Skocz do zawartości

GM Zin


miki77

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w mózgu pojawił mi się pomysł na zin (magazyn) internetowy o GM. Mam już obmyślony plan gazety. Znajdowały by się w niej 2 działy główne: Game Maker Zone i Nie tylko o GM. W tym pierwszym znajdowały by się poddziały: TEMAT NUMERU (obszerny opis z gry) , NEWSY (najnowsze wiadomości ze świata GMa), RECENZJE (chyba każdy wie co to :) ) i PRZYDATNE KODY ( rożne przydatne kody do tworzenia gier) i KURS GM (czyli nauka od podstaw). W drugim dziale głównym znajdowały by się poddziały: PIEC (czyli ogólnie o rynku PCtowym) a także KONSOLE (czyli ogólnie o rynku konsoli). Od czasu do czasu dodawane by były plakaty do wydrukowania.

Teraz o redakcji. Podaje konkursy:

KONKURS NA NAJLEPSZY TEKST O ALMORZE - ZWYCIęZCA ZOSTANIE REDAKTOREM TEMATU NUMERU

KONKURS NA NAJLEPSZą RECENZJę - KAżDY WYBIERA SOBIE GRę I TWORZY JEJ RECENZJę. AUTORZY 4 NAJLEPSZYCH RECEK ZOSTANą RECENZANTAMI

KONKURS NA LOGO I NAZWE GAZETY - AUTOR NAJLEPSZEGO LOGA I NAZWY ZOSTANIE GRAFIKIEM

KONKURS NA KODY - 2 AUTORZY NAJciekawszych KODóW DO WYKORZYSTANIA W GMie ZOSTANą REDAKTORAMI DZIAłU NEWSY I KODY (w tym konkursie licze na Patrysława i Tymona :] )

Prace proszę przesyłać na mój mail kozminek@o2.pl do godziny 23.59 w niedziele, a jako temat wpisać nazwe konkursu w którym bierzesz udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czekaj, tylko opanuję ból brzucha spowodowany gromkim śmiechem. Patrysław napisze kod. :D Okay, już mi lepiej. :]

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Moim zdaniem jednak lepiej pisać artykuły na stronę. Może nie będą miały wspaniałej szaty graficznej, ale na pewno będą szybciej dostępne. I żeby było jasne: nie mówię, że pomysł ssie, ale - nawet jeśli będzie rządził - to beze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a po jaką cholerę w zinie dla programistów GM znajdują sie działy o grach na konsole i PC

Ten dział zostanie najprawdopodobniej jednak skasowany. A co do plakatów to będą one z motywami z gier tworzonych w GMie, a także plansze opisujące różne kody. Mam zamiar zrobić taki plakat dla newbie który pokazywałby gdzie jest co w menu GMa. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
...bo? Żądam argumentacji ;).

A proszę bardzo, ja dam trochę takie chamskie wytłumaczenie. :P Ślimaczka nie warto wspierać ze względu na ignorancję jego właścicieli. Ten zin istnieje już od dłuższego czasu (przeglądałem regularnie jego rozwój) i skupia się na tematyce klików ze stajni clickteam oraz także gm. Co ciekawego można tam zauważyć? Ano to, że prawie wszystkie polskie gry w TGF są tam recenzowane i o dziwo ani jedna polska gra zrobiona w GM, która NIE była zareklamowana na innej stronie o GM niż GMCLAN'ie, tak jakby nasz serwis był całkowicie niszowy z tych co zajmują się gm'em i miał TYCI popularość w porównaniu do konkurencji.

 

Wskutek tego mamy taką sytuację, że są recenzowane gierki np. twoje czy Morty'ego, a nawet zagraniczne jak Sandbox of God, ale broń Boże takich gier jak Back, Magi, Almora i innych.

