Skocz do zawartości

Zablokowane EverWorld


pegzi

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: EverWorld

 

Strona gry Strona gry

 

Gatunek: MMORPG 2d

 

 

Serwer:

 

Jest to mój prywatny komputer i dlatego trzeba łączyć się przez hamachi. Serwer jest przewaznie offline ale jest info na stronie ze wystarczy napisac na gadu i serwer zostanie wlaczony. Poprostu gdy jest tak malo graczy nie oplaca mi sie miec wlaczonego komputera na caly dzien. Tym bardziej ze to są testy i bledy so poprawiane na bieząco. Gra rowniez powstaje w swoim tępie. Planuje zrobic 750 map. Oczywiscie wszystko w swoim czasie. Gdy ukoncze 250 map, to będą otwarte beta testy.

 

Fabuła:

 

Rok, bliżej nikomu nie znany. Gdzieś we wszechświecie w bardzo odległej galaktyce na nikomu nie znanej planecie. Planeta ta była miejscem spokojnym i nikt nie musiał się obawiać o własne życie, panowała tam niezwykła harmonia i ład. W pewnej wiosce, piątka przyjaciół: Asmith (wojownik), Janeth (mag), Ruth (łucznik), Bruce (rycerz) i Kafin (hoobit) postanowili opuścić rodzinną wioskę by wyruszyć w świat. Celem tej wyprawy było odkrycie nieznanych dotąd lądów i zwiedzenia świata. Wędrowali tak przez 333 dni. Dotarli do miejsca tak wspaniałego i cudownego że postanowili założyć osadę. Nowo powstała osada nosiła nazwę Midgard.Nazwa ta pochodzi, jak głoszą legendy od imienia smoka na którego kiedyś cała piątka się napotkała. Po wybudowaniu pierwszych budynków do miasta zaczęli przybywać ludzie. Pewnego spokojnego poranka gdy to Asmith i Ruth wyruszyli jak na co dzień na polowanie, natknęli się na dziwną jaskinię. Po dłuższym zastanowieniu postanowili do niej wejść. Okazało się że jaskinia ta od dawna była zamieszkiwana przez miejscowe dobre wróżki. Asmith i Ruth zaproponowali by wróżki przeniosły swoją siedzibę do miasta i zadomowiły się tam. Wróżki z pewnym niepokojem zgodziły się i od tamtej pory mieszkały w mieście. Wioska się rozwijała, a mieszkańców było coraz więcej. W wiosce postanowiono wybudować sieć kanałów wodnych, dzięki czemu mieszkańcy mieliby łatwiejszy dostęp do źródła wody. Do tego woda byłaby niezwykle czysta i nadawała by się do wyrobu lekarstw, co w mieście było bardzo potrzebne. Wszystko w wiosce było w porzadku do czasu gdy nie pojawił się tam pewien zły czarodziej o imieniu nikomu nieznanym. Powiedział całej piątce że ten teren jest Jego i że miał stać tu zamek. Jednak nie doszło do zgody i zły czarodziej postanowił porwać jedną z wróżek za karę. Czarodziej umieścił wróżkę głęboko pod ziemią. Bohaterzy próbowali swych sił by uratować wróżkę ale na nic się to zdało. Od tamtej pory ze studni bije uzdrawiająca moc, która leczy mieszkańców ze wszelkich chorób oraz przywraca utracone zdrowie. Od tamtej pory wróżki już nikt nie widział. Mieszkańcy miasteczka powiadają że ciało wróżki było napełnione niezwykłą aurą i krew która dostała się do podziemnych wód sprawiła że wody te mają taką moc. Jednak czarodziej nie poprzestał na tym. Zaczarował wszelkie zwięrzęta i stworzył niezwykle silne potwory by atakowały ludzi i nie dawały im spokojnie żyć. Od tamtej pory zaczęły się spory o to jak pokonać zło. Każdy z piątki przyjaciół miał inny pomysł i dlatego postanowili rozdzielić się i udowodnić który z nich pierwszy pokona zło. Każdy założył swoją osadę i szkoli tam swoje jednostki oraz wykuwa im broń niezbędną do walki. Wioska Midgard została pod opieką wróżek. Nowe osady które powstały to:

 

-Isgard -Lagardia -Dungan -Erkim -Icegard

 

Autorzy:

 

