Skocz do zawartości

Oferta dla grafików, programistów, scenarzystów/fabulatorów/szkicowników


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności
Wielkie fortuny biorą się przede wszystkim od wielkich ludzi - dlatego wielkich, bo swoimi umiejętnościami oraz pracą, a także smykałką do biznesu - te fortuny osiągnęli. Przykłady pierwsze lepsze: Bill Gates (współzałożyciel MS, programista), Steve Jobs (założyciel Apple, programista), tych dwóch co stworzyło googla w garażu (programiści), Warren Buffett (ekonomista).

Zapomniałeś o Łukasz Paqo (Przewodniczący Komitetu Sterującego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
Ty mi ranmus powiedz ile tam tego bill programuje.

Może na początku tak, ale jak tylko biznes się zaczął miał już forsę i palcem nie kiwnął. 90% jego kariery to czysty biznes.

Po co miał coś później robić? Wystarczyło, że na początku dostatecznie dobrze ogarniał, że zrobił tego DOSa (znaczy połowe kupił, pewnie za skrzynke piwa, od kumpli na studiach, dopracował i wydał, zarobił na tym tyle kasy, że hej) i założył firme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie za kilkanascie tysiecy kupil, ale mial leb do biznesu, tylko slabo zarzadzal wprowadzaniem cudzej technologii w system, czyli glownie nie chcial z poczatku inwestowac w internet(!), twierdzac ze to nie przejdzie, ze to nie jest przyszlosciowe. do teraz firma nie potrafi zaakceptowac trendow, usilnie brnac w latanie bledow i opieraniu sie na starych sprawdzonych rozwiazaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyklad gates, olal studia na rzecz wlasnie firmy, co dowodzi temu ze czlowiek predzejnauczy sie samemu tego co mu potrzebne do osiagniecia celu, nizeli studia mu zasmieca glowe stosem dodatkowych zbednych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@I am vader:

Jak przedmówcy napisali i ja wcześniej - wystarczy na tyle się znać w swoim fachu oraz na biznesie, żeby ruszyć mocno firmę, później już mógł uprawiać czysty marketing. Ważnym jest fakt, że jednak jest (był) programistą i tworzył własne produkty. Przecież nie o wszystkich wiemy, tylko skupiamy się na tych, dzięki którym MS się wzbogaciło.

 

@YXE:

Nie wszedzie. Przykladowo to Xbox 360 wyznaczyl trendy aktualnej generacji jesli chodzi o aspekt spolecznosciowy na bazie internetu oraz programowanie gier indie na konsole.

 

@Kofel:

Ktorys z biznesmenow amerykanskich w swojej biografii wypisal liste rzeczy przeszkadzajacych w osiagnieciu kariery. Jedna z nich byly studia i ja sie z nim calkowicie zgadzam. Dlaczego? Bo pracowac na swoj status trzeba zaczac jak najwczesniej, a im sie jest starszym, tym czlowiek jest juz bardziej ulozony i ukierunkowany na konkretnie dzialanie (czyli uformowany), a za mlodu jednak sie jest bardziej kreatywnym i niekonwencjonalnym. Skonczysz studia i co? Bedziesz musial isc do roboty, zaczniesz myslec o rodzinie itd., nie bedziesz mial czasu na wyzsze idee, wiec korzystaj ze swojej mlodzienczej pasji poki mozesz. Zreszta mam znajomego, ktory zrezygnowal ze studiow, bo stwierdzil ze nie ma czasu i musi prowadzic biznes. Powiem Ci ze wyszedl na tym bardzo dobrze (ale on swoj biznes rozkrecil juz w szkole sredniej, wiec studia mu nie byly do niczego potrzebne). Nie zmienia to jednak faktu, ze papier sie czasem przydaje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja bym tego nie był taki pewien, bo nie wiem czy to w googlu czy w ms mają co jakiś czas spotkania pracownicze, na którym każdy musi przedstawiać pomysły względem nowych produktów czy funkcjonalności. Nicnieróbstwo nie jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyklad gates, olal studia na rzecz wlasnie firmy, co dowodzi temu ze czlowiek predzejnauczy sie samemu tego co mu potrzebne do osiagniecia celu, nizeli studia mu zasmieca glowe stosem dodatkowych zbednych rzeczy

Studia są żeby się zmotywować do wyższej działalności/stać się ninja/pójść pracować do mcdonalda.

 

@Ranma - Ja tam lubię się udzielać z własnymi pomysłami. W sumie pomysł może być efektem nicnieróbstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Będę tworzył gry i na pewno usłyszycie moje nazwisko w telewizji, czy radiu. Postawiłem sobie taki cel.

 

Wstrząsający reportaż: Uderzył mamę monitorem, bo zabroniła mu grać w Tibię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa moja siedmioletnia morda też była kiedyś w tv z okazji jakieś galeri jak nie umiałem się wysłowić kiedy pytali "czym jest sztuka". już widze te miliony na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w wiadomościach kiedy był dzień liczby PI. Bo akurat byłem na dniu otwartym Politechniki wtedy i gdy wychodziłem to mnie zgarnęli do wielkiego PI z ludzików i telewizja była. Chałowo wyszło, ale też liczę, że przyniesie mi to sławę i bogactwo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w ogóle to kim paqoo jest(jeśli grafikiem to może się dogadamy ,bo ja nie potrafię rysować).

@wyżej

wiem jak postrzegany jest paqoo, ale może jak ktoś da mu szansę to może weźmie się w garść i coś zrobi,

a ja jestem Niespotykanie spokojny człowiek(i cierpliwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...