Skocz do zawartości

PSP vs. DS


masher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Hmm, na DS wystarczy kupić kartdriż 64mb i już pogramy we wszystkie gry (nielegalnie), a w psp natomiast kartę tak z 2gb, wgrać softa OE (trzeba uważać, aby nie zrobić bricka, ale mi się jakos udało wszystko) i też można hulać we wszystkie gry za free, a do tego przerabiać sobie te z PSXa na wersję na PSP co daje nam niezliczoną ilość tytułów do grania. No ale zakładamy, że mamy oryginały tylko, że wszystko cacy, wiec co warto polecić:

Formula One 06

Toca 3 (V8 Racing)

Metal Gear AC!D

Metal Gear AC!D 2

Metal Gear Portable OPS

Loco Roco

Dungeon Siege

Final Fantasy Tactics Lion of the War (rozszerzenie wersji z PSX)

Medal of Honor Heroes (śmieszne sterowanie, ale dobra gra)

Daxter (ten z gry Jak & Daxter na PS2)

GTA Vice City Stories

Harvest Moon Boy & Girl (okazja zagrać babką po angielsku)

Innocent Life : Futuristic Harvest Moon

Lumines

Need for Speed Carbon

Bornout

Tenchu

Worms

 

mam jeszcze do przetestowania kilka gier, które wyglądają dobrze na screenach, ale w nie nie grałem, wiec nie gwarantuję, że są dobre, ale jest to Star Wars Battlefront Renegade Squadron, Final Fantasy VII Dirge of Cerberus, Socom US Navy Seals Fire Team Bravo, Call of Duty).

 

jak ktoś lubi piłkę, to dodam fifę, ale w sumie jaka fifa jest każdy wie, na psp jest po prostu to samo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek: Z tymi Wormsami to słabiutki jak zapałka argument, w Wormsy można też pograć na DS-ie.

 

Ja, szczerze mówiąc, dziś wybrałbym DS-a. Mam PSP i trochę żałuję, choć fajnie się pod maszynkę Sony programuje.

A co do tego argumentu odpalania gier z PSX-a, to jest on głupi. Do legalnego emulowania PSX-a na PSP trzeba mieć PS3, a i tak mała ilość gier z tego jest - by mieć więcej, trzeba bawić się w konwertowania. Za chwilę fanboje Sony (jeśli jacyś tu są) powiedzą "GUUUfno prafdaaaaaa!", ale tak jest. Mam i wiem.

 

Dla joł-ziom szpanerów i maniaków Homebrew - PSP

Dla tych, którzy nie chcą bawić się w "dałngrejdy" i custom firmware-y oraz ciekawych dotykowego ekranu - DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ja kocham metal gear solid, więc wolę psp

z drugiej strony lubię też harvest moona, ale dsa zawsze mogę od kumpla pożyczyć ... a jakoś latanie z rysikiem mnie nie bawi :P o ile na xboxa bym się skusił, o tyle od DSa odstrasza mnie jego największa zaleta - rysik. nie, żebym nie lubiał ekranów dotykowych - ale jest trochę gier które ten drugi ekran ma byle mieć.... a szkoda.

Ale jeżeli faktycznie wyjdzie game maker dla DSa (na DSa?), to będzie argument nr1. dlaczego najbliższy zakup to właśnie DS. Ba, pogadam wtedy nawet z Borkiem na temat remak'e Hidden Swords, dokończę farmera frana (ale zmiana grafiki będzie musiała nastąpić) i myślę, że zacznę tworzyć komercyjne gry, hłe hłe.... i gdyby nyło 100% pewności, ze w ciągu następnego roku ukaże się ten Game Maker dla DSa, to polecałbym go pomimo, że mnie nie przekonuje jakoś (może za mało grałem). A tak - pozostaję fanboyem Sony (zdradzając je czasem ukradkiem przy Gears of War i sesjach w Halo 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEVAH PIRATE! XD a, i jak na PC gra sie lepiej we wszystko, to prosze bardzo, gramy w soul calibur, ty na klawiaturce ja na padzie biggrin.gif

Wiadomo, że przesadziłem, no ale to tak samo, jak to Twoje ze strategiami. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu Nintendo sprzedalo wiecej konsol niz Sony.

A dlaczego? Bo jest taki kraj jak Japonia, w którym Nintendo prawie zawsze wygrywa.

@Topic:

PSP jest dla mnie zdecydowanie lepszy (chodzi mi o wersje PSP Slim&Lite). Chodź jedyną grą jakiej brakuje na tej konsolce są Pokemony xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania filmów i muzy to jest to także możliwe w NDS po wykupieniu adaptera np m3simply i konwersji filmu do specjalnego formatu dpg, muze odtwarza w mp3 spokojnie.