Programowanie: Pegzi

Fabuła: Pegzi

Grafika: Pegzi

Muzyka: Pegzi

 

Screeny:

 

rzekayh6.jpg

 

wrozkiab1.jpg

 

dolsr5.jpg

 

jaskiniawgorachqy4.jpg

 

jezioroox1.jpg

 

prtzsmucx1.jpg

 

przesmykvp3.jpg

 

sadbw1.jpg

 

KLIENT GRY NIE AKTUALNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok masz wkleje ci tu moj post z valhalli o tej grze:

 

wstep jest calkiem, calkiem... chociaz dziwi mnie dlaczego nie utlukli tego czarodzieja na miejscu, pala w leb i po klopocie, no ale wtedy nie bylo by twojego mmorpg? :jezor:

 

Ok wiem, ze masz fabule ale tak to niewiele wiecej sie dowiedzialem o Twojej grze. Na stronie glownej znajde conajwyzej to jak poruszac sie w grze i wykonywac akcje ale niewiele wiecej. Oczywiscie piszesz ze sa questy, potworki i przedmioty, ale moze by tak osobny dzial z dokladnym opisem gry?

Ze screenow i opisu sterowania wyglada to jak nastpna przerobka player worlds.

 

Jesli to player worlds to:

Powiem ci ze malo w tym orginalnosci, player worlds ssie na maxa, grafiki nie zmieniles(chyba sie nie da?), player worlds jest mocno ograniczony, nie byl aktualizowany od lat(bo autorzy stracili kod zrodlowy- zonk) i kazdy sobie takiego klona moze zrobic. Gry w tym wychodza beznadziejne.

 

Takie gry nie zdobywaja duzej popularnosci i szybko umieraja, radzilbym Ci budowac mmorpg od podstaw, nie mecz sie z jakimis progsami typu 'mmorpgmaker4newbs'. Co z tego ze mmorpg stworzysz w 5 minut skoro jest 100000 osob takich jak ty ktorzy zrobia to samo.

 

Chcesz robic wlasne mmorpg to mozesz zaczac od GameMakera, latwa nauka i po krotkim czasie w przeciwienstwie do innych jezykow zobaczysz efekty swojej pracy. Dobrze ci radze postaw na cos innego, w player worlds mozesz zrobic mmorpg w bardzo krotkim czasie ale kto bedzie w to gral? Poswiec wiecej czasu i zrob dobrego mmorpg od podstaw i napewno znajdziesz chetnych graczy.

 

Jesli to nie player worlds to:

Zatrudnij dobrego grafika.

 

Dodam tylko tyle ze jesli wystawiles ta gre w demach gier i programow to serwer jest przez wiekszosc czasu online? Bo jak nie to rownie dobrze mogles nie zakladac tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię tą grafikę "RPG Makerowską" :D Pobieram, zobaczymy czy

to szybko rozwijająca się gra, pełna graczy i potworów. Nieustannie pojawiają się niezwykle ciekawe eventy, a questy są dopracowane do ostatniego detalu.

 

EDIT: Buuu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłbym, ale:

 

Serwer:

 

Jest to mój prywatny komputer i dlatego trzeba łączyć się przez hamachi. Serwer jest przewaznie offline ale jest info na stronie ze wystarczy napisac na gadu i serwer zostanie wlaczony. Poprostu gdy jest tak malo graczy nie oplaca mi sie miec....(...)

 

Jestem w pracy i nie mam możliwości zainstalowania Hamachi.

Mam nadzieję, że kod sieciowy pracuje na jakimś .dll'u, bo jak na GMowskim Mplay'u to daleko gierka nie zajedzie...

No i koniecznie stały serwer, chociaż taki komp z netem, które ma zewnętrzne IP, bo inaczej będzie lipa, wierz mi...

 

Grafika: Adrian Gieparda

 

Czy oby na pewno? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłbym, ale:

Jestem w pracy i nie mam możliwości zainstalowania Hamachi.

Mam nadzieję, że kod sieciowy pracuje na jakimś .dll'u, bo jak na GMowskim Mplay'u to daleko gierka nie zajedzie...

No i koniecznie stały serwer, chociaż taki komp z netem, które ma zewnętrzne IP, bo inaczej będzie lipa, wierz mi...

