Skocz do zawartości

Zablokowane Tura #27 - Głosowanie


Maximal

  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddajesz swój głos?

    • Konrad-GM
      17
    • Wisznu
      1
    • Neko Rushi
      2
    • Hanjuso
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Linki do prac:

 

Konrad-GM - https://gmclan.org/up1717_3_ChaosStone.html

Wisznu - https://gmclan.org/up682_4_hak.html

Neko Rushi - https://gmclan.org/up1178_4_prawie_jak_rougelike.html

Hanjuso - https://gmclan.org/up328_4_roguelike.html

 

Zdyskwalifikowani:

 

Zychu - kolejny niesamowicie śmieszny dowcip.

kasa100 - to nie jest Roguelike.

propaganja - to samo, co u Zycha. ;/

Lionx - pomysł bardzo ciekawy... ale to nie Roguelike. xq

kubos - j/w.

 

Hanjuso skończył grę na czas, ale nie zdążył napisać posta, więc jego praca została przyjęta. :)

 

Wyniki

1 miejsce - Konrad-GM

2 miejsce - Hanjuso

3 miejsce - Neko Rushi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zgłaszam sprzeciw ani w temacie nic nie pisało że to musi być rpg ani na wikipedi co prawda pisało że przeważnie to są rpg ale przeważnie nie znaczy zawsze >3

Poza tym jeśli trzymać się tych wszystkich reguł to żądna z tych gier nie jest rougelike bo w żadnej mapka nie generuje się losowo i inne bajery których wymieniać nie będę >3 po prostu czuje się z dyskryminowany XP

 

a tak przy okazji głosuje na Neko Rushi

 

Edit:

Charakterystyka

Cechą charakterystyczną gier roguelike jest pełna losowość świata. Wszelkie lochy, potwory, skarby, miasta, a nawet imiona NPC są najczęściej generowane losowo.(żadna z gier tego nie ma)

Kolejną ważną cechą tego gatunku jest prezentacją świata, postaci i przedmiotów w postaci znaków ASCII w trybie tekstowym lub w bardzo prostej grafice kafelkowej.(moja gra jest z znaków ASCII )

Komputerowy świat gry jest zwykle generowany losowo, przez co każda rozgrywka jest inna, a złożoność świata często przewyższa oferowaną przez inne gry RPG.(żadna z gier tego nie ma)

Rozgrywka toczy się zwykle w trybie turowym.

W większości gier roguelike śmierć postaci gracza kończy rozgrywkę bez możliwości powrotu do ostatnio zapisanego stanu gry(moja gra się tak kończy i nie ma w niej save) Fani roguelike uważają, że opcja zapisu gry służy tylko do przerwania gry: a wykorzystanie jej w inny sposób jest przez nich niemile widziane.

i ani jednego słowa że cechą charakterystyczną tego gatunku jest to że są w stylu rpg tylko mała zmianka że oferują więcej od rpg a moja gra nie oferuje ??XP

taki dodatek z wikipedi by nie być goło słownym XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz skąd niby miałem wiedzieć że Rogue to rpg napisaliście to gdzieś bo ja tego nie wdziałem i nigdzie o tym, nie pisali na wiki. ja taki coś pierwszy raz na oczy wdziałem więc wiesz następnym razem dawaj jaśniejsze wyjaśnienie co mamy zrobić >3

bo gdybym wiedział że to ma być rpg to bym do (wulgarne słowo) zrobił rpg a nie męczył się z jakimś mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzam fakt że pisze tam że z założenia ma być podobna

a z założenia nie znaczy że MUSI >3

Moja dla przykładu nie jest i co >3 nic tam nie pisze że musi >3

Poza tym to trzeba było napisać że robimy Rogue a nie Roguelike i dla wszystkich było by jasne co robimy >3

Zostałem przez organizatorów wprowadzony w błąd >P I pewnie nie tylko ja a może tylko ja XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na Konrad_GM, jego praca znacznie przewyższa moją pracę, a wg. mnie także inne :) A, że dostałem jak dotąd dwa głosy, to czuję się doceniony (jeee, komuś się podoba :D)

EDIT:

Hyh, zrobiłem błąd w nazwie mojego pliku, a miałem poprawić, ale w pośpiechu zapomniałem -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh! xD Roguelike to klon Rogue! I kropka, zero dyskusji. ;p

Kapewu? ;3

Kapewu tylko staram się powiedzieć byście jaśniej podawali co trzeba napisać ok?? ^^

 

Wypraszam sobie! U mnie wszystko, lacznie z imieniem generowane jest losowo. Tak wlasciwie to te generowanie loswej mapy zabralo mi najwiecej czasu.

No dobra prawie wszystkie XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...