Skocz do zawartości

Ciche chłodzenie grafiki


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Słuchajcie, mam problem. Otóż moja karta graficzna - GeForce 8500 GT niestety posiada tylko radiator i rozgrzewa sie do 70 stopni C ! Taka temperatura zapewne dość znacząco skraca jej zycie, a i przy graniu czasem daje sie we znaki (kilka razy się komp na chwilę przywiesił i potem sie pozamieniały niektóre tekstury miejscami). Kupienie wiatraczka to tam nie problem, ale chodzi o to, że teraz komputer jest naprawdę cichy (no jak tam nic nie jest chłodzone to nie dziwota :P) i chciałbym, aby jego głośność praktycznie nie wzrosła - w jaki sposób dość tanio mogę sprawić, aby temperatura spadła poniżej 40 stopni? Zapewne poza wentylatorem nic lepszego nie znajdziemy, więc konkretniejsze pytanie brzmi - jaki wybrać, żeby był jak najbardziej bezgłośny ?

 

procekek3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ale to kosztuje, poza tym nie mam miejsca na takie cuda. Mam bardzo ciasne mieszkanie i w sumie poza przerwami 10 cm z boku i 20 z tyłu oraz wolnej góry, to komputer jest otoczony meblami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób przemeblowanie i trzymaj kompa w lodówce XD A tak na serio, nie wydaje mi się aby nieuszkodzone wiatraczki były głosne, jeśli nawet będzie je słychac, to będą na tyle ciche że powineneś się przyzwyczaić. Możesz tez trzymac w pokoju wiadro z lodowatą woda i co jakiś czas oblewać kompa XD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

czyścić nie ma czego, komp ma 4 tygodnie :P Hmm, pomyslę za tem nad jakimś wiatraczkiem, ale nie z najniższej półki, ew. pogoogljer i poszukam opini o tej karcie, może tam będą jakieś porady fajne, bo otwieranie kompa też nie wchodzi w grę, tymbardziej, że mam go postawione tak, że jak śpię dotykam go nogami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

2,5m x 5m, ale mieszkam razem z bratem, więc w sumie na obu ścianach są meble i jest jakieś 0,5 metra przejścia przez pokój w węższym miesjcu - tam gdzie stoją łózka :P A że nie było miejsca na nowego kompa, to odsunąłem łóżko od biurka i w wolną przstrzeń wsadziłem kompa, tak aby było kilka cm wolnego miejsca dla cyrkulacji powietrza... tak to jest, jak się mieszka w bloku gdzie jest 6000 mieszkańców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem jest wentylator około 1600rpm najlepiej wielołożyskowym (Byle nie tocznych <_< ) które nie przekraczają hałasu na poziomie 18dB :) zwiększy to wydajność radiatora bodajże 340%

Ps. Zapewne masz kartę albo ASUS'a Albo Gigabyte nie wiem co za kretyn tam wsadził chłodzenie pasywne ale niech mu święci <_< Skoro 1W (ciepła) = 10cm^2 powierzchni chłodzącej to do tej karty by uzyskać około 30* trzeba by było radiator przeszło 4x większy <_< i to nie bardzo

EDIT

Dlaczego sobie nie kupiłeś Radeona 2600XT - DX 10; SM 4.0; 120 Potoków; Jest droższa chyba 40 zł a lepsza prawie 2x <_< cóż Twój błąd, ale jest to tylko moje zdanie...

 

EDIT 2

A fu*k zapomniał bym :P Umieść wentylator nad GPU :) to zwiększy jego wydajność (Jeśli nie obejmuje on całości radiatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Jedynym rozwiązaniem jest wentylator około 1600rpm najlepiej wielołożyskowym (Byle nie tocznych <_< ) które nie przekraczają hałasu na poziomie 18dB :) zwiększy to wydajność radiatora bodajże 340%

Ps. Zapewne masz kartę albo ASUS'a Albo Gigabyte nie wiem co za kretyn tam wsadził chłodzenie pasywne ale niech mu święci <_< Skoro 1W (ciepła) = 10cm^2 powierzchni chłodzącej to do tej karty by uzyskać około 30* trzeba by było radiator przeszło 4x większy <_< i to nie bardzo

EDIT

Dlaczego sobie nie kupiłeś Radeona 2600XT - DX 10; SM 4.0; 120 Potoków; Jest droższa chyba 40 zł a lepsza prawie 2x <_< cóż Twój błąd, ale jest to tylko moje zdanie...

 

EDIT 2

A fu*k zapomniał bym :P Umieść wentylator nad GPU :) to zwiększy jego wydajność (Jeśli nie obejmuje on całości radiatora)

 

O! O taką pomoc mi chodziło :P Fakt, to jest grafika od Gigabte'a - a nie mialem już kasy na nic więcej, bo musiałem się zmieścic z kompem w równo 2500. Jakbym miał więcej, to bym sobie może 8600gt trzasnął albo jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...