Skocz do zawartości

MaxGaming

Użytkownicy
 • Zawartość

  499
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana MaxGaming w Rankingu w dniu 21 Styczeń

MaxGaming posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Neutralny

O MaxGaming

 • Tytuł
  Forum Veteran

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Previous Fields

 • Użytkownik GameMaker Studio
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 8
  Tak
 • Użytkownik GameMaker 7 i wcześniejszych wersji
  Tak
 • Użytkownik Unity
  Nie
 • Uytkownik Godot
  Nie

Profile Fields

 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

16804 wyświetleń profilu
 1. Wyśrodkowanie textu

  Tyle, ze parametr "W" w draw_text_ext liczy po pikselach, a nie znakach. Najczęściej to załatwia sprawę, ale może Ice Cube chce typowo 40 znaków wtedy draw_text z płotkiem i draw_set_halign powinien dać radę lepiej. Pytanie czy na prawdę mu to potrzebne, bo wiadomo, że draw_text_ext jest szybsze i prostsze. A te funkcje przytoczyłem, bo bardzo fajnie mieć ich świadomość. Ja używam ich czasami jeśli nie muszę co prawda wyśrodkowywać tekstu, ale potrzebuję wyliczyć jakaś mniej typową pozycję wyświetlania.
 2. Wyśrodkowanie textu

  Poczytaj o: string_width(string) https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/strings/string_width.html string_height(string) https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/strings/string_width_ext.html string_width_ext(string, sep, w) https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/strings/string_width_ext.html string_height_ext(string, sep, w) https://docs.yoyogames.com/source/dadiospice/002_reference/strings/string_height_ext.html To może Ci się na przyszłość przydać. Dzięki temu możesz sam wyliczyć dokładną pozycję tekstu. Co do Twojego problemu z linijką niżej. Od tego jest "#", czyli nowa linia. Np.: "Tekst#Tekst2" zostanie wyświetlony jeden pod drugim: Musisz stawiać "#" w stringu co 40 znaków. Nie wiem jak dokładnie to u Ciebie działa, ale możesz to robić, albo ręcznie jeśli jest taka opcja w Twoim przypadku, albo musisz pod to napisać funkcję. To rozwiązanie jest o tyle fajne, że druga i każda kolejna linijka jest wyśrodkowywana według draw_set_halign. Jeśli # odpada to poczytaj o tych funkcjach które podałem wyżej. Wyśrodkowanie tekstu który ma draw_set_halign(fa_left) - czyli domyślną wartość - robisz po prostu tak: draw_string(x - string_width(str)/2, y, str); Przy czym str to Twój string oczywiście Obliczenie nowej linii to po prostu: draw_string(x - string_width(str)/2, y, str); //linia 1 draw_string(x - string_width(str2)/2, y + string_height(str), str2); //linia 2 Przy czym str to string linii pierwszej, a str2 to string linii drugiej. Czyli dodajesz do Y wysokość stringa pierwszego. Możesz też użyć według poprzedniej metody: draw_set_halign(fa_center); draw_string(x, y, str); //linia 1 draw_string(x, y + string_height(str), str2); //linia 2 Obie opcje dadzą ten sam efekt co: draw_set_halign(fa_center); draw_string(x, y, str + "#" + str2) W zasadzie opcja z płotkiem tak, czy siak wydaję się chyba najprostsza. "fa_center" załatwi sprawę za Ciebie, a # możesz dodać na etapie algorytmu budowania takiego stringa. Czyli co 40 znaków dodawaj # i tyle.
 3. Alarm get z innego obiektu

