Skocz do zawartości

Wasza pierwsza gra ?


Driger

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec niech kazdy pisze , jak pamieta oczywiscie , swoja pierwsza zrobiona , albo rozpoczeta i nieskonczona gre .

 

Jak jest to mozliwe podajcie po jednym screenie , tytul , rodzaj , krotki opis , o co w niej chodzilo albo mialo chodzic , chyba ze macie ja na dysku to dajcie ja tutaj , filmiki tez mile widziane .

 

GRA NIE MUSI BYC ZROBIONA W GAME MAKER .

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Pan Fikuśny

 

Gatunek: Platformówka

Opis:

Standardowa platformówka wzorowana na mario polegająca na zbieraniu coins'ów i niszczeniu wrogów.

Bohater dodatkowo posiada umiejętność rzucania ręką.

 

scr1zb7.png

 

Download: Plik

Rozmiar pliku: 2.22 mb

Rating: rating_4.gif

 

Screen 1

Screen 2

 

Tak, moja pierwsza gra, napisana w gm'ie, więcej na sygna5qo2.gif <<--- kliknij !

 

=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra xD ha!

zrobiona jeszcze w gm5 :P

https://gmclan.org/up1236_3_motorek.html

 

Gra polega na "jezdzeniu" motorkiem i jeep'em xD

mozna we wszytko walnac i cos sie stanie xD

jest nawet trik jak f16 zderzy sie z jeleniem to jelen przyspiesza! xD

 

podobnie jak u yody moze zacytue:

NIe dopatrujcie się sensu w tej grze

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA swoja pierwsza gre zrobilem w wieku ok. 12 lat. Jak sie słusznie domyślacie nigdzie jej nie mam. Nazywała sie jetpack, polegała na zabijaniu i byla glupia jak jasna cholera. sam bym jej nawet 1/20 nie dał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza gra w GM to tutaj jest:

 

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...amp;hl=sen+demo

 

z upa znikła i tyle,wcześniej była taka wstępna w niezarejestrowanym GM

 

no i kolejna część a w zasadzie dalej ją robiłem(kiedyś skończe) video tutaj:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-55...h&plindex=0

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5139072995314694990

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=7000888752189413905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra bylo Castles0.5 Pamietam ze robilem ja w nocy bo mnie jakos naszlo, grafika byla cieniutka ale gameplay calkiem, calkiem jak dla mnie w tamtych czasach. Oczywiscie gra nie zdobyla zbyt duzego uznania. Pisze tam ze GMa mialem 4 dni gdy ja zrobilem :mellow: wiec nie jest tak zle przy porownaniu z produkcjami ktore teraz niektorzy wypuszczaja. Mialem zrobic update z budowaniem wiekszej ilosi budynkow itd ale sie nie udalo bo przyszedl czas na miniRPG1.0 no a teraz robie miniRPG2.0 wiec w GMie zrobilem tylko 3 projekty a bawie sie w nim dosc dlugo. Liczy sie wiec jakosc a nie ilosc :)

 

temat tutaj: Castles0.5

 

Jak ktos bedzie chcial w to jeszcze zagrac to PM, wrzuce na uploadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie byłem zbyt płodnym gierotwórcą, to i mało gier zrobiłem. Najstarsze moje gry jakie przetrwały mi na dysku to:

https://gmclan.org/up24_4_paletki.html

https://gmclan.org/up24_3_pakermen.html

Pierwsza z nich robiona w TGF, druga w GM. Co do tej z TGFa, to wcześniej robiłem inne gierki z TGF i KnP, ale ta jest najstarszą jaka się zachowała, reszta siedzi na dysku bez obudowy, którego wolę nie składać i nie podłączać do kompa xP . Co do tej z GM, to była to moja pierwsza gra upublikowana w internecie. Wcześniejsze gry z Game Makera spotkał taki sam los, co te z TGF i KnP.

