Skocz do zawartości

C# kompilator


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Filar Społeczności
A nie: "Dev-cpp posiada kompilator C#"?? :P
Nie. Kompilator jest dostarczany z .NET Framework i siedzi sobie cichutko w Windowsie. Dostarczanie kompilatora w innym pakiecie jest sprzeczne z jego licencją. Nie wiem jak z Mono, ale na pewno nie o ten kompilator chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, sorka, że odświeżę temat. Z tego co rozumiem w C# da się pisać tylko pod windowsa?

Jakie są różnice między C#,a C/C++ ? W czym bardziej "opłaca się" nauczyć programowania?

 

No i jeszcze, jakie darmowe środowiska programistyczne polecacie do programowania we wszystkich tych językach? (do C# do C oraz C++)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program napisany w tym języku kompilowany jest do języka Common Intermediate Language (CIL), specjalnego kodu pośredniego wykonywanego w środowisku uruchomieniowym takim jak .NET Framework, Mono lub DotGNU. Wykonanie skompilowanego programu przez system operacyjny bez takiego środowiska nie jest możliwe.

Wikipedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

C# - Pod Windowsa musisz mieć .NET Framework, pod Linuxa musisz mieć MONO - wtedy też zadziała ( Jest nawet środowisko do tworzenia w C# pod Linuxem, nazywa się MonoDevelop bodaj - w tym mam zamiar pisać serwer Almory pod linuxa).

 

Pozostałe - trzeba kompilować osobno dla każdej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeśli chodzi o Windowsa, to wiadomo, nic nie zastąpi Visual C# - on chyba jest darmowy z tego co pamiętam (w wersji Express). Pisanie programów w C# pod winde/linuxa wygląda tak, że C# jest bodaj częściowo interpretowanym językiem (coś jak JAVA) i jak masz zainstalowane mono pod Linuxem, w konsoli piszesz "mono projekt.exe" i tyle :) A jak napiszesz w Linuxie i odpalasz pod Windowsem, to też normalnie odpalasz exe. Mono po prostu jakby emuluje .NETa pod linuxem.

 

Z tym przenoszeniem pomiędzy platformami to sprawdzałem, więc wiem, że to działa, chociaż w samym C# napisałem ze 3 proste programy, także jakimś tam super specjalistą nie jestem, opisałem jak ja to rozumiem :) Mono używam pod Ubuntu na moim laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Mono nie emuluje .NET, tylko jest alternatywną implementacją biblioteki standardowej i CLI. Visual C# jest niezastąpiony, ale w wersji Express już nie, ponieważ jest SharpDevelop i szybko rozwijający się MonoDevelop.

 

Dobrze, że napisałem "tak ja to rozumiem" :)

MonoDevelop jest średni, Visual mi się bardziej podoba, ale SharpDevelopa nie sprawdzałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...