  Podejrzewam, że funkcję wprowadzono, żeby początkujący mogli się lepiej z tym odnaleźć. Alarm[x] wygląda dużo mniej zrozumiale niż alarm_get() no i druga opcja nie wymaga znajomości tablic i zastanawiania się co oznacza ten kwadratowy nawias. Czy to może źle zapisana funkcja i powinien być okrągły? Wiem, to głupie i raczej nie rozwijające, ale bardzo możliwe. Innego powodu nie widzę.
 4. Dziwne było to, że właśnie takiej informacji nie było w narzędziu do debugowania, ale też nie miałem komunikatu o brakującym zasobie w postaci tego arkusza. Zacząłem się głowić, że może coś pomyliłem i liczył się tylko pierwszy arkusz, ale problem okazał się być dużo bardziej prozaiczny. Mianowicie użyłem co prawda opcji "opróżnij pamieć podręczną i wymuś ponowne załadowanie", ale widocznie za wcześnie coś. Miałem(lub nie, bo już sam nie wiem) zapisany arkusz, zapisany html i naciskałem ten przycisk, ale nie zmieniały się kolory. Teraz spróbowałem po kilku minutach i zadziałało. Trochę zbędnego zamieszania zrobiłem, ale w każdym razie dzięki za pomoc
 5. Mam stronę i arkusz style.css. W nim mam cały css. Do pracy nad stronką potrzebuję na chwilę nakładki która jedyne co zrobi to zamieni kilka wartości. Praca na całym arkuszu jest nie wygodna, a opcja alternative style sheets jest z wielu powodów nie wygodna dla mnie. Czy to nie jest tak, że pisząc: <link rel="stylesheet" href="style.css"> <link rel="stylesheet" href="red_skin.css"> to jeśli mam na przykład w style.css: .block .block-header{ margin: 0px; font-size: 3vh; color: #dcdcdc; } a w red_skin.css: .block .block-header{ color: #c32626; } to w efekcie kolor tego elementu powinien być #c32626(z red_skin.css)? Dlaczego tak zakładam? Ponieważ najpierw wczytuję style.css, a potem dopiero red_skin.css i wydawało mi się, że jakoś to tak działało, że drugi arkusz nadpisuje wartości z pierwszego. Co robię źle i jak to rozwiązać
 6. Błąd strony

  Na telefonie ta podstrona od Ligo24 się mocno rozjeżdża. Inne są wporządku.
 7. Lajkowanie na stronie głównej

  Skąd pomysł, że gmclan nie ukończy 30 lat? Tak jak wspomniałem to by działało fajnie dopiero po paru miesiącach, ale zawsze coś.
 8. Lajkowanie na stronie głównej

  A może zamiast "najczęściej czytane" dodać taki blok z najbardziej lubiane? Z drugiej strony to fakt, że może się to wszystko mijać z celem. Z drugiej strony fajnie byłoby powspominać jakieś przełomowe(według polubień) newsy po kilku miesiącach, czy latach funkcjonowania takiego systemu. Niby z punktu widzenia przydatności tej funkcji to może być niska, ale może przynieść trochę satysfakcji. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czasami scrollując przeszłe newsy trafia się na coś co powoduje nostalgię, ale do tego trzeba je przescrollować. Nie wiem, czy to ma sens. Na pewno lepiej zaproponować coś, niż nie zaproponować niczego
 9. Lajkowanie na stronie głównej

  Wydaję mi się, że to jest właśnie istota FB. Powinniśmy docierać do ludzi głównie z interesującymi ich informacjami. Z drugiej strony to są newsy, więc chronologiczny porządek ma spory sens. Dlatego napisałem, że to ciekawy pomysł ogólnie, ale potrzebny jest jakiś przemyślany system jeśli chcielibyśmy to wprowadzić. Newsy kto odszedł z Yoyo itp. są dla większości nie zbyt przydatne, a takie o promocjach, jakiś ważnych zmianach w działaniu programu, czy konkursach są dużo chętniej czytane. Dodatkowo takie posty z istotnymi informacjami nie zginęłyby w gąszczu tych mniej istotnych. Można by pomyśleć po prostu o małym panelu "najbardziej lubiane newsy", czy coś w ten deseń. Zdaję sobie sprawę, że to może być zbyt skomplikowane, wprowadzenie takiego systemu i dlatego po prostu traktuję to jako luźny pomysł do przemyślenia. Natomiast na pewno byłaby to spora innowacja zwiększająca czytelność newsów.
 10. Lajkowanie na stronie głównej