A jeżeli chodzi o zupełnie pierwsze gry, to totalnie pierwszą grą jaką zrobiłem były Paletki stworzone w Klik'n'Play. Niestety, pewnego razu popadłem w furię, że nie potrafię zrobić w tym programie żadnej gry, która nie jest pongiem i skasowałem swoje pierwsze dwa dzieła, które były pongami. Potem dorwałem TGF i pierwszą grą, którą w nim zrobiłem, były... Paletki. Była to gra bardzo podobna do tej co dałem tutaj, wręcz identyczna, jednak niestety się poszła kochać na tamtym dysku o którym wspominałem wcześniej, dlatego potem, na nowym dysku zrobiłem taką samą grę na nowo, z tą samą grafiką, z tymi samymi dźwiękami, itd. Co do pierwszej gry w GM, to był nią klon Catch The Clowna, którego nazwałem Antyduch. Ogólnie to początkowo w GM robiłem same klony Catch The Clowna -> Antyduch, Antyduch 2, Antywirus, Antybakteria i jeszcze jakieś inne. Potem się zabrałem za robienie innych gatunków.

Pierwszym moim poważniejszym projektem, w który włożyłem sporo serca, była TGFowa gra Kijek. Prosta zręcznościówka z kijkiem w roli głównej. Cóż, dysk padł i tylko wspomnienia mi zostały po tym projekcie. Co do pierwszego poważniejszego projektu GMowego, to był nim Pakermen, który jest dostępny w powyższych linkach. O dziwo, i Kijka i Pakermena zdołałem ukończyć, czego się nie doczekał żaden z moich późniejszych poważniejszych projektów, a miałem takowych od licha i trochę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Kieruj piłką (bardzo ciekawa nazwa :P )

Gatunek: Zręcznościówka

Opis: Sterujesz kulką za pomocą strzałek. Naciśnięcie strzałki powoduje jej ruch w tą stronę. Na początku piłka stoi, a gdy ją ruszysz, to nie możesz zatrzymać.

Download: Nie mam niestety oryginalnej wersji (spaliła się razem z laptopem 2 lata temu w wakacje). Ale po tym zdarzeniu robiłem kolejne wersje :)

Wersja 1

Wersja 2

Wersja 3

Rozmiar pliku: 984 KB, 1,11 MB, 1,51 MB

Screeny: nie chce mi się robić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla to gra pod wdziecznym tytulem Sam the yellow ball (xD) i polegale na omijaniu zlych kulek ktore lazily w te i we w te (czy jakos tak to sie mowi :P). niestety nie skonczylem jej bo wtedy mialem chyba 10 lat :P ale nie pamietam. potem porzucilem gma na okres 3 lat :P i znowu robie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja pamietam, to pierwsza moja gra, w ktora jak kolwiek dalo sie grac to PsichiX - The New Force (Link).

Gra miala jeden powazny blad - poniewaz zawsze wolalem zrobic cos sam, a nie przerabiac gotowce, tak wiec wykombinowalem poje***y system mgly, przez ktory ucierpial gamplay, ogolem to sterowanie rowniez bylo do kitu, ale jak wiadomo od tamtego czasu sporo sie nauczylem, wiec poziom kolejnych produkcji byl coraz lepszy.

Natomiast z tych gier, ktore nie nadawaly sie do grania, byla Evolution. Niestety temat z gra byl na starym forum, a takze na gmxxl (pamieta ktos ten serwis? Wlascicielem byl bodajze Pieter, jak sie nie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witaj w krainie gdzie obcy zginie"

https://gmclan.org/up3255_4_Witaj_w_krainie...obcy_zgini.html

pra przodek "Zarazy"

zwalone sterowanie, mysz to celowanie + chodzenie (lewy/prawy)

ctrl - strzal enter przeladowanie

1-6 bronie

od "Q" do "C" gdzies wybiera sie granaty i zaklecia shifty i okolica je odpalaja

 

"B"- bodajze skonsumowanie butelki bimbru, (ilosc podana obok % na gornej listwie)

 

brrr... straszne, akurat wersja 8 byla wersją rozwojową i przez wszywanie roznych nowinek jest niegrywalna

a wczesniejsze gdzie nawet dalo sie grac gdzies mi sie zapodzialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza gra to była "Przygody Ike'a", tego małego gnoja z South Parku. Świat stanął na progu zagłady, więc Ike musiał się spotkać z Jezusem i wyrzucić ziemie w inną czasoprzestrzeń, po drodze ratując znajomych. Polegało to na bieganiu od NPCa do NPCa, omijaniu przeciwników i różnych "przeszkadzajek" . Gra przepadła razem z formatem starego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakim:

 

Całkiem fajne... x]

 

@topic:

 

Uuu... :x

 

Pierwsze gry to były tekstowe w takim programiq, ale żadne mi nie pozostały... :P

 

Potem robiłem w RPG Makerze XP...

