Skocz do zawartości

C# C++ Żartem?


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Ten oto wywiad zrobił mi mętlik w głowie... czyżby języki c/c++ były żartem autora? małym psikusem by zwiększyć pensje programistów? Przekonajcie się sami i powiedzcie mi co o tym myślicie.

 

http://forum.msstudio.com.pl/c.php?tytul=G...0j%EAzyka%20C++

 

to jest stary artykuł więc pewnie większość z was go zna.. Czekam na komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taki stary, to już pewnie setki tysięcy osób go widziało, a mimo to c++ nadal jest powszechny, więc chyba logiczne że nie jest to prawda (przynajmniej nie w 100%).

Niby tak, ale z drugiej strony może ktoś się bał "rewolucji" w świecie programistycznym i wszystko zostało przemilczane. ;]

 

W każdym razie i tak lepszych opcji nie mamy (no może poza asemblerami), niż języki c itp., więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy przeczytaliście ten artykuł ;p ? Według rozmówcy, C++ został stworzony tylko po to, żeby był to ciężki do opanowania język, w którym się długo pisze, żeby zarobki programistów były większe :] . Nie sugerujcie się nazwą topicu, bo to część większej całości. Zresztą, nie wiem czemu Pieter tu miesza do tego C#, jak C# z C++ i C to ma wspólną tylko tą literkę C ;p . Zresztą, sam Pieter6 nie zrozumiał artykułu który nam tu zapodał, bo napisał:

czyżby języki c/c++ były żartem autora?
a tam jest wyraźnie napisane, że to C++ jest tym rzekomym żartem, a nie C ;p . Zresztą, jak dla mnie ten wywiad to z deka stek bzdur, bo programowanie obiektowe jest dużo wygodniejsze od strukturalnego. Jednak, w jednym trzeba się zgodzić - C++ jest językiem trudnym. Lepiej się zabierać za D, następcę C, w pełni obiektowego, kompilowanego natywnie i z wieloma rzeczami których brakuje w C++ jak np. Garbage Collector. Co prawda, jest jeszcze mało bibliotek do niego, jednak język się ciągle rozwija i zdobywa kolejnych "wyznawców" ;p . Odkąd poznałem D, to trochę żałuję, że zacząłem projekt w C++, jak wszystkie biblioteki które wykorzystuję są też pod D, jednak, te języki się różnią od siebie i przeniesienie by było trudne, ale co was będę męczyć ;p .

Skoro jest taki stary, to już pewnie setki tysięcy osób go widziało, a mimo to c++ nadal jest powszechny, więc chyba logiczne że nie jest to prawda (przynajmniej nie w 100%).

Chociaż wszedłeś na stronę, którą dał Pieter? Bo to by rozwiało wszystkie twoje gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Marmot: Przecież pisząc w Visual Studio C++ .NET masz Garbage Collector itp.

 

Chyba coś Ci się C++ z C++/CLI pomyliło. To jest prawidłowa nazwa, która ma odróżnić tą implementację by MS od standardowego C++, które nie ma GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha już wszystko rozumiem. Co do C++ standardowego to uważam, że warto się go uczyć, ponieważ jakby to był niby taki nie wypał to przecież komercyjne gry nie byłyby pisane w tym języku. (Oczywiście nie uważam, że wszystkie są pisane w C++, ale jakaś część na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...