Skocz do zawartości

GOSTKI!!!


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Gra RPG na dwóch, w której nie mamy żadnych misji tylko rozwijamy swoją postać przez zabijanie różnych stworzeń. Są czary, bronie ale nie ma różdżek i łuków (łuków raczej nie będzie, bo nie wiem jak je narysować najprościej). Oczywiście, niektóre z broni mają wymagania (siła i zręczność), czary też (mądrość i intelekt). Niektóre bronie mają dodatkowe efekty, np. przy każdym ataku rzuca czar "Rozbryzg Płomyków".

Niektóre efekty mają dodatkowe właściwości, np. "ogłuszenie" nie pozwala atakować, a gdy golem zostanie ogłuszony doznaje on co sekundę 10pkt obrażeń. Sami zobaczcie! Grafika nie jest idealna, ale nie jest też beznadziejna.

 

Sterowanie

Gracz1

Strzałki - ruch

Ctrl - atak

Shift - statystyki

Enter - weź broń

P - zwiększanie atrybutów

O i L - poruszanie po atrybutach

K - weź zwój

I - rzuć czar

M - powrót do startu

 

Gracz2

WSAD - ruch

F - atak

Q - statystyki

E - weź broń

R - zwiększanie atrybutów

T i G - poruszanie po atrybutach

X - weź zwój

Z - rzuć czar

V - powrót do startu

 

Link: https://gmclan.org/up1096_4_Gostki.html

 

Miłego grania

 

Informujcie o błędach, bugach, waszych pomysłach (bronie, czary, stwory itp.)

 

PS. Powiedzcie, która broń według was jest najlepsza, a który czar. (Heh, czarom nie dałem nazwy, ale spróbuję to zmienić. Jak nie wiecie jak to nazwać to piszcie jaki ma efekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogółem gra mało ciekawa bo nie ma celu, grafa wydaje się być porządnie zrobiona, ale niedopasowana, dlatego nie ma klimatu (gdybyś dał muzyke było by owiele lepiej). Można wyjść po za planesze, jak wcisniemy f1 pokazuje sie puste info, mały świat. Jeśli dodasz jakiś cel, to gra może być ciekawa dla 2 osób, ale jak narazie nie jest. Mam nadzieje że to dopiero beta albo demo, bo jeśli nie, to chyba zrobiłeś tą gre z nudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zdobycie konkretnego poziomu może być celem?

 

Gra jest bardzo nudna bo nie dałeś tej grze żadnego celu.

Nudna, bo nie ma celu. Ciekawe...

 

Może ktoś inny?

 

Skupiłem się głównie na rozrgrywce. Nie wiem jak może być nudna. Są bronie, czary... w to trzeba pograć trochę dłużej aby się wczuć. Kiedy już zdobędzie się 2 poziomy, trzeba pakować w siłę, a potem znaleźć 3 potężne miecze (Król Ognia, Klinga Natury i Królowa Lodu). A może celem będzie zdobycie 2 lub więcej mieczy żywiołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się opcja dla jednego gracza. Ja nie mam z kim grać i tylko ta druga postać zabiera mi pół ekranu :( Pozatym gra nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Pogram jeszcze później i zobacze jak to będzie po zdobyciu tych że mieczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny fundament na dobrą gre.

 

Warto nad tym popracować ;)

 

zajmij sie róznież:

- wyborem gry dla 1, 2 graczy na poczatku.

- samo chodzenie i zabijanie potworków 'bez celu' może wkońcu stać sie nudne, może jakis death match? :P gracze expują w osobnych krainach a potem otwiera sie jakaś brama i 'czelendź' :] zamiast poprostu expienia to możesz zrobić jakieś mini questy np. NPC do którego sie podchodzi i po krótkiej gadce spawnuje jakiegos bossa z obstawą. Jeśli gracze go pokonają to następny quest z trudniejszym bossem. Z bossów mógłby wypadac lepszy loot itp ;)

gdy gierka nabierze smaczku pomyśl nad skumaniem sie z jakims grafikiem, albo zrippuj jakies dobre grafiki ;)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić, że celem gry będzie pokonanie Bossa - Apokalipsę. Wtedy usunę Respawny i zrobię kolejne krainy (roomy), w których będą coraz trudniejsze stwory i więcej zaklęć i broni. Jak możecie to dawajcie pomysły na krainy i grafiki broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hanjuso: Tak powinno być. Trafienie jest wtedy gdy:

if (ceil(random(100))<=szansa_trafienia) && (ceil(random(100))>opon.szansa_uniku)

gdzie:

szansa_trafienia = zrecznosc

szansa_uniku = zwinnosc

opon = przeciwnik

Nie mam pomysłów na inny sposób atakowania.

 

@Marek: Inventory to moja specjalność XD Mogę zrobić... to by było ciekawe, ale co na to inni. Jeśli większość będzie za inventory to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydałoby się inventory. I jeśli mógłbyś zrobić, rozdawanie punktów umiejętności itp. za pomocą myszki też by było dobrze :) Bo trudno mi spamiętać jaki klawisz do czego. Atakowanie musisz koniecznie poprawić, bo zabicie moba jest prawie niemożliwe. Przesadziłeś trochę z tym :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem buga.Kiedy np. Hybryda Smoka stoi w tym pomieszczeniu a ja na trawie przed murem i są dwie i jak puszczą te kule to tracą życie.Jak stracą całe to dostaje się doświadczenie :blink: Troche to dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/10

Wreszcie znalazłem coś co jest Tibią, ale ją nie jest XD.

Invetory potrzebne, możliwość wyżucania rzeczy gdzie chcesz też się by przydała.

