Skocz do zawartości

Game Maker 7.0 i Windows 7


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Przykra sprawa, ale GM7 nie działa pod Win7 i nie sądzę, aby w wersji C++ coś się zmieniło... Czyli trzeba będzie czekać do GM8... Co myślicie na ten temat? I kiedy się spodziewać GM8??

 

Screen z uruchamiania GM7 pod Win7:

GMonW7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w windows 7 doprawia jeszcze sporo rzeczy zanim go wydadza na real, przecierz microsoft nie moze ryzykowac tym ze jak wypusci nowosc to nie bedzie na niego zadnych aplikacji....musi cos dzialac - i mam nadzieje ze tak bedzie... a jezeli nie to poczekamy na gm8 (stawiam na okolo 1 rok od wydania win 7) a wy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
no nie dziwie się... przecież win7 dopiero co powstaje - pierwsze bety, więc jak Mark mógł napisać aplikację pod coś czego jeszcze nie ma :P

 

PS. ładna ta nowa Winda :D

 

Przecież niektóre programy pisane pod Windowsa 95 też odpalają się pod Vistą, o której nikt nawet nie myślał tyle lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest to dopiero beta Windows 7, zresztą nie dziw się, że nie działa bo emulowany, zresztą GM 7 i 8 będą działać na tym systemie bo jak powiedział TeoTN, jądro praktycznie to samo, ale modyfikowane na pewno było, ja też ściągam win 7 beta - też spróbuje GM 7 odpalić i powiem Wam czy się udało :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Poza tym jeżeli aplikacja jest naprawdę dobrze napisana, to na 90% będzie działać w przyszłej wersji Windowsa, a GM taką aplikacją nie jest. Głównie wyszło to przez ochronę danych dostępowych gry i doklejanie do exe. Wersja C++ oczywiście może to zmienić, jeżeli gruntownie przebudują mechanizm ładowania zasobów gry na samym wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Śmieszne. Gm7 działa nawet na wine, ale na win7 już nie :P
To nie jest śmieszne tylko oczywiste i raczej gorzej świadczy o Wine, ponieważ nie nadąża za nowymi standardami bezpieczeństwa wprowadzanymi w Windowsie, a te od czasów Visty zostały znacznie polepszone (i jak widać w Windows 7 także, że znowu trzeba będzie łatać GMa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na czystym kompie Win7 beta kompilacja 7000 x86 i GM7 nie rusza ni hu-hu.

@Kofel: Mama Cię nie kocha? Obraziłem Cię? Nie. To spadaj na drzewo prostować banany. (wiem, że głupi tekst, ale cóż mam powiedzieć dziecku?)

@Tymon: Jeszcze nie, czasu nie było :D Tylko WordPad, Paint, Kalkulator i GM, bo był w folderze, który ustawiłem na współdzielenie między Vista a Seven :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...