Skocz do zawartości

Anime & Manga


Boro Casso

Anime & Manga  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Anime & Manga

    • Fullmetal Alchemist
      2
    • DragonBall
      8
    • Bleach
      1
    • Chobbits
      1
    • Naruto
      9
    • One Piece
      0
    • Crayon Shin-chan
      3
    • Kyojin no Hoshi
      0
    • Urusei Yatsura
      0
    • Inne
      16


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zastanawiam się, czemu nie ma w zestawieniu np. Melancholy of Haruhi Suzumiya, Azumanga Daioh, Yotsubato, Club-to-death Dokuro-chan, czy choćby Excel Saga. Jedynie co tam w ankiecie leży, to same pospólstwo promowane przez polskie "ynstytuty mangi i dziecka", a te mangi/anime/nowele są równie, i nie wiem czy bardziej, popularne.

 

No i nie lubię rzeczy, w których pojedyńcza walka zajmuje całe dwa tomy, a fabuła jest strasznie przeciągana że aż nużąca. Generalnie oprócz Dragon Balla nie trawię bijatyk. ;)

 

A shin-chan to jest brzydko rysowany, o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A czemu nie ma pokemonów? Ja tam lubię poki, znam nawet fragmenty piosenek z bajek :] Już nie wspomnę o drugim filmie, w którym znajduje się jeden z moich ulubionych motywów muzycznych, który w sumie znam na pamięć i w każdej chwili jestem w stanie go odtworzyć nie tylko w programach do muzy ale i na gitarce czy pianinku. Ot co. Po prostu to jest rasizm w stosunku do pokemonów.

A tak ze staroci to lubię też Tajemnicze Złote Miasta (podobno to Anime, bo w końcu japońskie :P). Myslałem zrobić grę o tym anime, ale stwierdziłem, że łamanie praw autorskich celem zrobienia gry to trochę takie pójście na łatwiznę. Dlatego zawiesiłem Farmera Frana i teraz robię co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, kinówki Pokemonów były bardzo dobrze zrobione, szczególnie części: 2, 4 i 5. 6 nie zrozumiałem bo widziałem po japońsku bez napisów (xd), a kolejnych nie widziałem. 3 się fajnie dość zapowiadało, ale widziałem od połowy (bo tak akurat się tvn siedem włączył) więc nie oceniam ;D . A przyznam, że Pokemon 2 miało chyba najlepszą fabułę ze wszystkich części, za to 5 wymiata wszystkie części pod względem wykonania. To naniesienie rysowanych postaci na rendery miast w 3D wykonali świetnie, polecam też ;p .

EDIT:

A co do soundtracków z Pokemonów, to posiadam na kasecie soundtrack z pierwszego filmu, świetna rzecz ;D . Bardzo ciekawa rzecz. Mam także soundtrack z serialu na płycie, ale to już nie jest tak ciekawe :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, kinówki Pokemonów były bardzo dobrze zrobione, szczególnie części: 2, 4 i 5.
Jezu, to tego już tyle było?! =o Wiem, że gdzieś mam kasetę z częścią drugą bodajże (tą, z tymi trzema ptakami ;p) i o ile pamiętam, była całkiem niezła.

Marmot, robimy klona Pokemonów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVANGELION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie ma lepszego anime niż to. pokemony to bardziej dla dzieci (co nie znaczy, że są głupie, sam grałem w nie na emulatorze, ale i tak evangelion jest THE BEST!!)

 

i taki mały offtopik:

ma może ktoś linki dościągnięcia end of evangelion?? poszukuje już dosyć długo a bardzo bym chciał to obejżeć. Jak ktoś ma to niech pisze na PW (albo tutaj jak kto woli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemony rox! Nie oglądałem wszystkich filmów, ale i tak wolę serial i gry. Raz już zacząłem robić takie poki, ale zrobiłem tylko system poruszania (patrz: przykłady GMClanu). System walki jest dla mnie zbyt pogięty (chociaż... tak, to też zrobiłem! XD).

 

@Gnysek: Wow! Fanboj poków (joke) XD Gdyby głównym bohaterem była Misty (i love Misty!) to byłby ten serial o wiele lepszy (Ash się wsiursko ubiera i za bardzo się mądrzy). Nie wiem czy też masz, ale na pięćdziesiątym którymś kanale jest Gulli, francuzkie bajeczki. Są tam też pokemony (4 generacja!!!) i Ash akurat tam mi się podoba (głos ma lepszy). Szkoda tylko, że nic nie rozumiem XD.

