Skocz do zawartości

Pogromcy Potworów


Mr.Protek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Filar Społeczności
co masz do grafy... Porównaj se nią z innymi grami na gmclanie (kwadrat i kółko)

Grafa jest bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ciasna ale własna. Nie mieliśmy grafika a ja dołączyłem zbyt późno(moje są obrazki w sklepach). Może zrobi się jakieś lepsze.

No, ale to chyba nie znaczy, że mam 5 od razu wstawiać za grafikę, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z resztą po co się bijesz, jak powiedział ANty 5/5 z grafiki nie dostaniesz.

Co mam dostać za grafę której ja nie robiłem ?? :huh: :huh:

 

Kwadrat i kółko to postacie w tej grze.

Użyję tu małego porównania:

Pogromcy Potworów:

66999410.jpg

 

Twoje gry :)

dbd5d59e14.png

dd1a8a36ee.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś potrafi odp na moje pierwsze pytanie?? Jak połączyć się z servem. Ktoś próbował ??

ktoś go najpierw musi założyć. Włączasz gre i jak ci się pokaże ekran opcji masz na dole pole "Internet". Z rozwijanej listy wybierz Tryb->Gospodarz jeśli hostujesz, Klient jeśli chcesz się połączyć. Jak wybierzesz Klient obok uaktywni się pole tekstowe gdzie wpisujesz ip gospodarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może to dość zabawne ale po 12 latach od ostatniej wersji z nudów zrobiłem nową wersję. Ostatnie czasy siedzę głównie w Unity i C# i ciekawie było wrócić do programowania w Delphi. Skompilowanie gry ze starego kodu samo w sobie było dość ciekawe bo Delphi się sporo zmieniło i ani mój kod ani komponenty Omega nie chciały działać od tak. Co prawda w przeszłości napisałem własny mini-silnik 3D w Delphi który mógłby śmiało te komponenty Omega zastąpić ale już nie chciało mi się aż tak kombinować więc naprawiłem co trzeba i działa.

 

Jeżeli chodzi o zmiany:

 

-Lepsza wydajność, podczas testów stara wersja gry chodziła tragicznie na w miarę nowym laptopie ze zintegrowanym układem graficznym (spadki do 16 klatek), teraz trzyma stałe 30. Z chęcią bym zmienił by gra robiła 60 klatek, ale za dużo różnych zmiennych na stałe liczy rzeczy z 30 klatek i nie chce mi się z tym bawić bo idiotycznie to napisałem 😅

 

-Polskie znaki wyświetlają się prawidłowo na komputerach z systemem w innym języku niż polski. Zawsze był z tym problem bo gdy odpalałeś grę na angielskim windowsie to ucinało polskie litery i wszystko się rozjeżdżało.

 

-Dodałem algorytm wyszukiwanie ścieżki i bohater potrafi w końcu omijać przeszkody, no przynajmniej w większości przypadków... 😋

 

-Sporo grafiki zostało usprawnione, wiele obrazków wyglądało kiepsko bo gra używała mocno skompresowane pliki jpg, teraz sporo plików zostało odnowionych i zapisanych jako png (np. tła podczas walki), aczkolwiek gra dalej używa rozdzielczość 640x480 więc nie ma co się spodziewać cudów.

 

-Nowa muzyka dla każdej wyspy i podczas starć z wrogami.

 

-Przebalansowana rozgrywka, zmiany w działaniu przedmiotów i czarów, niższe ceny w sklepach, poprawki SI.

 

-Na mapie w losowych miejscach można znaleźć klejnoty które dają sporo złota po ich podniesieniu.

 

-Usprawnienia podczas gry w sieci.

 

-Różne pomniejsze poprawki o których nie pamiętam gdy teraz to piszę 😅

 

-Możliwe że do gry zostały dodane jakieś sekrety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...