Skocz do zawartości

Wasz początek z Game Maker'em !?


Jedi_Master2

Rekomendowane odpowiedzi

ja swojom przygode z gm'a zaczełem jak w google wpisalem program do robienia gier i znalazłem forum o tym temacie i tam pisal taki koles ze "ja robie gry w programie game maker jest on fajny i łatfy w opsłudze"

i teraz tylko wystarczylo wpisac game maker download i znalazło mi game makera 5.0 pobrałem go minelo okolo 4 dni a znalazłem wasza strone gmclanu i poczytałem o niektórych żeczach i znalazłem że pisalo o game makera 6.1 i pobralem go.I oto ta historia :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...

Założyłem ten temat po to abyście napisali jak się zaczeła wasza 'przygoda' z Game Maker'em.

Piszcie jak się dowiedzieliście że coś takiego istnieje, nie tylko chodzi mi o sam Game Maker lecz terz możecie pisać o stronie GMclan...

 

A więc ja: (ok. 2,5 roku temu)

O istnieniu Game makera nie dowiedziałem się z swojego komputera ponieważ w ferie zwykle jeździłem do babci na parę dni. U babci był komputer z dostępem no 'neta' i zwykle mi się nie nudziło. Łaziłem po stronach, i postanowiłem wpisać w wyszukiwarke 'Game maker'...(miałem wtedy bzika na punkcie grania i chciałem się dowiedzieć czy istnieją jakieś 'ułatwienia' aby samemu zrobić grę). Wyświetliła mi się strona z Game Maker'em (Mark'a Overmans'a) i pobrałem programik (chyba ver. 5.00). Tak to się zaczeło lecz potem 'zapomniałem' o programiku na jakiś czas aż wreszcie wróciłem. Nie rejerstrowałem się (uważałem że po co?) aż zmieniłem zdanie niedawno :D .. to tyle.

 

A wy?... Jak to się u was zaczeło?

 

Pozdrawiam KubaGM.

 

EDIT:Acha... niewiedziałem , ale nadal możecie pisać.!

 

Połączyłem ze starym tematem.

Marmot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kiedyś w jakimś kursie C++ chyba Game Maker i inne programy były odradzane. C mi się znudził, bo chciałem napisać łatwo grę. Wpisałem game maker. Pobrałem. Wówczas ujrzałem stronę o Game Makerze. Jak widać, wiem już więcej, a skąd to się wzięło. Na początku same klocki, bardzo zwinnie je przeciągałem :rolleyes: , więc był dla mnie idealne. Później widziałem w przykładach, które podpatrywałem, dużo kodu. Tak więc zacząłem od nazwa_funkcji( arg1, arg2, arg3.. ), if, while i innych. W końcu się lekko wprawiłem. Wydałem beznadziejny przykład Prosta Strzelanka. Potem uczyłem się sporo, aż stałem się już średnio-początkujący. Wydałem prosty przykład Menu na tablicach. Poduczyłem się bardziej. Byłem już prawie średni, łyknąłem wszystko, co ważne. Były jednak problemy z przykładami, postanowiłem więc GMa zarejestrować. Problemy? Oj, były, ale nie chciałem na forum spamować. W końcu przestudiowałem wszystkie przykłady, i stałem się średni ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...kiedy to było :D 3 lata temu a więc tak w niezbędniku znalazłem otoż ten programik - game maker 6.1 w instrukcji niezbednika było jak zrobić grę "Hit the ball" po jakimś czasie go zainstalowałem i robiłem, no jakoś wyszło później chciałem zrobic gre labiryntową co duszek chodzi byłem niemy w GM kurde klocek ten z ruchami(gwiazdka) to myslalem ze to ruszanie klawiatura i dawałem w to w create :lol: i klocek idz do nastepnego roomu to myslalem ze to viewy :lol2: takie rozne rzeczy, później szukałem sposobu na znalezienie źrodla z neta wiec znalazlem na stg. Byla tam "twoja pierwsza gra" troche ja robilem nikomu nie dalem bo sie roznila wiec zaczelem moj projekt(pierwsza gre) tak naprawde to byla "nowe przygody pacmana" ale znudzil mi sie projekt go anulowalem a shylios mi przy nim pomagal. A wiec znowu szukalem zrodel i znalazlem Was. Ale sie tam nie zarejestrowalem, sciagnelem tut. Catch the down sam wszystko robilem i efekty wszystko zaczynalem od "instance create" po ważniejsze kody. I pomyslalem, że zrobie catch the clown to byla moja pierwsza gra :D. No sorki ze sie rozgadałem. Obecnie jezyk gm opanowywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem ogólnie w programie Multimedia Fusion (mój stary szukał mi czegoś do zabawy), było to jakieś 3 lata temu. Trochę się go nauczyłem używać, ale zrezygnowałem z niego po pół roku jak zaczął wywalać mi błędy, aż spalił mi monitor (kurde, do serwisu trzeba było iść). Potem po pół roku tak jak Grela zauważyłem w KŚ Niezbiędniku Game Makera 6.0 i tak się zaczęło. Przez 2 lata się uczyłem go na kompie bez neta (ale i tak nieźle opanowałem pisanie kodu), a potem w magiczny dzień 31 sierpnia 2007 roku starzy podpięli mi neta (bo sobie kupili ruter). 2 dni później znalazłem tą stronę w Googlach (wpisałem "game maker forum"). Ot, koniec historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dość zabawnie szczególnie po okresie około 1,5roku a więc zacznijmy od początku nudząc sie u babki w wakacje r. 2004 albo 2003(czyt. cioci, braci ciotecznych) którzy mieli podłączeni do neta (neo ten 128 alb 256 nie pamiętam) szukałem gier znalazłem ale weź tu ściągaj grę która zajmuje całą płytę cd z taką szybkością neta a więc zacząłem szukać programu do tworzenia gier szukałem szukałem aż gdzieś na jakimś forum znalazłem temat w czym robić grę albo coś w tym stylu wszedłem i znalazłem nazwę Game Maker wpisałem w google i dodałem Polska (łudziłem się że znajdę polską wersje) zarejestrowałem się i szukałem linku do programu trafiłem na oficjalną stronę skąd zassałem program potem ************ ********** *******(ocenzurowane patrz pkt. 13 Regulaminu forum i strony GMCLAN) XD no i już mogę sie cieszyć z programiku i zacząłem kombinować i stworzyłem coś. pierwszą moją grą którą zrobiłem był przerobiony pacman nowe mapy, nowy wygląd( np zamiast czerwoną głową chodziłeś ludkiem zrobionym w paincie, zamiast duszków chodziły kosy, zamiast lizaczka była fajka, a przy zetknięciu z kosą łeb postaci odpadał itp.) potem po pewnym czasie rozrabiałem na forum. Parę ostrzeżeń i ban ale mnie to nie powstrzymało proxy+nowe konto (tamto zablokowali mi;p) no nic końcu sie skapnęli i znowu ban na konto i proxy ok znowu nowe konto i proxy i tym razem mnie nie zbanowali, ale jak sie domyślam dziś znowu to zrobią;p ale jak sie pewnie domyślacie mnie to nie powstrzyma jak ktoś wcześniej zauważył gm uzależnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem od tego że poznałem gnyska!