 

Jak już mówiłem: moje ulubione anime to Megaman NT Warrior Axess, Shaman King i Pokemon seria Jotho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
@Gnysek: Wow! Fanboj poków (joke) XD Gdyby głównym bohaterem była Misty (i love Misty!) to byłby ten serial o wiele lepszy (Ash się wsiursko ubiera i za bardzo się mądrzy). Nie wiem czy też masz, ale na pięćdziesiątym którymś kanale jest Gulli, francuzkie bajeczki. Są tam też pokemony (4 generacja!!!) i Ash akurat tam mi się podoba (głos ma lepszy). Szkoda tylko, że nic nie rozumiem XD.

 

Heh, ja nie zapomnę kreacji Melody w 2 filmie Pokemon, która ciągle kręciła bekę z Misty, że Ash to jej facet ale coś jej idzie kiepsko podrywanie i udawała, że go odbija - motyw nieziemski, jak ten tekst "Ash chłopakiem? Znaczy jest chłopakiem, ale nie moim!" no i kilka innych. Ale sama Melody jako postać - nieco buntownicza (gdy mieszkańcy wioski szykują się na jakieś tam święto, ona zamiast ubrać się w strój ludowy to ubiera jakieś ciuchy szalonej szesnastki), choć w końcu wykonuje swoją rolę w całej imprezie (niezapomniany motyw na okarynie) i przy okazji kokietuje Asha. Dobre jest też tłumaczenie na polski legendy (chyba nawet lepiej niż w angielskiej wersji), mniej więcej tak, że te Articuno, Zapdosy i Moltresy będą się napierdzielać i niszczyć świat tak długo Aż (Ash) ocali go wybraniec. I nawet jak ktoś uważa, że poki są głupie (bo są), to są jednak motywy które bardzo mi się podobają (nie wiem czy ktoś oglądał digimony, ale to już nie to samo i w sumie takie nudy, chociaż sceny ręcznikowe były w pipkę, no i druga gra na ich podstawie pomimo kiepskiej grafy też jest niezła 200+ godzin :D). Och tak, czasem zastanawiam się, czy ja naprawdę mam 20 lat :D

Co do robienia gry o pokach - myślałem - ale wiecie co, tyle roboty, żeby wszystkie poki dać a gra w sumie będzie tylko kolejną częścią poków, które cały czas się nie zmieniają - od 1995 roku jest ten sam system walki, te same zasady i tylko nieco inna grafa. To już wolę zrobić silnik jRPG - praktycznie te same zasady walki (znaczy nieco prościej, bo mamy tylko jednego przeciwnika, więc obliczanie tury jest prostsze). Kwestia ataków jest prosta do rozwiazania - robimy zmienną blokującą cały system walki, tworzymy obiekt z animacjami ataku, blokujemy, a na koniec ten obiekt odbloowuje system walki. Dzięki temu animacje walk to po prostu osobne obiekty sterujące zachowaniem grafik postaci z systemu walki i mogą robić dowolne rzeczy. Hłe hłe, zobaczymy niedługo jak to działa, jak zrobię pierwszą betę jRPGM :D

 

Ale się rozpisałem... czasem mam gadane, dziwne, że pod tablicą w szkole mi tak dobrze nie idzie, a o zagajaniu do dzierlatek nie wspomnę...

 

 

 

 

p.s. Morrowind - znasz zasady - nie wspieramy tego co nielegalne. poza tym, radiówka nie ma nic do prędkości ściągania, a raczej to jaka jest prędkość tego łącza, czy jest to public ip etc. bo jak masz rozdzielenie na kilka osób, to nawet 10mb/s nie daje satysfakcjonujących efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio obejrzałem niby anime dla dzieci, ale sądząc po niektórych scenach (odgryzienie ucha XD) i odzywkach postaci (shut up!) to to raczej nie jest dla dzieci. Wpiszcie w YouTube "Arashi no yoru ni" (one stormy night - jedna burzliwa noc). Nie ma tekstu polskiego. W ogóle nigdzie. Jest tylko wersja angielska i chyba włoska, ale polskiej nie ma. Na YouTube film podzielony jest na 11 części po ok. 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...