Skocz do zawartości

animacje


Rekomendowane odpowiedzi

W obiekcie z owym spritem daj w CREATE:

 

image_speed=1/3

 

to nie działa (kiedyś wiedziałem jak to się robi ale nie pamiętam ale to co ty piszesz jest blisk tego)

 

na view pomogło (ale gapa jestem wpisywalem obok)

ale z image nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykłady pokazują jak zrobić manu gry pn: nowa gra, exit,

1.czy są jakieś przykłady pokazujące menu podczas gry takie co jak nacisne esc to pokazuje sie i pauzuje gre i

2.takie co sluzy do sterowania gra np: wybierania budymków i podążające za view?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie menu jak w np. WARCRAFT3 chyba każdy w nią grał to wiadomo klikam na robotnika i mi sie pokazują budynki jakie moge budować.

 

zrobilem takie nemu ale jak rusze view to one zostaje w miejscu (a zrobilem tak create ocjekt i jak klikne myszą na object to jakiś event (jak dodałem podązanie objectu za view to sie całe menu trzęsie)(oczywiście moje menu nie wygląda jak w warcraft3 to tylko dla wytłumaczenia o jakie menu mi chodzi moje ma 4 klawisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to menu podąza za robotnikiem czy za głównym viewem? (nie grałem w W3 :) ) W pierwszym przypadku nie wiem jak ci pomóc ale co do drugiego to możesz wyrzucic to menu poza room i dac na nie drugiego viewa i daj view visible=true jak klikniesz na robotnika!

 

EDIT: zasadniczo w pierwszym przypadku możesz dac to samo tylko view by musiał isc za robotnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...