Pierwsza gra (Ifired):

 

Wersja I (trza ściągnąć DLL i wkleić do folderu z grą: link)

Wersja II (trza ściągnąć DLL i wkleić do folderu z grą: link)

 

Później wziąłem się za C++, ale były to głównie progsy, co do gier nie ocalała żadna... :x

 

I dopiero później wziąłem się za GMa, choć do tej pory

nie korzystałem z żadnego kursu/tutka (jeśli w ogóle są jakieś)... xD

Moją pierwszą GM-ową grą był Borsen... xDD

 

LINK

 

DON'T KILL! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Tibi Tanks

 

Gatunek: Zręcznościówka,strzelanina(czołgi? nie wiem jaki to rodzaj)

 

Opis: Tibi tanks to gra zręcznościowa która przypomina swoją grafiką tibie ale gra się w nią znacznie inaczej, dobra teraz fabuła xd : Mały pająk po śmierci ojca zamierza go pomścic , aby to zrobić musi znaleść bron której broni smok oraz pełno innych strasznych potworów. xdd

 

Download: http://www.speedyshare.com/805594778.html << link bez virusa ;)

Rozmiar pliku: 4.1MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Cora Wind, Yoda

Fabuła:
Cora Wind

Grafika:
Grafike wziełem z Tibi ( to gra mmorpg )

Muzyka:
Naruto, GM Standard mid's

Screeny:

01xq3.png

01xq3.06bccfe990.jpg

 

02ff7.png

02ff7.b4c4a1b6b6.jpg

To moja pierwsza gra i nie wstydze się jej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pokazał Wam moją pierwszą grę - ba! Nawet bym ją wstawił do "Gotowe gry i programy" ale niestety straciłem ją (w 100% ukończoną) razem ze stratą dysku twardego :/

 

Ale powiem krótko o co chodziło: Byłeś kierowcą w wyścigach ulicznych gdzie aby przejść grę miałeś 5 plansz. W każdej z nich ścigałeś się z 5 innymi samochodami a na końcu z bossem i... musiałeś uchraniać się od policji ścigającej Was. Rozpocząłem nawet prace nad wersją multiplayer tej gry i niestety też ją straciłem.

 

Jedyne co mogę pokazać po tej grze to tylko ten skromny obrazek:

 

To było do wersji multiplayer:

fkufhik2wx2.png

 

Co jak co ale można na nim zobaczyć jak wyglądały samochody w grze (a miałem ich kilkanaście). :)

Pograłbym w nią jeszcze, naprawdę fajna gierka była :)

 

Zastanawiam się czy by nie zrobić jaj klona po skończeniu Total Battle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pierwsze gry to były tekstowe w takim programiq, ale żadne mi nie pozostały... :P

 

Hmm.. moje też ^.^ Prawie udało mi się ukończyć bardzo ciekawego rpg'a o tym że zostajesz złapany przez bandytów w porcie... A ten program nazywał się chyba TxT Game Maker l; D

 

Później dorwałem RpgGameCreator chyba i w nim się bawiłem po czym prawie zrobiłem rpg o chłopakach idących ocalić swe matki-wojowniczki ^^

 

Następnie był Visual-Basic w którym nie udało mi się zrobić żadnej gry, natomiast napisałem kilka programów.

 

Potem chwyciłem się za Gm'a chyba i zaczołem robić platformówkę, ale gdy stwierdziłem że jerstem jeszcze na to za słaby to bawiłem się z czymś tam i powstała moja najstarsza zachowana gra która nie jest taka stara ^^ a nazywa się BloodyWar ^.^ Tutaj link https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=4167 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! Nie znalazłem moejj pierwszej gry, za to jeden z pierwszych programów(jest w nim jedna gra XDXxdxddD).

Zrobiłem to w roku 2004, więc nie zjedźcie mnie. Aha. I włączcie głośniki i kliknijcie dwa razy na ikonę dźwięku(xdxddxD).

Tytuł: CG 2004

Gatunek: System operacyjny(przynajmniej takie były zamierzenia xD)

Download: TUTAJ KLIK

Aha. I jest jeden bug: zgubiła się formatka edytora tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...