na stronie hmt.pl :D

bo kiedyś (jak i teraz,ale mniej,o wiele mniej)interesowałem się

harvest moonem.Spytałem się jak on robi farmera frana i pokazał mi gma! :D

Kiedys jeszcze ściągnąłem gma,ale po chwili go odinstalowałem bo mówie:Co to za ciemna masa jakaś!!??

pamietam ten wieczór kiedy matka suszyła włosy,a ja podniecałem się bo zrobiłem chodzenie czarną kropeczką :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z GMem zacząłem ok 2 lat temu (wersja 6.1 i nadal z niej korzystam). Pamiętam, że sprawdzałem przykłady typu hit the clown (^^). Próbowałem go przepisać, kopiując prawie cały kod, ale gra nadal nie działała ;). Potem tworzyłem grę o nazwie Arcanoid (arkanoid - kulką się odbija ;). Gry oczywiście nie skończyłem, jak to wszystkie moje produkcji... Za jakiś czas znalazłem GMClan (rejestracja oczywiście ;). Ściągałem wszystkie przykłady, analizowałem. Przez jakiś czas nie tworzyłem niczego ambitnego, ale zawsze coś lepsze niż nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to było ze dwa lata temu bardzo chciałem zrobić wtedy grę i wpisałem do wujaszka Google 'programy do robienia gier' i wyskoczył gm clan wszedłem i zobaczyłem że cała strona jest o Jakimś Game makerze ale jak ściągnąłem M.A.G.I (bo Almora mi nie chodziła ) to od razu ściągnąłem gma i do dzisiaj pamiętam jak robiłem katch de clown dwa miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata i 2 tyg. temu zaczalem robic w gm 5.3a ;)) Wczesniej tez probowalem, (kolo 2003 roku, jednak wtedy bardziej przypadl mi do gustu RPG Maker 2003(bylem w 6 podstawowce xD, wiec wolalem isc na latwizne)) No, a teraz to na gm 6.1 i gm7, no i oczywiscie C++/DX (dopiero poczatki) Ale mowie wam pokujcie troche, a robienie gierek napewno bedzie latwiejsze xD

 

btw. No Comment xD

 

Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu chyba to bylo , moze i nie dwa , ale jak bylo w Kś jak zrobic catch the clown , tyle ze z kulka w roli glownej , w tedy to zaczalem sie bawic tylko ze z dlugimi przerwami , ale pamietam to jak dzis , jak zaczalem przerabiac moje gry z click & playa na gm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczalem tak z 1-2 tygodnie zanim dolaczylem do tego forum.

