Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ponieważ na forum się trochę uspokoiło, a i ja wróciłem do ćwiczeń graficznych, więc daję oto wam zrobiony całkowicie samemu (lineart, cieniowanie, paleta itp.). Jedyne czym sobie pomagałem to podpatrzyłem "proporcje", które i tak zmieniłem (bo taki miałem zamiar). Dla porównania z poprzednim użyjcie obrazka z mojej sygnaturki.

Omega_ZX.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na forum się trochę uspokoiło, a i ja wróciłem do ćwiczeń graficznych, więc daję oto wam zrobiony całkowicie samemu (lineart, cieniowanie, paleta itp.). Jedyne czym sobie pomagałem to podpatrzyłem "proporcje", które i tak zmieniłem (bo taki miałem zamiar). Dla porównania z poprzednim użyjcie obrazka z mojej sygnaturki.

Omega_ZX.png

Nie za bardzo ci sierzę .... Najpierw dałeś zwykły recolor + edit ze słabo zashadingowaną (nie pasuje do reszty shadingiem) częścią hełmu ,a teraz dajesz coś takiego .... Nie wiem ,czy tym razem też czegoś nie zedytowałeś ... jeśli nie ,to dobrze ... fajny ten sprite ,ale nogi trochę przesuń :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Mam takie coś, że ciężko mi cieniować na takie małe sprite'y i takie duuże też mi nie wychodzą, dlatego zrobiłem sprite'a o wielkości takiej jaka mi pasuje, żebym miał "swobodę cieniowania", a nie próbował uzyskać piksel będący coenoem trzech różnych części ciała ;P po drugie tak się uczę, zaczynam od prostych recolorów, "studiuję" cieniowanie i proporcje, następnie próbuję na tym linearcie cos samemu wykombinować, a na końcu robię wszystko samemu.

Nie za bardzo ci sierzę
To dobrze. Pamiętaj, że nie można nikomu sierzyć.

 

PS: Jak przesunąć, bo można to zrobić na 667 sposobów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal źle! Jak trzymasz coś np. takie berło to kciuk, po której masz stronie? Hę? Pozatym stopy/buty znajdują się na jednym "poziomie", a nie powinno tak być ( ta tylnia musi być conajmniej piksel wyżej) i jeszcze ta druga ręka jest bez jednego palca, który gdzieś zniknął za nogą (albo się tak wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko wzajemnej adoracji?

 

Nie, nie... panowie.

 

Ta praca jest ewidentnie słaba. Od kiedy to Shadow ma tak wyciągnięty pysk? Do tego na pewno nie jest taki mały, to tak jakbyś go potraktował młotkiem. Nawet jeśli podciągnąć to pod karykaturę to jest to słabe. Jeśli uważasz, że się nie znam, to chętnie pokażę rysunek "mojej" postaci Sonikowej. :)

 

Co do tej pracy, jest ok. Jedyna moja uwaga to taka, że powinieneś zacząć używać bardziej zmyślnej palety kolorów, nie da się tego tak od razu nauczyć, ale praktyka czyni mistrza. Po za tym jeszcze jedna uwaga. Jeśli używasz dużych pędzli to wykonuj prace w dość dużych rozmiarach, a później je skaluj do mniejszych - efekt jest o niebo lepszy... lub mógłbyś spróbować używać mniejszych pędzli. I jeszcze jedno, grube czarne krawędzie są okropne. ;)

 

To jest całkiem niezłe, problemem jest tylko "ile rzeczy zapożyczyłeś od innej grafiki?". W pixelarcie jest tak, że niektóre rzeczy warto przemilczeć, a czasami nawet należy pominąć. Tak jak na przykład palce u jego lewej ręki. Po za tym, jak chcesz już wykonywać większe sprity to naucz się cieniować bo tutaj jest to po prostu złe. Miejscami postać jest po prostu płaska. Dodatkowo wywaliłeś mu cały brzuch do przodu, po co? :) Dla mnie również cała praca ma za małe kontrasty. Ostatnie zdania z tej wypowiedzi mogę również odwołać do tego pomijając fakt, że została tu wykorzystana jakaś baza. =)

 

Tu zaś znowu mamy niewyraźne zdjęcia. =P

 

To tyle od mua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie lubię zabawy pixelami... wolę coś wyskrobać w duuużym rozmiarze, a później zeskalować. Jakoś mi nie podchodzi ślęczenie nad tym, aby te kilka nniepasujących pixeli jakoś wyglądało -_- to tylko moje zdanie, każdy robi jak uważa... i jak mu lepiej //znowu zakończyłem filozoficznie :huh:

 

E: Topór KubyGM najlepszy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, niech Ci opowiedzą osoby które są tu od dawna o mnie jaki to byłem w gorącej wodzie kompany jak pojawiłem się na GMclanie. Wtedy też zaczynałem pixelować, a jak się to skończyło to widać. I wcale tego nie żałuję. =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...