Skocz do zawartości

Magiczni Wojownicy


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Wchodzę dzisiaj na onet i z ciekawości patrzę na dół, tam gdzie sa nagłówki serwisu gry, bo oni zawsze dają tam teksty rodem z gazety Fakt, no i dzisiaj kolejny taki właśnie tam znalazłem "Gra na którą wielu czekało". Pewnie dał bym temu spokój, gdyby nie postać Czesia jako ikonka tej wieści. Wszedłem dalej - patrzę - a tu znana mi gra wykonana w RPG Makerze !

 

http://gry.onet.pl/3862,79641,1,Magiczni_w...y,recenzja.html

 

I teraz skąd o grze słyszałem ? A z jednej stron której buton mamy na stronie głównej, a dokładnie z http://www.tsukuru.pl/index.php?link=news/...amp;czas=9.2007 - news z 11 września 2007 (myślę, że Ludzix powie wam więcej na ten temat....)

 

No cóż, jak widać i na gotowych grafikach da się wysoko zajechać...

 

Czekam na waszą opinię w tej sprawie (nie gry, a raczej tego redaktora z onetu i następstw jakie może taki news wywołać a nie wywołał) zobaczymy czy uważacie to za sukces czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minigierka została stworzona za pomocą RPG Makera, łatwego w obsłudze programu służącego do robienia gier w typowo japońskim stylu. Aby program zadziałał, nieodzowne jest pobranie RTP, zbioru podstawowych grafik i muzyk potrzebnych do jego uruchamiania. Gdy już to zrobimy, możemy swobodnie zasiąść do ulubionej gry komputerowej bohaterów „Włatców Móch”.

Przynajmniej tu coś prawdziwego powiedzieli ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

no właśnie trochę konstruktywnej krytyki onetu nie zaszkodzi, ale myślę, że kilka gier od nas też by się tam nadało :P Kto pierwszy, dostanie piwo od gnyska :P

niedługo onet zamieni się w portale na poziomie kozaczek.pl czy plotek.pl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba pierwszy raz, kiedy taka gra pojawia sie w onecie :)

Tez to dzisiaj rano zoabczylem i z ciekwaosci zagralem i ogladnalem ten odcinek :D

Taki south partk z tym odcienkiem z warcraftem :D

http://pl.youtube.com/watch?v=7dsHNPUxyL0&...feature=related

A gra jak gra :P Taka sama jak ten odcinek, nawet ladnie odwzorowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wiesz, to czy gra jest dobra czy zła, to pozostawmy bez echa, ale to, że trafiła na Onet... warto zostawić ten link i szantażować autora w przyszłości jak będziemy chcieli własną grę tam dać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
A ja szczerze mówiąc, nie wiem o co wam chodzi i po diabła ten temat. Recka jak recka, tam nie poziom gry się liczy tylko to, że jest temat, że to władcy much, serial który czy się komuś podoba czy nie, zrobił się bardzo popularny...

i że gra jest w RPG makerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak widać i na gotowych grafikach da się wysoko zajechać...
Magiczni Wojownicy to akurat jedna z niewielu gier nierobionych na gotowych grafikach. Co nie zmienia faktu, że na Onet trafiła tylko dzięki popularności WM wśród targetu tego portalu :>

 

To co mnie dziwi, to fakt, że np. Soulcage (też w RM, http://img339.imageshack.us/img339/4843/soulcagetb6.jpg), choć znacznie lepsza, na Onet nie trafiła ;x Ale jak już mówiłem, gdyby ktokolwiek z was zrobił grę opartą na WM, miałby to jak w banku. W końcu pomysł to połowa sukcesu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Magiczni Wojownicy to akurat jedna z niewielu gier nierobionych na gotowych grafikach. Co nie zmienia faktu, że na Onet trafiła tylko dzięki popularności WM wśród targetu tego portalu :>

 

To co mnie dziwi, to fakt, że np. Soulcage (też w RM, http://img339.imageshack.us/img339/4843/soulcagetb6.jpg), choć znacznie lepsza, na Onet nie trafiła ;x Ale jak już mówiłem, gdyby ktokolwiek z was zrobił grę opartą na WM, miałby to jak w banku. W końcu pomysł to połowa sukcesu ^^

 

To fakt, wiele grafik nie jest tam jednak gotowcami i trochę pracy w grę jest włożone. Nie mniej zastanawiam się nad samymi prawami autorskimi, bo takowe zapewne przy takiej produkcji są potrzebne... jak wszędzie. Ja np. nie zgodziłbym się chyba na opublikowanie recki mojego Farmera Frana na Onecie, chyba, że z moją własną grafiką i miałbym czyste sumienie. Licho nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągnąłem, bo nie mam zainstalowanego rgss, a to waży. Jak dla mnie cali ci WM są potworni. Kreska słaba, zły smak, głupie żarty, lansowanie dzieciakom mózgu i uczenie ich jak to śmiać się, że ktoś powiedział ku**a. Pomysł na grę zerowy. Brak swojego wkładu w grafikę i dźwięk, a na dodatek trzeba ściągać rgss(Ludzix mówił, że da się zrobić, aby nie trzeba było).

A;le jeden komentarz mnie rozwalił: "Ta gra graficznie jest podobna do Tibii". No i z czegoś takiego na przykład już lepiej zalewać, niż z k**w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...