Skocz do zawartości

Pan Fikuśny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy ocena taka ważna? wazne ze gierka jest w porządku aczkolwiek (jakie mądre słowo, hoho) mogłaby być bardziej urozmaicona. ale nie marudze wszak to tylko demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
gra super :thumbsup:

Fajna grafika i muzyka (pasuje do gry)

Ej a jak się używa tych pocików i fal

w tej wersji zrezygnowałem z fali i pocisków i dodałem rzucanie ręką ala Raymana a ta pomoc po postu nie została zaktualizowana :P

 

Damian21 rzeczywiście teraz napisał bym dużo lepszą(jak bym miał grafika :P) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Chociaż widziałem już Pana Fikuśnego to jednak dziś z nostalgii zacząłem sobie przeglądać ten temat. Kiedy uświadomiłem sobie wreszcie, że jest to Marka PIERWSZA gra postanowiłem ją ocenić. Wiem, że projekt padł (a przynajmniej zatrzymał się na czas nieokreślony), ale chcę go ocenić po to by pokazać jak powinna wyglądać właśnie pierwsza gra.

 

Pewnie myślicie, że skoro pracuję z Markiem nad projektem Superfrog 2 to moja ocena będzie nieobiektywna. Nic z tych rzeczy. I oczywiście jak zwykle zanim zacząłem to pisać, przeszedłem całe DEMO.

 

1. Brak fabuły. Niestety pan Fikuśny idzie nie wiem skąd ani dokąd.

 

2. Niebieskie potwory w ogóle nie pasują do klimatu. Niektóre palmy są zrobione przez grafika a niektóre wzięte z przykładowego tilesetu (bazującego na Happy Land Adventure) który dodawany był jako Examples w GM chyba 5.<ileś>, czyli nie pasują do siebie. Reszta grafiki spójna i całkiem miła.

Niektórzy myślą: Nie umiem robić grafiki = zrobię ją koślawo w Paint, Marek przynajmniej myśli logicznie: Nie umiem robić grafiki = szukam grafika (znalazł Tymona)

 

3. Zapętlający się motyw muzyczny ma zaledwie ok. 10 sekund.... ale co dziwne, urzekł mnie :rolleyes: Reszta dźwięków standardowa. Nic złego, ale nic nadzwyczajnego, zresztą nie ma co wydziwiać z robieniem ekstrawaganckiego dźwięku skoku (chyba, że esktrawagancki dźwięk skoku to połowa Twojej fabuły i bez niego gra traci sens).

 

4. Menu główne jakoś nie świeci klimatem. Czcionka, jej kolor, tło...

 

5. Bohater ma ciekawą umiejętność (rzucanie ręką). Jakaś innowacja od strzelania itp.

6. Gra sama w sobie choć jest dość łatwa, ma w sobie znamiona "napracowania się": ruchome platformy, chodzenie pod górkę, klocki ala Mario Bros., rzucanie ręką, naskakiwanie na wrogów, panel w grze, kody.

 

Pomysły + Praca = Dobra gra.

 

7. Pojawiły się komentarze, że zmieniając pliki ini można zmienić punkty itp. Nie znam się na tym, więc tego nie ocenię. Skoro to DEMO to autor pewnie poprawiłby to przed wydaniem pełnej wersji.

 

Oceniam na: ZANIM WSTAWISZ SWOJĄ PIERWSZĄ GRĘ, ZRÓB JAK AUTOR TEGO DEMA - Zdobądź choć trochę doświadczenia a potem wrzuć wynik pracy. Jeśli nie masz talentu do grafiki - poszukaj kogoś, po to jest Gm Clan, żebyś mógł też szukać pomocy.

 

Moim zdaniem to DEMO z większą ilością plansz mogłoby już funkcjonować jako mini gra (oczywiście gdyby dorzucić małą fabułkę)

 

Pozdrawia Jypy :cat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś po zrobieniu Superfroga 2 powrócimy do tego projektu i trochę go zmienimy...

Ale to będzie decyzja Marka bo to jest jego gra. To tylko mój luźny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...