Czy oby na pewno? ;)

 

Chodzi o mapy, głowne menu. Nie robilem sam tilsetow ani spritow. Przeciez kazdy kto korzysta np z RPG maker pracuje na gotowych spritach, tilsetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o mapy, głowne menu. Nie robilem sam tilsetow ani spritow. Przeciez kazdy kto korzysta np z RPG maker pracuje na gotowych spritach, tilsetach.

 

No to trzeba to wyszczególnić :) Jak dobiorą się do ciebie twórcy tych grafik, to się doczepią i nic ich nie będzie interesować. Fakt, że najpierw muszą się dobrać... ale jak to mówią, "lepiej dmuchać na zimne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - kiła jakich wiele - Postawiłeś serwa, zrobiłeś mape, npcy, potworki i to wszystko.Silnik - gotowiec.Klient - gotowiec.Napewno nawet GUI nie zmieniłeś bo nie potrafisz.

 

Nie rozumiem niektórych, to jak dać "kacz de klałna". No ale przy Catch The Clown'ie więcej naprawcowałby się i przynajmniej by sięczegoś w GML'u nauczył.Dla mnie 1.

 

btw. Borek, to gotowiec pisany w Visual Basic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej nie rozumiem niektórych ludzi. Silnik: zmienilem w nim wiele rzeczy. Sciagnij i zobacz sobie np dodane polskie znaki w czacie, dodane duze NPC, wiele nowych mid, muzka w menu, silnik zmieniony ze moze dzialac w nim mp3, szybkie zazywanie mikstur i wiele wiele innych. Wiec proszę się nie wypowiadac na temat gry skoro sie ktos nie zna. Co do GUI to zostalo przeze mnie zmienione i nie jest to które jest zwykle orignalne.

A map zrobilem sam juz 54 i to jest troche roboty w tym. klient równiez nie jest gotowcem bo caly czas pracuje nad kodem i zmieniam w nim wiele rzeczy.

 

Proszę się zastanowic jak juz sie ktos wypowiada.

 

Ps:sciagnij sobie czysty Elysium Diamond i porównaj GUI, serwer i klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kazdy kto korzysta np z RPG maker pracuje na gotowych spritach, tilsetach.
To nie znaczy, że jesteś do tego zobowiązany. Ściągnij jakieś grafiki, poświęć chociaż pięć minut na ich dopasowanie, wysil się chociaż trochę! Inaczej nie będziesz inny od buców robiących wszystko na przykładach, którzy się teraz na tobie wyżywają. :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy, że jesteś do tego zobowiązany. Ściągnij jakieś grafiki, poświęć chociaż pięć minut na ich dopasowanie, wysil się chociaż trochę! Inaczej nie będziesz inny od buców robiących wszystko na przykładach, którzy się teraz na tobie wyżywają. :>

 

Mam 6 originalnych tilsetów i 12 ściągniętych z różnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@upup

Gra sie robiona na elysium diamond taki silnik pisany na vb z użyciem kilku dllów, jest bardzo zdebugowany. Kiedyś się tym bawiłem i nawet zarejestrowałem na forum. Nawet nie wiecie ile osób robi gry na tym szjstwie;/ codziennie dostaje wiadomości na gg w stylu :

 

"ej.... ty... jesteś???????????????????? jak mam wysłac ze gracz konia na serwer"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do silnika dodalem oraz usunąłem następujące błedy:

 

-bład rozmowy z NPC

-brak dużych NPC

-dodane polskie znaki

-zoptymalizowe dzialanie silnika

-szybkie zazywanie miksurek za pomoca klawisza f2 i f3

-auto sytem dnia i nocy

-poprawione wiele czcionek

-obsluga mp3 przez program i muzyka w menu

-tracenie sp przy bieganiu

-do silnika dodane 5 klas

-dodalem komende zapisz postac poprzez wpisanie /zapisz

-lepsze zabezpieczenia

-haslo ktore posiada client i serwer by zaden inny klient nie mogl sie polączyc z moim serwerm

-poprawilem rowniez dzialanie sklepu

 

reszty nie pamietam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Przeciez kazdy kto korzysta np z RPG maker pracuje na gotowych spritach, tilsetach.

 

I 99% tych ludzi nie zapłaciło za licencję tego programu - ba nawet nie wiedzą, że on nie jest darmowy (a bynajmniej w Japonii) - zatem używa grafik nieco nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...