Skocz do zawartości

Menu na tablicach.


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio, że w żadnej grze (chyba) nie ma menu obsługiwanego myszką zrobione na font'ach. Postanowiłem, więc stworzyć przykład menu zrobionego na font'ach (z jednym obiektem). Przykład jest podzielony na dwie części: menu obsługiwane myszką oraz menu obsługiwane strzałkami. Dodatkowo podczas gry można nacisnąć klawisz ESC, aby włączyć mini submenu. Przykład jest zrobiony na tablicach. Wiem, że istnieje podobny przykład Gnyska, lecz ja napisałem ten przykład od początku do końca sam. Ściągajcie, oceniajcie i znajdujcie bugi :) .

 

Download: Ciach!

 

Należy także sprawdzić ile zajmuje ten przykład. 11 kb to moim zdaniem malutko :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

jakby ten komunikat pokazywał się tylko raz, było by lepiej.

Ale muszę cie pochwalić, bo pomyślałeś nad tym przykładem i nawet jeżeli nie jest najlepszy, bo trzeba by zoptymalizaować pod konkretne jedno działanie i wtedy trochę by ubyło kodu - to jednak w bardzo dobry spsób rozwiązałeś trapiące setki ludzi zagadnienie. Będą z ciebie ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gnysek: Dzięki. Kiedyś już robiłem menu na tablicach w Pascalu :D . Tam był fajny efekt :) . Wiem, z kodem było wcześniej jeszcze gorzej, ale nie wiem jakby go ulepszyć :( . Może jakaś propozycja :P ? Co do komunikatu, to potrafi wkurzyć człowieka.

 

Dziękuje za miłe komentarze (ooo... tylko dwa xD ?). Nie przeszkadza wam ten trick z myszką xP ? Miałem problemy z osią Y i zamiast odejmować, ciągle dodawałem, ale już jest lepiej. Jak będę miał czas, to go udoskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład ok, choć zrobienie jedno-objektowego menu obsługiwanego strzałkami jest proste (o ile nie banalne), to z myszką jest trudniej. Solidne 3.7/5

 

Będą z ciebie ludzie.

Mistrzunie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucę wersję 0.3 . Będzie czytelniejszy (troszeczkę) kod oraz będzie komunikat wyświetlany tylko raz :) . Będzie także możliwość włączenia trybu z 'ikonkami' :P .

 

@Jaklub: Solidne i 3.7/5 ? (żartuję :P ) . Tego z myszką 80%+ userów (GMclanu) by nie napisało. Może w GMie jestem słaby, ale umiem wykorzystać to co wiem :] .

 

@Edit: jedno-objektowe (^^,) ? Ty w GMie za długo nie pracujesz xD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaklub: Solidne i 3.7/5 ? (żartuję ) . Tego z myszką 80%+ userów (GMclanu) by nie napisało. Może w GMie jestem słaby, ale umiem wykorzystać to co wiem .

Pamiętaj, że u mnie trudno dostać 3.7/5, wierz mi. ^^ A słaby w GM-ie nie jesteś.

@Edit: jedno-objektowe (^^,) ? Ty w GMie za długo nie pracujesz xD ?

3,5 roku. Zrobiłem byka, ale to nie znaczy, że od razu za długo nie pracuję. xxxxxxxxxxxDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jaki ja leń! Już daję wersję 3.0: https://gmclan.org/up2227_11_dobre_menu_0_3.html . Shylios, proste może jest, ale nie zmienię zdania, że 80% user'ów tego nie zrobi =] . Szczerze mówiąc ja ten z myszką około 10 minut pisałem, a przez pierwsze 3 minuty, było już prawie idealnie :) .

 

@Edit: Tymon, czego w moim temacie szukasz xD ?

@Edit2: Jaklub: mi nie chodzi o to, że to nie jest takie łatwe, tylko, że nie pisze się objektowe. Chociaż, sam nie wiem czy załapałeś :P ..

@Edit3: Mi chodziło, że za długo w GMie pracujesz (a nie na odwrót) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobrze, masz to 4/5. Choć popraw skrypt:

 

Popraw jeden ze skryptów na coś takiego:

{
//algorytm nad ktorym troche siedzialem - docen to
    kursor = ceil((mouse_y-30-rozmiar_fonta-rozmiar_fonta/1.5) / odleglosc_od_menu);
    kursor_submenu = ceil((mouse_y-150-rozmiar_fonta-rozmiar_fonta/1.5) / odleglosc_od_menu);
}

Nie wiem, czy zawsze będzie dobrze działać.

 

O, znalazłem gafę w pierwszym twoim poście:

@Edit: Szczerze mówiąc serce mi bije, jak widzę, że Ranmus temat przegląda .

Normalnie to ci nie bije? :D

Nie pisz więcej o reakcji na to, że jakiś user przegląda temat, bo to szybko staje się nieaktualne.

 

PS. Faktycznie z tym "objektowym" zrobiłem gafę, a z tym GM-em źle przyjąłem. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edit: Tymon, czego w moim temacie szukasz xD ?
A... tak sobie czytam. Może przy okazji znajdę sobie jakiś powód do pomęczenia Gnyska, albo Ranmy... od tak dla sportu. =)

 

Cóż. Przykład może nie zachwyca, może też nie jest napisany w sposób "idealny", ale działa i spełnia swoje zadanie.

 

Jest dobrze. Nie popadaj w samo zachwyt, będzie jeszcze lepiej. :)

 

Przy okazji dałeś mi całkiem ciekawy pomysł, ale o tym później.

 

Pozdrawiam, mroow. :cat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...