 

Do czego zmierzam? Odnoszę wrażenie, że nasz serwis jest całkowicie ignorowany. A to nie my powinniśmy się prosić o udział w Ślimaczku, bo:

- Nikt u nas tego nawet nie raczył zareklamować, zostaliśmy całkowicie pominięci.

- To nie nasz projekt. To nie my powinniśmy się prosić o udział w Ślimaczku, ale jego redaktorzy powinni na początku zrobić wywiad wśród większych portali, nie ograniczając się do bodajże 2 czy 3, których nazw nie będę wspominał.

 

Przez cały czas GMCLAN nie istniał w oczach Ślimaczka, a gdy my wpadamy na pomysł zina, to nagle zjawiasz się i dopiero teraz dajesz informację, że coś takiego jak zin o GM istnieje na polskiej scenie? Dziękim ale to już chyba za późno na takie ofery, nieprawdaż?

 

 

dziadekkleofas:

Z ciebie zawsze taka maruda jest? Zobacz na treść Ślimaczka.

 

Dawidsu:

To wszystko zależy jak będzie rozplanowane. Można by zrobić tak, że artykuły z zina po jakimś czasie wpadają na serwis GMCLAN'u. Aktualnie nie mamy formularza zgłoszeń do artów, więc jakiś nowicjusz mógłby spróbować swoich sił pisząc coś ciekawego do zina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie no, już nie przesadzaj, bo Ślimaczek to kawał całkiem dobrej roboty. Kłopot jest w tym, że został hermetycznie zamknięty w specyficznym kręgu paru portali, które od początku istnienia skupiały się na TGF tylko coś ostatnio tak nieśmiało zaczęły supportować GM. A może oni po prostu sobie nie życzą współpracy z nami czy kim tam jeszcze, kto wie? My na siłę nikogo zmuszać nie będziemy, więc jak ma powstać zin o GM, to całkowicie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo, ja dam trochę takie chamskie wytłumaczenie. :P Ślimaczka nie warto wspierać ze względu na ignorancję jego właścicieli. Ten zin istnieje już od dłuższego czasu (przeglądałem regularnie jego rozwój) i skupia się na tematyce klików ze stajni clickteam oraz także gm. Co ciekawego można tam zauważyć? Ano to, że prawie wszystkie polskie gry w TGF są tam recenzowane i o dziwo ani jedna polska gra zrobiona w GM, która NIE była zareklamowana na innej stronie o GM niż GMCLAN'ie, tak jakby nasz serwis był całkowicie niszowy z tych co zajmują się gm'em i miał TYCI popularość w porównaniu do konkurencji.

 

Powodem nie jest "ignorancja", a brak recenzentów/informatorów/redaktorów z działu Game Makera. Na stronie nawet widnieje ogłoszenie o naborze, tak więc - osoby, które chcą reklamować scenę Game Makera i gry spłodzone w tym programie, mają szerokie pole do popisu. Kliki, tj. The Games Factory, Multimedia Fusion, mają "uprzywilejowaną" pozycję właśnie z tego powodu (ew. mogę się jeszcze zgodzić, że projekt powstał z rąk klikowców, dlatego dotyczy w dużej mierze klików). O ignorancji nie ma mowy. A przy okazji: ktoś chce zmienić aktualny stan rzeczy? ;)

 

Wskutek tego mamy taką sytuację, że są recenzowane gierki np. twoje czy Morty'ego, a nawet zagraniczne jak Sandbox of God, ale broń Boże takich gier jak Back, Magi, Almora i innych.

 

Równie "chamsko" odpowiem ;). W takim razie niech kilka śmiałków z GMClanu napisze recenzje o tej grze. Teksty mogą przysyłać również osoby niezwiązane ze Ślimaczkiem.

