Skocz do zawartości

IcyLand


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: IcyLand

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: IcyLand to platformówka stworzona specjalnie na #8 Batalię Click Portalu, której głównym celem jest zwyczajne nabijanie punktów i zwiedzanie kolejnych poziomów (a tych jest 10 + 1 bonusowy). Jest to gra ewidentnie niedokończona (nie znajdziemy tutaj fabuły, majestatycznych teł, stylowej grafiki itp.), robiona w zaledwie 15 dni. Brak czasu wymusił niestety ode mnie użycie gotowego silnika (choć mocno zmodyfikowanego) i miejscami gotowych sprite'ów (głównej postaci), za co bardzo przepraszam*. Nie zdążyłem także do końca zoptymalizować kodu, więc jeśli gra nieco przycina - wystarczy po prostu wyłączyć w opcjach efekty specjalne (OPCJE -> EFEKTY).

 

Co znajdziemy w grze? (możesz ominąć ten fragment ;))

Bezimienny bohater, który przemierza mroźne korytarze bez większego celu, może podczas gry rozwijać swoje umiejętności - tj. wyżej skakać, uodparniać się na ataki itp. Poziomy wydają się proste do przejścia, jednak prawdziwą sztuką jest zebranie wszystkich diamentów z planszy (a za to jest dosyć pokaźny bonus punktowy). W lodowych salach czyhają także różne niebezpieczeństwa - armaty, lasery czy kolce. Kolejnym przeciwnikiem, tym razem niematerialnym, jest upływający czas, który nie pozwala na słodką bezczynność. Wszechobecny ścisk utrudnia rozgrywkę i tym samym wymaga od gracza cierpliwości oraz zręcznych palców. Bohater nie pozostaje jednak całkowicie bezbronny - na planszach porozrzucane są kule mocy, które można wykorzystać do eksterminacji uporczywych wrogów.

 

Download: https://gmclan.org/up506_4_IcyLand.html

Rozmiar pliku: 1736KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Jakim, modyfikowany FoxEngine

Fabuła:
brak

Grafika:
Jakim, gotowe sprite'y :(

Muzyka:
Jakim, Dune

Screeny:

Menu

Wyniki

Świat 1

Świat 2

 

* - choć mam nadzieję, że nie będzie to stanowić dużego problemu :).

 

Właściwie nie będę już tego kontynuował. Jeśli ktoś koniecznie chce, mogę mu udostępnić plik *.gm6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna gra z miłą grafiką dla oka. Przydało by się jeszcze jakaś muzyczka. 4/5 :)

 

Jest przecież (nie gra? Sprawdź opcje). Są to pliki 1.xm, 2.xm itd.

 

szkoda tylko Jakim że grafika bohatera jest z GCC Platform example..

 

Mówiłem - brak czasu. Lepszej i tak bym nie zrobił ;).

 

A projekt otrzymał Stig - kto pierwszy, ten lepszy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...