 

Na ds'ie oprócz Quake'a jest także doom, hexen, heretic, duke nukem 3d BA! trwają nawet prace nad quakiem 2 na DS. Poza tym granie na DS'ie w takie gry to prawie jak gra na kompie dzięki ekranikowi dotykowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bah, ekran dotykowy to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o FPS'y. Ale z resztą jest no... kiepsko. :) Nie ma za bardzo tytułów gdzie można rzeczywiście poczuć tą moc dotyku. Za to jesteśmy ponownie raczeni przez Nintendo bzdurnymi gierkami o Mario, Sonicu, Pokemony, które to już widzieliśmy milion razy. No i największa tragedia - Lucky Star: Moe Drill. Nie dość, że bazuje na nudnym anime, to jeszcze na nudnej mandze. omfg.

 

A na PSP w sumie też same powtórki, ale technologia pozwala na dokładne odtworzenie gier, co już można bardziej stolerować niż w DS. No i takie tytuły, jak GTA, FF, NFS, MoH... sam miód, mjut i rzelatyna.

 

(Sądy te powstały na podstawie zaglądania za ramieniem kumpli grających w PSP oraz oględnięciem paru bzdet na emulatorze DS.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Sądy te powstały na podstawie zaglądania za ramieniem kumpli grających w PSP oraz oględnięciem paru bzdet na emulatorze DS.)

Emulatory nowszych konsol suxx. Ja widziałem DS-a w akcji i wyglądał dużo lepiej niż na emu.

Sonicu

Od niedawna, wcześniej "Sonik" śmigał na Dreamcaście, Saturnie, Mega Drive'ie i jeszcze Master Systemie. ;p

 

PS. Wiecie, że powstaje emu DS-a na PSP? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek ja wiem czy kiepsko... To w dużej mierze zależy od tego co kto lubi. Kiedyś narzekałem na to że brat kupił xbox zamiast ps2 ale po spędzeniu z ps2 roku czasu po 6-8 godzin dziennie zbrzydły mi wszystkie gry na playa 2. A ekran dotykowy znajduje świetne zastosowanie chociażby w grze trauma center. Niestety musze przyznać że do niektórych gier developerzy wciskają na siłe obsługe ekranu dotykowego i do tego całkiem niepotrzebnie. Ale suma sumarum i tak wole DS'a od PSP.

 

Jeśli miałbym podsumować obie konsolki to:

DS - dla fanów oldschoolowych gier i nowych rozwiązań

PSP - dla fanów niezłej grafiki, gier prawie żywcem wziętych z PS2 i oglądania filmów w czasie jazdy autobusem(W DS'ie jest też taka możliwość ale na mniejszym ekranie więc specjalnie pominąłem to w konsoli DS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys do starego modelu DS-a dorzucali demko Metroida. Jedna plansza i jakies tam inne pierdolki. Ale gierka fajna ale podobno czasami sie tnie bo wyciska z DS-a siodme poty :D

 

Dla maniakow zrobili Metroid Prime Pinball ale to tak na marginesie (nietrudno sie domyslic kto jest pilka :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, metroid siódme poty xD? Hehehe, a tak BTW: Metroid Prime Hunters jest głównie przeznaczony na multiplayer przez internet.

 

A na PSP w sumie też same powtórki, ale technologia pozwala na dokładne odtworzenie gier, co już można bardziej stolerować niż w DS. No i takie tytuły, jak GTA, FF, NFS, MoH... sam miód, mjut i rzelatyna.

Co z tego że daje jakieś tam możliwości... skoro ciekawych gier nie ma...

 

Za to jesteśmy ponownie raczeni przez Nintendo bzdurnymi gierkami o Mario, Sonicu, Pokemony

Eh... sonic to Sega nie nintendo, a co do Maria, to kazdy jego tytuł (poza Mario party ale to od hudsona) jest niezwykle dopieszczony, doprawcowany, a jeśli to platformówka, to także jest czymś zupełnie innym niż poprzednie części i łączy je jedynie nazwa gatunku. Nintendo zawsze robi świetne gry i do każdej się stara, więc nie lej wody, że to bzdurne gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo1517: W tym temacie nareszcie możesz pokazać moc swojego fanbojstwa xP

a co do Maria, to kazdy jego tytuł (poza Mario party ale to od hudsona) jest niezwykle dopieszczony, doprawcowany

Wszystkie są dopieszczone i dopracowane? Tak, jeśli trylogia Mario opierała by się na Super Mario Bros, Mario 64 i Mario Kart. Inne typu Mario Charge Football można sobie odpuścić.

 

Ps. Pisałem to na podstawie nie własnych doświadczeń, lecz tego co czytałem w gazetach konsolowych i internecie (szczególnie jeśli chodzi o MCF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...