Jak inna partycja, to musisz albo w Win8 dodać do listy pozostałe systemy windows, albo użyć FixMBR z płyty z Windowsem aby ustawić defaulta na inny system i tam dodać win 8, albo dodac jakiś boot loader (ale pamietaj, że kolejna instalacja windowsa zawsze go wymazuje). Jak masz linuxa no to boot loader to jedyne wyjście, bo MBR dla GRUBa Windows wymazał (chyba, że da się z LiveCD jakoś go przywrócić, bo sam GRUB nie zniknął).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie testowałem go na VirtualBox, tak samo w szkole go testowaliśmy (na podstawach informatyki), kolejny nieudany projekt ze stajni MS ;) A konkretnie niczym praktycznie nie różni się od Win7, MetroUI ciężko używać, aczkolwiek to "przyszłość" (aplikacje są pod niego robione), jest ofc. typowy Desktop, jednak przechodzi w Menu do MUI, a teraz więcej programów ma wstążeczkę, to raczej wszystko

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podaj konkretne argumenty dla których Linux ssie, chętnie wysłucham

 

Ja przedstawiłem swoje - przez 2 lata Windows zmienił Design - praktycznie tyle, od 4 lat (Vista była swoistą rewolucją) nic się w Windowsie nie zmienia. Drobne zmiany są spoko, jednak przez 2 lata Panowie z MS powinni się postarać i robić swoje małe rewolucje (jak Ubuntu)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej na 90% zostanę przy sevenie.

Znając więkzość opinii z mojej szkoły, to 120 :D

 

Ten brak paska jest dość irytujący, aczkolwiek w Linuksie masz wybór (używaj normalnego Gnome'a), a do Unity używaj ALT + TAB ;) Sam tak robię

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja też instalowałem na Virtualboxie i akurat się zgodzę, że Win8 to jest Win7 z którego usunięto menu start i zastąpiono je menu Metro znanym z Windows Phone 7. Jest to strasznie niewygodne (np. aby wyłączyć komputer, najeżdżamy w dolny lewy rów, wybieramy Settings > Power > Shutdown). Tak naprawdę zamiast ułatwić obsługę utrudnili, do tego wszystko co odpalimy z metra nie ma opcji zamknięcia - zatem zamula tylko ram jak przestajemy tego używać. No i pulpit stał się teraz tylko jedną z aplikacji dostępnych w metro.

Mnie to na razie nie przekonuje, Microsoft próbuje trochę się upodobnić tym metrem do Launchpada z OSX, ale średnio to wychodzi. Jedyne co by mogło mnie przekonać do Win8, to WinStore, gdzie każdy program który sobie ściągnę aktualizuje mi się potem razem z Windows Update i nie muszę się bawić w pobieranie nowych wersji, a twórcy programów nie muszą pisać updaterów do każdej aplikacji. Linux i Mac same aktualizują swoje aplikacje - gdzie Linux pod tym względem jest zwycięzcą, bo można dodawać własne źródła oprogramowania z których lecą aktualizacje, nie trzeba nawet dodawać swojego programu do tego śmiesznego sklepiku.

 

Mój ranking:

Win XP > Win 7 > Win 8 > Win Vista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP wciąż żywy ;)

 

Aczkolwiek nie wiem czy dalej jest ten bug, ale każdą aplikację, którą wyłączyłeś - zachowywała się (tzn. nie wyłączała się) i trzeba było z taskmgr'a wywalać :D

 

Ogólnie chyba trzeba będzie poczekać na typowe wyłączenie MetroUI, tylko czy sens będzie upgrade'u (będzie to samo co Win7)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
wszystko co odpalimy z metra nie ma opcji zamknięcia - zatem zamula tylko ram jak przestajemy tego używać

Możesz po prostu olać tę aplikację, tj. klikasz [win], przechodzisz do metro i jak wybierzesz cokolwiek innego to stary program sam się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jedyne co by mogło mnie przekonać do Win8, to WinStore, gdzie każdy program który sobie ściągnę aktualizuje mi się potem razem z Windows Update i nie muszę się bawić w pobieranie nowych wersji, a twórcy programów nie muszą pisać updaterów do każdej aplikacji. Linux i Mac same aktualizują swoje aplikacje - gdzie Linux pod tym względem jest zwycięzcą, bo można dodawać własne źródła oprogramowania z których lecą aktualizacje, nie trzeba nawet dodawać swojego programu do tego śmiesznego sklepiku.

 

Mój ranking:

Win XP > Win 7 > Win 8 > Win Vista

 

Polecam Ci pośrednie rozwiązanie: http://secunia.com/vulnerability_scanning/personal/, głównie pod kątem bezpieczeństwa i ręcznie zasuwasz z aktualizacjami w większości przypadków, ale lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Sorry, Gnysiu, ale tonąc w offtopie jakoś nie zauważyłem twojego posta.

 

Spróbowałem tak -

Wszedłem do konsoli którą można wybrać przy wybieraniu systemu (taki niebieski ekran, właśnie do niego chcę dołączyć XPka). Wstukiwałem kolejno komendy:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /scanos (to nic nie dało)
bootrec /rebuildbcd (to również, jak się już pewnie domyśliliście)
bcdedit /create {ntldr} /d "Windows XP" (tu zwróciło mi error że takie coś już istnieje
bcdedit /set {ntldr} device partition=C:
bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

Wyszedłem z konsoli, klikając "continue to ..." zresetowałem komputer. Na początku bootloader ładuje się (czy co to tam jest co się na samiuśkim początku ładuje [nie, nie bios]) normalnie, lecz zamiast niego mam czarny ekran przez 10 sek po czym przechodzi do Win8. Po resecie nie widać w bootloaderze żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...