 

Zobaczylam taka strategie 2d gdzie naprzeciwko siebie staly 2 zamki, atakowalo sie rycerzami, scinalo sie drzewka itd. Pewnie kazdy spotkal sie z ta gra chyba nazywala sie 'Medieval Clash' czy cos takiego. No i w tym programie w credits pisalo ze autor stworzyl ja w GM. Sciaglem GMa i do dzisiaj zapycha mi twardego <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli choidzi o uciążliwe próby tworzenia gier to okres ten sięga czasów kiedy miałem(chyba) 9 lat i dostałem książkę o "MS Visual Basicu" razem z demkiem na płycie. Wtedy to właśnie zaczynałem tworzyć wręcz śmieszne klony deluze ski jump i trading pokemon poke center(tppcrpg.net). Długo się z tym męczyłem. Potem nastał czas gdy dość krótko posługiwałem się game makerem(nie wiem którym) i wydałem tak wspaniałe hity jak Dora Game, Megaman, Przygody Beyblade i Pokemon Racers. Gdybym miał to jeszcze na dysku to bym wam przesłał i byście się pośmiali, ale nie mam już tego. Potem nastały mroczne czasy używania programu o nazwie Text Game Maker. Nawet spoko progs, tylko nie dalo się sprawdzać, czy ma się coś w ekwipunku. Potem mój kolega wytrzasnął rpg makera i w nim dość długo siedziałem. Obiłem się też o takie progsy jak Quest3D demo, Multimedia Fusion Developer, The Games Factory i Eclipse. Z GM'em 7 pracuję od września 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pomyślałem sobie co by było,gdybym wymyślił sobie grę i ją zrobił.Chyba zacząłem od Game Makera 6.0.Na początku nic nie wiedziałem.Potem, gdy mi się znudziło tak stanie patrzenie i nic nie wiedziałem co do czego służy[(może coś tam się domyśliłem, ale pewnie trudno i wątpię, żebym wtedy domyślił się czegość, kiedy nic o tym programie nie wiedziałem(oprócz nazwy i wersji)], ściągnołem ściągnąłem jakiś inny program do robienia gier, ale miał już tam wbudowany rpg, a w ogóle potem na jakimś tam forum rozmawiali tam o tym programie

pisali, że w Game Makerze można zrobić praktycznie wszystko(czy jakoś tak) oraz mnie troche ten program wkurzał.Więc znowu zajołem się Game Makerem, weszem na jakąś tam stronę, tam trochę opisywali, podstawy

(czyli co do czego służy).Później znalazłem tę stronę(na początku raczej się nie rejestrowałem), za kilka dni

(w jakimś takim czasie),pomyślałem, że się zarejestrujem zarejestruję.No na początku miałem email siostry, więc, pomyślałem, gdy miałem swój własny email, zmieniłem konto i założyłem nowe(może pamiętacie login luki251

czy jakoś tak, albo jak poszukacie w pytaniach początkujących, to znajdziecie)Później grę na szczęście zapisałem na siostry laptopie.Potem nie użytkowałem go, więc o nim lekko zapomniałem(oczywiście jakby się pytali czy jest program do robienia gier, to by mi się o nim przypomniało.O tym, że bym im ten program nie

wymienił, prawdopodobieństwo byłoby bardzo znikome).Póżniej, tak tydzień temu znowu zaczołem zacząłem się nim zajmować.Nie pamiętałem hasła do nowego.Potem mi się przypomniał login, ten był, akurat do starego(ale co tam, przecież email można zmienić nie?).I o to koniec historii B) .

 

Może tam coś mi się pomyliło w wydarzeniach(np. ściągnołem ściągnąłem ten inny program

przed dowiedzeniem się o Game Makerze) i pominąć mogłem jakieś małe

wydarzenia (np. jeszcze przed zapisanie Game Makera na dysk(jeszcze

poprzedni nie pisałem, ale raczej zapisałem mój projekt i grę na płycie CD), ale

pewnie tak było jak napisałem.

 

Oj trochę napisałem :thumbsup:[z godzinę to pisałem(oczywiście w czasie tej godziny,jeszcze

myślałem jak te wydarzenia się toczyły, i jeszcze inne tam drobnostki np. porawianie źle

napisanych wyrazów)].

 

4 błędy ortograficzne (nie liczę tych prawdopodobnych literówek ;p ), tak więc zgodnie z 5. punktem regulaminu, dostajesz ostrzeżenie.

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak masz tam pełno błędów, lepiej wklej do worda żeby Ci sprawdził :] a ja zacząłem się bawić game makerem ok. 2 lata temu. Wcześniej też już go miałem, ale wtedy to go tylko zainstalowałem i odrazu wywaliłem, bo nie wiedziałem z czym to się je. Na początku chciałem zrobić mmorpg :huh: i miałem do niego zapał. wymyślałem mapki na kartkach, questy, bronie praktycznie całą grę miałem... ale na kartce... a w gm nic nie zrobiłem :P Przez dłuższy czas uczyłem się tylko gmla a teraz robię sobie plaformówke Inspektor Tripo i mam nadzieje, że będzie to pierwsza gra, która skończe :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...