Skocz do zawartości

Pacman 1.2


Amadeo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Pacman 1.2 (In Sky) (Poprawka 27 Maj)

 

Gatunek: gra platformowa

 

Opis: Kolejna gra Pacman w mojej wersji. Jest fajna,trunda. Posiada średnią grafikę. Wszystko zostało stworzone przez ze mnie oprócz postaci i dźwięków. Zachęcam do pobrania.

Download: https://gmclan.org/up2239_3_pacman_1_2.html

Rozmiar pliku: 1,43 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Amadeusz Dziopak, z pomocą Krystian Kusz

Fabuła:
Amadeusz Dziopak

Grafika:
Amadeusz Dziopak i Mark Overmars (Przykład Pacman)

Muzyka:
Mark Overmars

Screeny:

Screen 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to moja pierwsza gra!

 

Wszyscy zresztą wiedzą, jakie mam zdanie na temat umieszczania pierwszych gier na forach...

 

...niemniej zapamiętaj, że każda taka pierwsza gra będzie traktowana ostro, a to że podwyższają ocenę że to pierwsza gra to tylko dlatego że mają specyficzny system oceniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem że robienie gier na klockach mija się z celem. Tak to się niczego nie nauczysz. Najlepiej jak najszybciej przejść na kod :] naucz się warunków i zmiennych i nic więcej ci nie jest potrzebne do zrobienia dobrej gry :)

 

Pozdrawiam Marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi abyś się nauczył :) mamy rozwinięte FAQ, mamy kursy posiadamy również własną wikipedie gm-owską. Przeczytaj kurs o zmiennych i warunkach bo to jest podstawa (najważniejsze) :P Sam jeszcze nie wydałem żadnej gry ale mówię ci bez tego ani rusz :P

 

Pozdrawiam Marek :)

 

Edit: zadawaj pytania, przeszukaj forum( ja się uczyłem GML z przykładami z forum usuwałem jakąś część kodu i sprawdzałem co nie działa następnym razem już wiedziałem co jest co. Ucz się ! :)

 

Edit2: Jeżeli chcesz to ci jutro napiszę całą twoją grę kodem z dokładnymi opisami co i jak abyś dokładnie zrozumiał o co chodzi w tym GML :] chciał bym abyś się nauczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ontopic: Pacman w platformóweczce... hmm... Są już dwie takie gry online (i to lepiej oceniane) więc wolę nie zaśmiecać kompa. Kiedyś lubiłem ale... >>>CAŁY<<< pulpit mam w ikonkach, i jak zainstaluję coś z ikonką na pulpie, to...

 

offtopic: A co do GML... A bu ja wiem? Tylko kilka razy wpisałem kod sam, nie kopiując go (nie da się skopiować z tej strony...) ani nie przepisując. Sam go wymyśliłem i... DZIAŁAŁ! Ale tylko kilka razy, więc nie jestem taki dobry. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi nie przypomona pac-mana, z tego co wiem to pacman to zręcznościówka a nie platformowka.

 

Gra ma troszke bugów...

 

Grafika: 2/10 (uzywaj opcji "transparent" przy apteczce)

Dźwięk: 2/10 (litośći!!!! Dzwięk z GMa!! LUDZIE! ISTNIEJE www.findsounds.com !)

Gryw: 2/10

 

Razem: 6/30 |||||||||||||||||||| 6 : 30 = 0.2

2/10 ||||||||||||| 10 : 2 =5 |||||||||||| 2 : 2 = 1 CZYLI 1/5

 

DAJE 1 GWIAZDKA

 

PS: Po co mi .gm6 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest kod gm do ladowania gry? Mam problem.

 

Load the game (plik savegame)

 

 

PS: Myślę że w czerwcu wyjdzie Pacman in Jungle. Większość składników gry już posiadam. Grafika będzie jednak o wiele lepsza. Będzie więcej rodzajów potworów, a nie tylko jeden. W którejś wersji PacMana 2 będzie aż 18 levelów, gra będzie mniej więcej na tym samym poziomie trudności (chyba łatwiejsza) ale na początku ma się tylko trzy życia. Dźwięk i muzyka też będą o wiele lepsze. Jak ktoś chce, to wsadze w przyszłym tygodniu plik .gm6 (w wersji beta-demo)

 

EDIT: czy to takie trudne (GML)?

 

Double-post jest zły. Chyba, że chodzi o aktualizacje czy nowe wersje, ale w twoim drugim poście tego nie było.

Jaklub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę się starał trochę ułatwić grę, poprawić sterowanie, poprawić levelki. Na pewno dojdzie 7 i 8 level. Belki zostaną poprawione, tło też, będzie również więcej rodaji potworów.

NP.

 

POTWOR L - -21 Zycia

Potwor Super Extra Strona Game Maker - -99 ZYcia (zart)

Jednak poprawki jutro nie będzie.

 

 

 

pS. Nie będzie rodzaji potworków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka -(brak)

grafika|(w połowie nie twoja)

grywalność-(pograć można^^)

fabuła-{};

pierwsza gra+

 

Ocena 2

zmień grafikę na własną nawet jeżeli wyjdzie gorzej to zawsze będzie własna :P

oraz dodaj muzykę (niekoniecznie własną i mało piskliwą)

wtedy ocena będzie wyższa(bynajmniej moja)

To jest ocena obiektywna (czyli nie to że cie lubię/nielubię) jeżęli się postarasz

będzie lepiej, ach dobrze żę nie pamiętam mojej 1 gry ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: powinno nie być grafiki z gm'a,

Po drugie: Musisz dodać jakieś ciekawe bonusy, bo bonus, który jest w każdym pacmanie jest już małym przeżytkiem. (oczywiście możesz go zostawić)

Po trzecie: (jak dla mnie) powinno dać się jakoś zabić te stworki bez bonusu (np. naskok na nie albo coś.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie: (jak dla mnie) powinno dać się jakoś zabić te stworki bez bonusu (np. naskok na nie albo coś.)

zbiera się gwiazdke. Jak ją będziesz miał możesz zabijać potwory w każdy sposób, byle się z nimi spotkać.

 

Ja nie proszę o propozycje gry do PcMana tylko do wszystkich gier. Jakie mają one być. np. cały czas akcja itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro wszyscy źle oceniają PcMana, proszę wszystkich o napisanie jaka powinna być gra!

 

Taka, żeby gracz grał 6 godzin dziennie i umarł z niedożywienia, bo zapomni o obiadach.

 

Może wyolbrzymiłem, ale gra musi mieć coś, co pozwala za każdym razem bawić się nią, czy to z powodu zbierania lepszych itemów, czy pokonywania losowych, coraz trudniejszych plansz czy też bicia rekordu punktowego. Dlatego każda gra, która ma mniej niż 20 leveli ma u mnie zimno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...