ALE NAJWAŻNIEJSZE TO ŻE NAJBARDZIEJ BY SIĘ PRZYDAŁ ZAPIS GRY!!!!

Zobaczymy co dalej

A, moją ulubioną bronią jest młotek - najczęsciej chyba może się celnąc.

A czar ten szary co strzalasz kamieniamy i wrogowie nie mogą atkaować, i ten z lodolandi, który strzela na wszystkie strony zaklęciem zamrażania.

Lepsze sterowanie się przyda np.

Gracz 1

Enter Num - Zwiększenie umiejentności

6 i 3- Wybór dodania punktów zdolności

O num - użycie czaru

5 - Num Pokazanie statystky

Shift - Wzięcie broni

ENTER - Wziecie czaru

Gracz 2

Q - Wzięcie broni

e-Wzięcie zwoju

V-Użycie czaru

B - Atak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups! Zapomniałem dać tu nowej wersji, ale narazie powiem co zrobiłem:

- wyświetlanie info o broni i zaklęciu

- oprócz zwoi pojawiły się kamienie

- teraz "trafienie graniczy z cudem" to przeszłość - zawsze trafiamy

- jest cel i mapy (ok. 6)

- respawny giną po zniszczeniu pobliskich budynków

- zmiana znaczenia atrybutów: zręczność i zwinność

- ulepszenie AI (nie ma go prawie wcale! Wiem, ale mi chodzi o poruszanie losowe: żeby nie wychodzili poza mapę i blokowali się na murach)

- hybrydy smoków nie są już głupie, tj. nie atakują cię jeśli na lini ognia jest jakiś stwór lub przeszkoda

- osłabienie czaru "Ogłuszenie"

- jedzenie! W tym jedno zwiększające siłę na krótki okres

- Zmieniona grafika (m.in. Wysłannik Śmierci, Kamienie)

- nowi przeciwnicy, tacy jak: Bandyta, Rabuś, Szkielet, Czarny Piechur, Pustynny Żuk

- nowe tereny (piach, czerwony piach...)

- poprawienie kilku bugów

- nowe rzeczy, np. palisada, dom bandytów...

- portale do map z przenoszeniem danych

- nowy system zdobywania doświadczenia

- nowe czary (w postaci kamieni): Szok, Szoker; (w postaci zwoju) Lodowy Pocisk, Lodowa Fala, Gradobicie

- nowe efekty (np. otępienie)

to chyba tyle... dużo trochę

spróbuję na jutro dać update'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Tylko czy zrobisz tak jak pytałem wcześniej, rozdawanie punktów doświadczenia, umiejetności czy co tam jeszcze jest, za pomocą myszki? Bo trudno zapamiętać te wszystkie przyciski, które do czego służą.

Raczej nie. Gdyby to był RPG na JEDNEGO to bym zrobił na pewno, ale to jest RPG na DWÓCH - gracze musieliby dzielić się myszką!

 

Chyba, że zrobię 2 oddzielne wersje: na dwóch - Arena, na jednego - Legenda Jeźdźców Apokalipsy. Co wy na to?

 

Gra byłaby bardzo dobra, gdyby nie grafa... a nie mam żadnego grafika :(

 

Co do trybu Single: To będzie bułka z masłem (usunąć niektóre kody związane z Gostkiem2)

 

Hehe... Zrobiłem mapy z nieumarłymi ale w jednej przesadziłem - od razu po pojawieniu się w tej krainie atakują nas hordy szkieletów! No prawie. Są tylko grobowce i musimy je zniszczyć zanim się ich zaroi.

 

No więc: są chetni do robienia grafiki? co myślicie o podziale na single i multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę fajna. Jeżeli się w nią "wkręci", to czasem nie można się "odkręcić".

Jednak idealna nie jest:

 

ERRORS LIST:

a)wielkim błędem (od strony autora gry) jest BRAK SAVE`a

b)potwory bardzo często "wklejają się" w skały, drzewa itp. (patrz:Wysłannicy Śmierci)

c)po zamrożeniu czasami występuje błąd-zmienia się sterowanie (ruch), brak tarcia i kolizji

*kiedy jest się zamrożonym i zginie się w takiej postaci, to gracz odradza się w miejscu zamrożenia

2*to się dzieje, kiedy jest się w trakcie zamrożenia w kolizji z drzewami itp.

d)u drugiego gracza w statystykach "kropka" jest za wysoko umieszczona

 

MODIFICATIONS (optional :) )

-dodaj singla (a`la Gothic)

*ale ja jestem zabawny... :D

-zrób MMO (HAHAHA :D )

-dodaj zapis (patrz wyżej)

-przyspiesz ruchy postaci i potworów

*ew. gracza przyspieszają jego statystyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ok, ok...

 

Jest tutaj wszystko co napisałem, ale to nie znaczy, że to umieściłem (np. zrobiłem otępienie, ale na żadnej mapie go nie ma)

 

https://gmclan.org/up1096_3_Gostki_Arena.html

 

No i demo singla: https://gmclan.org/up1096_3_Bezimienny_Legenda__ywio__w.html

Jest to gra z celem: Mamy pokonać swojego brata bliźniaka, który zawładnął żywiołami, kosztem utraty naszej pamięci, ale jego furia rozrzuciła te moce po całym świecie. Naszym celem jest odzyskanie pamięci przez zdobycie kamieni żywiołów: Wulkan (ogień), Liść Driady (ziemia), Łuska Posejdona (woda), Pióro Roka (powietrze).

 

Zawiera on: Dialog, Ekwipunek, Handel, wykonywanie misji i to co Gostki mają.

 

Miłego testowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...