  Same lajki(więcej reakcji, raczej nie) miałyby moim zdaniem sens, gdyby miały jakiś realny wpływ na wyświetlanie newsów. Te częściej lubiane powinny być łatwiej dostępne, ale pojawia się pytanie jak to zrobić skoro wyświetlane są obecnie chronologicznie. Trzeba by, albo zrobić jakiś system indeksujący newsy na podstawie zarówno lajków i chronologii(jakiś prosty algorytm przyznawania punktów za lajki i za datę publikacji) i zrezygnować z chronologii, albo dodać jakiś osobny blok dla postów porządkowanych po lajkach. Tylko pytanie, czy ktokolwiek ma pomysł jak sensownie to wprowadzić?
 11. [MySQL] Wyszukiwanie dopasowanych fraz

  1. AWS, Google jak i Azure rozumiem, że działa tak jak każdy hositng WWW, że po prostu kupuję i działa? Czy trzeba coś instalować samemu? 2. Jak to wygląda cenowo, bo na żadnej ze stron nie potrafię odnaleźć żadnego cennika. Są jak dla mnie strasznie chaotyczne. 3. Są jakieś takie standardowe hosting w nie wielkiej cenie które to obsłużą? To ma być bardzo mała apka i nie nastawiona na monetyzacje dlatego nie bardzo mi się uśmiecha płacić 3 cyfrowe kwoty miesięcznie.
 12. [MySQL] Wyszukiwanie dopasowanych fraz

  2. No myślałem oczywiście o takim uproszczonym algorytmie. To nie ma być duża apka. 3. Masz na myśli na VPSie? Po prostu nigdy nie kupowałem VPS, bo bałem się, że źle skonfiguruję, albo zabezpieczę i będzie lipa.
 13. [MySQL] Wyszukiwanie dopasowanych fraz

  1. Nie ma jakiejś alternatywnej metody w przypadku serwerów bez możliwości instalacji zewnętrznego oprogramowania? 2. Jak bardzo przeciążył bym serwer gdybym pisał to w PHP? 3. Czy są hostingi które oferują opcję zainstalowania takiego oprogramowania, ale nie działają jak klasyczny VPS, gdzie wszystko trzeba instalować i konfigurować od podstaw samemu?
 14. Potrzebuję zrobić prostą wyszukiwarkę treści w bazie danych na wzór wyszukiwarki internetowej. Tym co mnie zastanawia jest jak skutecznie i w miare optymalnie wyszukiwać najbardziej dopasowane frazy. W MySQL wiem, że wystepuje wyrażenie "like", ale ono szuka dokładnie takich samych wyrazów. 1. Oczekuję takiego efektu, że chcę np. znaleźć 20 wynków. W pierwszej kolejności szukam tych wyników w których zawarte jest minimum 80% kolejnych znaków z fraz wyszukiwanych. Np.: wyszukujemy "Widok z okna", więc najpierw szukamy wyników które zawierają trzy wyrazy "Widok", "z", "okna". Następnie te które o maksymalnie 20% się różnią(czyli mamy 10 znaków, czyli mogą się różnić o 2 kolejny znak) np. "Widok z ok(na)", "Widok (z ok)na". Kolejnych mam na myśli, że porównujemy całe wyrazy np "ok" z "okna", a nie szukamy liter w całej wyszukiwanej frazie, bo wtedy wpisanie frazy "abcde.....z" oznaczałoby wyszukanie wszystkiego. 2. Jeśli te wyniki które spełniają limit 80% podobieństwa nie wystarczą, aby uzyskać 20 wyników, dobieramy te z 70% skutecznością i tak dalej, aż otrzymamy 20 wyników(20 to liczba przykładowa, prawodpobnie bedzie chodziło o większą ilość). Teraz pytanie, czy wgl jest na to jakiś sposób? Czy trzebaby wyciągąc z MySQL wszystkie rekordy i dopiero w PHP realizować taki algorytm? Z góry dzięki i pozdrawiam, MaxGaming
 15. Czy GM domyślnie rysuje poza viewem?

  Czyli pomijając deaktywacje obiektów, to najprostsza optymalizacja to w sumie wyłączenie rysowania poza viewem we wszystkich obiektach?
×