 

Do czego zmierzam? Odnoszę wrażenie, że nasz serwis jest całkowicie ignorowany. A to nie my powinniśmy się prosić o udział w Ślimaczku, bo:

- Nikt u nas tego nawet nie raczył zareklamować, zostaliśmy całkowicie pominięci

- To nie nasz projekt. To nie my powinniśmy się prosić o udział w Ślimaczku, ale jego redaktorzy powinni na początku zrobić wywiad wśród większych portali, nie ograniczając się do bodajże 2 czy 3, których nazw nie będę wspominał.

 

Nie da się ukryć, ale jeśli sam Game Maker i gry made in GM znajdą się w recenzjach/kursach Ślimaczka, zainteresowanie portalami i stronami wzrośnie.

 

Dzięki Ranmus. Ten tekst jest wspaniały. "Ślimakowi" precz!

 

Zapachniało ksenofobią. Czytałeś chociaż jeden numer, żeby się móc wypowiadać? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Równie "chamsko" odpowiem smile2.gif. W takim razie niech kilka śmiałków z GMClanu napisze recenzje o tej grze. Teksty mogą przysyłać również osoby niezwiązane ze Ślimaczkiem.
No to mówię, trzeba było napisać wcześniej, a myśmy się nawet nie doczekali prezentacji Ślimaczka. Mało tego, sam chciałem się zgłosić (w okolicach grudnia), jednak rozmyśliłem się, bo uznałem, że nie warto. Teraz to musztarda po obiedzie.

 

Robimy swój zin i tyle. :P

 

 

Nie da się ukryć, ale jeśli sam Game Maker i gry made in GM znajdą się w recenzjach/kursach Ślimaczka, zainteresowanie portalami i stronami wzrośnie.
Jak może wzrosnąć zainteresowanie portalami, skoro Ślimaczek istnieje tylko na PSK. Jedynie co by z tego wyszło, to że parę osób z innych portalów poznałoby GMCLAN oraz na odwrót. A teraz porównaj sobie popularność GMCLAN z innymi analogicznymi serwisami. :)

Lepiej jest chyba skupić na zupełnie nieznanych osobach czyż nie? Zobacz ile taka Almora nabiła nam nowych userów poprzez marketing wirusowy (ktoś powiedział komuś). Bez dobrych produkcji nie ma mowy o popularności, bo dzieciaki na takich forach jak KSExpret zawsze będą tyrać clicki dopóki nie pokażesz im czegoś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak czy siak myślę, że to pewnie nie wypali, bo najpierw to trzeba znaleźć to o czym Jakim napisał, a mianowicie redaktorów. Ja niestety nie mogę z tej racji, że czas około gm'owy jaki mogę przeznaczyć na tego typu rzeczy to gmclan, a i tak go jest za mało.

 

Ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście zakładali ten zin z rok temu, to bym się zapisał, a tak to dupa blada :) . Chociaż, mógłbym robić coś takiego, że dawałbym listę 3 najciekawszych pytań z odpowiedziami z forum. Mógłbym tym się zająć. Ewentualnie od czasu do czasu mógłbym coś skrobnąć, ale raczej bardzo rzadko, bo w gry GMowe to nie gram (nie mam Windows) i nie robię już gier w GM (zamierzam zacząć naukę C#, specjalnie dla tego języka odkładam naukę języka Ada :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zrobi ładną szatę graficzną? :D Mógłbym się tego podjąć w trakcie weekendu. :) Poza tym myślę, ze nic nie szkodzi, aby w pierwszym numerze walnąć kilka artów, które są już na GMCLANIE. Mozna np. publikować w częściach GMLowy kurs Marmota (albo mój felieton :]). A co do kodowania, to ja jestem lewar. :D Może pomyliłem ci się z Dawidsem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Może i ja bym coś od czasu do czasu podesłał, ale tak jak pisałem wcześniej, nie mogę być na stałe w redakcji i ktoś to musiałby zaprojektować i "skodzić".

 

btw. A właśnie tak sobie myślałem o Bobrach czy by się nie podjęli tego zadania, bo ty chyba jakoś ich klimaty. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...