Skocz do zawartości

E-STYLE


Gość members_display_name

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swój styl...

Podziel się nim...a więc "JAK PROGRAMUJESZ?"

 

Opisz tu swój styl, czego najchętniej używasz, a czego unikasz jak ognia. Napisz, co ci sprawia trudności, a co robisz z palcem w ****, że tak się wyrażę.

 

Ja osobiście strasznie polubiłem programowanie z użyciem dużej ilości zmiennych. Mój styl polega na używaniu dużej ilości if i switch w kombinacjach osobnych i mieszanych. Póki co unikam for (nie wiem czemu-muszę się do niego przyzwyczaić) oraz trygonometrii (cosinus, sinus, tangens, cotangens). Kiedyś i na nie przyjdzie pora, ale póki co nie mam co sobie nimi zawracać głowy. Z reguły nie piszę scriptów do folderu scripts, ale czasami robię wyjątki. Nawet się nie tykam 3D (bo się jeszcze oparzę), ale w rzucie izometrycznym staram się zawsze coś ciekawego (dla siebie) wykonać.

 

PS.Mam straszliwe (i najprawdopodobniej nieuleczalne) problemy z kończeniem gier. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o programowanie ogólne, czy w GM?

W 51% GM...rozumiesz :)

 

...a więc-pokaż swojego Pythona! xD

 

Brzmi dwuznacznie. =P

Tymon

 

To tylko pozory...chyba... =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

if zmienna1=5
{
  for (i=0; i<zmienna2; i+=1;)
  {
    zmienna2[i]=x*i
  }
}
else
{
  akcja()
}

 

Używam tylko trzech zdarzeń: CREATE, STEP i DRAW; zero klocków. Nigdy nie dodaję komentarzy w skryptach (tylko do przykładów), najczęściej korzystam z pętli for. Powtarzające się fragmenty wydzielam do skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kodzie zawsze panuje lekki burdel. trudno się w nim połapać. dużo zmiennych, pętli, prawie wcale nie używam komentarzy, rzadko wykorzystuje tablice (nie mogę się do nich przyzwyczaić) i takie tam pierdoły.

 

aha, to się tyczy C++. programuje tylko w nim, C# porzuciłem i przymierzam się do dżawy :P

 

i słowo do Blacka - może i dżawa sux, ale python bardziej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście strasznie polubiłem programowanie z użyciem dużej ilości zmiennych. Mój styl polega na używaniu dużej ilości if i switch w kombinacjach osobnych i mieszanych. Póki co unikam for (nie wiem czemu-muszę się do niego przyzwyczaić) oraz trygonometrii (cosinus, sinus, tangens, cotangens). Kiedyś i na nie przyjdzie pora, ale póki co nie mam co sobie nimi zawracać głowy. Z reguły nie piszę scriptów do folderu scripts, ale czasami robię wyjątki. Nawet się nie tykam 3D (bo się jeszcze oparzę), ale w rzucie izometrycznym staram się zawsze coś ciekawego (dla siebie) wykonać.

 

PS.Mam straszliwe (i najprawdopodobniej nieuleczalne) problemy z kończeniem gier.

Ja identycznie (szczególnie do PS), tylko że ja bawiłem się już 3d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam bawić się kodem, mimo że jestem początkującym. Staram się odzwyczaić od klocków (zmienna sprite_index zamiast Change sprite). Często bawię się w if'y. Używam tylko pętli while. No, to chyba tyle :) .

To się chwali. Tak trzymać!!! ;)

 

rzadko wykorzystuje tablice (nie mogę się do nich przyzwyczaić)

"Fithaj f cluphie!!!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

ja poza bzikiem na punkcie alphy, to jeszcze mam bzika na punkcie komentowania wiekszości kodu w jajcarski spoób. Jakby ktoś zajrzał w źródła moich gier, to jest tam pełno dowcipów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...